Звіт міського голови Музики Павла Олексійовича перед територіальною громадою м.Енергодара за період з листопада 2015 року до листопада 2016 року

Звіт міського голови 
Музики Павла Олексійовича 
перед територіальною громадою м.Енергодара 
за період з листопада 2015 року до листопада 2016 року

Шановні енергодарці!

 Отримавши від вас владні повноваження, мною, спільно з командою однодумців, ретельно проаналізована наявна в місті соціально-економічна та суспільна ситуація і визначені пріоритетні напрямки роботи.

Я прагнув організувати роботу таким чином, щоб виконавчі органи ради та посадові особи якомога ефективніше виконували свої повноваження та обов’язки, діяли послідовно, з урахуванням інтересів територіальної громади. Саме тому при розгляді найгостріших проблем нам, як правило, вдавалося знаходити правильні, іноді й компромісні рішення, спрямовані на першочергове розв’язання тих питань, що, безпосередньо, впливали на стан соціально-економічного розвитку міста.

Спільна робота з депутатським корпусом та виконавчими органами була зосереджена на здійсненні виконавчих функцій і повноважень місцевого самоврядування і спрямована на розв’язання повсякденних проблем жителів нашого міста. Від того, як ми налагодимо роботу, залежатимуть результати наших спільних  справ.

Зупинюся на роботі міської ради. Нагадаю, що 25 жовтня 2015 року відбулися місцеві вибори усіх рівнів.

 


 

 До Енергодарської міської ради 7 скликання обрано 34 депутати. 11 листопада 2015 року відповідно до постанови Енергодарської міської виборчої комісії від 06.11.2015 №138 відбулася перша сесія Енергодарської міської ради сьомого скликання.Сформовано 5 постійних комісій міської ради з питань:

економічного розвитку, бюджету, фінансів, розвитку підприємництва та регуляторної політики (голова - Паламарь І.М.);

будівництва, архітектури, земельних відносин, охорони навколишнього середовища (голова - Карбасов А.Б.);

регламенту, депутатської діяльності, етики, захисту прав людини, законності, взаємодії з правоохоронними органами та засобами масової інформації (голова - Морщавка І.Є.);

соціального захисту та охорони здоров'я (голова - Меркулов А.В.);

освіти, культури, спорту та молоді (голова - Рябуха В.А.).

Також, в міській раді працюють дві депутатські фракції:

політичної партії «Опозиційний блок» (керівник – Карбасов  А.Б.);

політичної партії ВО «Батьківщина» (керівник – Анохін А.А.)

та  міжфракційна депутатська група «Патріот Енергодара» (голова – Лабяк Н.І.).

За період роботи з 11.11.2015 до 11.11.2016 організовано та проведено 9 сесій міської ради (12 пленарних засідань), на яких розглянуто 201 питання та прийнято 174 рішення (77 – у 2015 році та 96 – у 2016 році).


        Скликано і проведено 27 засідань виконавчого комітету (планових - 12), з них 10 — за участю депутатів міської ради. На планові засідання запрошувалися голови постійних комісій міської ради, керівники виконавчих органів міської ради, підприємств, організацій та установ, представники прокуратури та засобів масової інформації. Всі засідання були відкритими.
        До розгляду було заплановано 54 питання, з них - 32 на виконання документів органів влади вищого рівня. Всього на засіданнях розглянуто 417 питань, по них прийнято 404 рішення, з них 44 – стосовно соціально-економічного розвитку території.
        За період з 11.11.2015 до 11.11.2016 мною видано 415 розпоряджень з основної діяльності (всього за цей період – 421); 8 доручень міського голови; розглянуто 5233 вхідних документи (всього за цей період - 6426), з них поставлено на контроль 1581 документ; розглянуто та підписано 5186 вихідних документів (всього за цей період – 6630), у тому числі на виконання контрольних завдань – 3787. Забезпечено зберігання 2-х архівних фондів Енергодарської міської ради та її виконавчого комітету за 1973-2012 роки, які налічують 543 справи.

 

          Протягом звітного періоду забезпечено виконання вимог Указу Президента України «Питання контролю за виконанням указів, розпоряджень і доручень Президента України», розпоряджень голови обласної державної адміністрації стосовно здійснення контролю і перевірки виконання документів, моніторингу виконавської дисципліни, виконання делегованих повноважень органів виконавчої влади. За даний період на контролі перебувало:

Постанов КМУ – 1;

Розпоряджень/доручень голови ОДА – 134/2.

Видано та прийнято власних розпорядчих документів – 836, з них:

рішень виконавчого комітету – 404, з них поставлено на контроль – 89;

розпоряджень міського голови – 421, з них контролювалося – 224;

доручень міського голови – 8.

Вчасно відпрацьовано і знято з контролю 309 документів, з них:

розпоряджень/доручень голови ОДА — 63/2;

рішень виконавчого комітету — 59;

розпоряджень та доручень міського голови — 178/7.

 

Відповідно до рішення міської ради від 29.01.2016 №2 “Про чисельність та структуру апарату ради та її виконавчих органів” з 01.02.2016 штатна чисельність працівників затверджена у кількості 203 штатних одиниць, з яких: 185 - посадові особи місцевого самоврядування, 6 - службовці, 12 - обслуговуючий персонал. До структури входять: керівництво – 6 осіб, виконавчі органи міської ради – 197 осіб. Структура виконавчих органів міської ради складається з 8 управлінь, 17 відділів, 3 секторів, Центру надання адміністративних послуг «Єдиний офіс», комітету з фізичної культури та спорту та служби у справах дітей.

Станом на 01.12.2016 у виконавчих органах міської ради фактично перебувають у трудових відносинах 189 посадових осіб, із яких 4 - мають неповну вищу освіту, 10 - базову вищу освіту, 161 - повну вищу освіту, 7 з яких мають післядипломну освіту магістра державного управління. Середній вік працівників становить 38 років: до 35 років - 65, від 36 до 55 років - 110, 56 років і старше - 14, із 189 посадових осіб 75 осіб обіймають керівні посади.

Налагоджено співпрацю з міським центром зайнятості щодо створення тимчасових робочих місць для виконання оплачуваних громадських робіт, на такі робочі місця прийнято 20 осіб.

За звітний період відзнаками Енергодарської міської ради нагороджено 475 представників трудових колективів та громадських організацій міста.

В рамках децентралізації влади створено 3 нових підрозділи:

- відділ державного архітектурно-будівельного контролю;

- сектор реєстрації;

- відділ державної реєстрації,

яким були забезпечені всі необхідні умови для реалізації повноважень.

 

20 жовтня 2016 року новостворений відділ державного архітектурно-будівельного контролю міської ради першим у регіоні отримав повноваження від Державної архітектурно-будівельної інспекції України щодо здійснення функцій у сфері містобудівної діяльності, відповідно до законодавства України про державний архітектурно-будівельний  контроль. За цей період зареєстровано: 10 декларацій про початок будівельних робіт, перевірена повнота та достовірність даних для надання дозволу на виконання будівельних робіт; 1 декларація про готовність об'єкта до експлуатації. Проведено три перевірки об'єктів щодо дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил. У ході перевірок виявлені порушення щодо якості виконаних робіт, наявності сертифікатів і паспортів на матеріали, ведення виконавчої документації. За результатами перевірок складено відповідні акти та видані приписи щодо усунення зауважень.


 01 квітня поточного року розпочав свою роботу відділ державної реєстрації міської ради (державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань). За звітний період через Центр надання адміністративних послуг звернулося 1298 осіб для отримання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації: з питань реєстрації бізнесу надійшла 441 заява,  з питань реєстрації речових прав на нерухоме майно - 857.

 

04 квітня 2016 року сектор реєстрації міської ради  приступив до виконання своїх повноважень (реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання осіб).  Здійснено прийом-передачу реєстраційних карток у кількості  137 тис. За звітний період зареєстровано місце проживання 1442 громадянам; знято з реєстрації місця проживання 1958 громадян, 8135 громадян отримали довідки про склад сім’ї, видано 1061 інформацію на запити державних органів.

 

На сьогодні в Центрі надання адміністративних послуг “Єдиний офіс” міської ради, як в основному місці надання, продовжують створюватися всі умови для замовника адміністративної послуги (суб'єкта звернення), а саме:

- перелік адміністративних послуг, що надаються через Центр, становить 91 послугу та містить в собі:

власні послуги міської ради (зняття/реєстрація місця проживання особи, земельні питання, реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, питання архітектури, реєстрацію бізнесу та будівельних декларацій);

послуги згідно з розпорядженням КМУ від 16.05.2014 №523 (оформлення та видача паспортів громадян України у разі обміну, пошкодження, втрати, вклеювання фотокартки при досягненні 25, 45 річного віку);

послуги інших органів влади — ОДА, територіальних органів ЦОВВ (на підставі узгоджених рішень);

 

- процес надання адміністративних послуг з січня 2016 року автоматизовано через програмний продукт Optima, що, в свою чергу, спростило процедуру їх надання, підвищило якість обслуговування громадян та мінімізувало робочий час адміністраторів Центру;

- замовник адміністративної послуги сповіщається про готовий результат через налагоджене SMS-повідомлення.


На всі адміністративні послуги, для зручності громадян,  розроблено інформаційні картки, які розміщені на стендах ЦНАП і на сайті міської ради у розділі «Адміністративні послуги». Орієнтований на громадян режим роботи ЦНАП нині передбачає 52 прийомні години, 6 днів на тиждень, двічі на тиждень – до 20:00. Відвідуваність громадянами Центру за звітний період складає 8592 особи, надано 8094 адміністративні послуги.

 

Як зворотній зв'язок із замовниками послуг ми маємо всього 1 звернення і 1 скаргу стосовно скорочення термінів оформлення та видачі паспорта громадянина України (компетенція Державної міграційної служби).

Завдяки злагодженій роботі адміністраторів ЦНАП та суб’єктів надання адміністративних послуг, надходження до бюджету міста від надання послуг у 2016 році становить майже 600 тис.грн.

Вже сьогодні опрацьовується питання зміцнення матеріально-технічної бази Центру:

виділення Центру приміщення та його оснащення відповідно до вимог діючого законодавства;

запровадження декількох інноваційних е-сервісів у роботі Центру, таких, як реєстрація на прийом до адміністратора Центру в автоматизованій системі керування чергою;

розміщення в приміщенні Центру інформаційного кіоску та банківських терміналів для сплати адміністративних послуг;

Також, планується адаптувати мінімум 10 адміністративних послуг, які знаходяться в компетенції виконавчих органів міської ради, для надання їх у електронному вигляді.

 

На сьогодні по м.Енергодару значиться 44547 виборців. Протягом звітного періоду право виборчого голосу отримали ще 314 громадян, уточнювалися дані та вносилися відповідні зміни у Довідник виборчих дільниць на постійній основі (21 звичайна та 1 спеціальна), здійснювалося ведення картографічного обліку виборчих дільниць м.Енергодара. Жителі міста мають змогу через “Особистий кабінет виборця” на сайті Центральної виборчої комісії звертатися до бази даних щодо перевірки себе у Державному реєстрі виборців. За звітний період скористалися цією можливістю 17 виборців нашого міста.

 

ВЗАЄМОДІЯ З ГРОМАДСЬКІСТЮ

 

Сьогодні, коли у нашому суспільстві відбулися кардинальні зміни, як ніколи зросла роль громадськості у формуванні державної стратегії розвитку та участь громади у суспільно-політичних процесах сучасності. Серед завдань міської влади – налагодження ефективної взаємодії з громадськістю міста, забезпечення відкритості та інформування населення про свою діяльність через засоби масової інформації.

З метою широкого інформування населення про діяльність міської влади, у місцевих ЗМІ висвітлювалась інформація щодо актуальних питань життєдіяльності міста, оприлюднювалися матеріали прес-конференцій, статті та виступи з нагоди пам'ятних

дат та державних свят. Відповідно до Закону України “Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації” на сторінках міських друкованих видань оприлюднювалися рішення сесій міської ради, виконавчого комітету, розпорядження міського голови та інші нормативно-правові акти, важливі для жителів міста.

За звітний період відбулося 14 прес-конференцій та 4 брифінги міського голови, його заступників, секретаря ради з представниками засобів масової інформації, на яких було поінформовано громадськість про діяльність міської влади, повідомлено про найважливіші події, надано відповіді на всі запитання журналістів. Представники ЗМІ запрошувалися на всі заходи, які проводились виконавчим комітетом та міською радою.

З метою проведення консультацій з громадськістю щодо прийняття важливих для життєдіяльності міста рішень сьогодні ведеться робота щодо створення при виконавчому комітеті Координаційної ради з питань сприяння розвитку громадянського суспільства. Впевнений, що такий консультативно-дорадчий орган дозволить забезпечити на належному рівні участь громадськості у суспільно-політичних процесах, які відбуваються у місті, сприятиме ефективній взаємодії громадськості з органами виконавчої влади.

З метою підвищення рівня інформування населення міста, у трудових колективах підприємств, установ та організацій проведено єдині дні інформування населення з актуальних, соціально значущих тем. Відповідну рубрику впроваджено на офіційному веб-сайті Енергодарської міської ради.

З метою реалізації основних принципів роботи міської влади – відкритості та прозорості у своїй роботі, на офіційному веб-сайті міської ради щоденно висвітлюються оперативні новини, детальна інформація про події загальноміського значення, діяльність міського голови та органів виконавчої влади.

        Міська влада активно співпрацює з міськими громадськими організаціями та політичними формуваннями. Станом на 01.11.2016 у місті зареєстровано 83 міські осередки політичних партій та 144 громадські організації, а також 21 релігійна громада. Представники діючих політичних та громадських організацій постійно беруть участь у масових заходах, які проводять виконавчі органи міської ради.
        Налагоджена ефективна співпраця з громадськими організаціями ветеранів війни, ветеранів Афганістану, учасниками Антитерористичної операції, благодійними та волонтерськими об’єднаннями. Протягом звітного періоду проведено 6 зустрічей з учасниками АТО з обговорення та вирішення проблем, які турбують демобілізованих бійців та членів їх сімей. При виконавчому комітеті міської ради діє Центр допомоги учасникам АТО та членам їх сімей, до складу якого входять спеціалісти різних галузей, що опікуються проблемами учасників АТО та координують питання соціального захисту, освіти, охорони здоров’я, санаторно-курортного лікування та ін.
        Протягом квітня другий рік поспіль проведено обласну благодійну акцію “Великодній кошик солдату”, мета якої - підтримка військовослужбовців, які несуть службу у зоні проведення АТО, на блокпостах, у лавах Національної гвардії України, Прикордонної служби, Збройних Сил України. До участі в акції приєдналися найбільші містоутворюючі та економічно активні підприємства міста – ВП «Запорізька АЕС», ДТЕК Запорізька ТЕС, ВП «Атоменергомаш». Найактивнішу участь в акції взяли учні шкіл, вихованці дошкільних та позашкільних закладів, їх батьки та вчителі. Напередодні Великодня святкові кошики разом із привітаннями були передані волонтерами бійцям на передову, а також до військової частини №3033 Національної гвардії України.

        Спільно з представниками Ради Енергодарської міської організації ветеранів міський голова та заступники міського голови вітають довгожителів міста, ветеранів війни та праці з ювілейними датами.

        На основі такої роботи організовано зворотній зв’язок між громадськістю з метою вирішення конкретних проблем, що турбують певні соціальні групи.

 

БЮДЖЕТ

 

Бюджет міста Енергодара на 2016 рік затверджений рішенням міської ради від 24 грудня 2015 року №19 та відповідає вимогам чинного законодавства.

Відповідно до статті 77 Бюджетного кодексу України в бюджеті міста на 2016 рік у повному обсязі забезпечена потреба в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до встановлених законодавством України умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати; на проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, які споживаються бюджетними установами.

Протягом 9 місяців 2016 року до бюджету міста надійшло доходів у сумі 459,4 млн.грн. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження збільшилися на 109,9 млн.грн., або на 31,4 відсотка.

З метою збільшення надходжень до бюджету міста тимчасово вільні кошти бюджету м.Енергодара розміщено на вкладних (депозитних) рахунках у банках.

В результаті, станом на 01.11.2016 до бюджету додатково надійшло 25,1 млн.грн. плати за розміщення тимчасово вільних коштів місцевого бюджету.

Видатки міського бюджету за 9 місяців 2016 року з урахуванням субвенцій з державного бюджету здійснені на суму 335,7 млн.грн., що на 28,6 млн.грн., або на 9,3 відсотка більше, ніж у відповідному періоді минулого року.

Найбільшу питому вагу у видатках загального фонду бюджету міста за 9 місяців 2016 року за економічною структурою займають видатки на оплату праці з нарахуваннями – 146,6 млн.грн., вилучення до державного бюджету – 44,2 млн.грн., виплати на соціальне забезпечення – 43,7 млн.грн., поточні видатки підприємствам і організаціям – 33,2 млн.грн., продукти харчування для дітей та учнів установ освіти, харчування хворих в медико-санітарній частині №1 – 9,2 млн.грн., оплата комунальних послуг та енергоносіїв – 8,7 млн.грн., видатки, пов’язані із реалізацією міських програм – 3,0 млн.грн., придбання медикаментів для установ освіти, відділень денного перебування територіального центру та для медико-санітарної частині №1 – 2 млн.грн., інші видатки – 13,7 млн.грн.


 

Загалом за 9 місяців 2016 року на фінансування захищених статей видатків по загальному фонду бюджету спрямовано 254,4 млн.грн., або 83,6% загального обсягу видатків.

За підсумками комплексної оцінки (рейтингу) результатів соціально-економічного розвитку міст і районів Запорізької області за підсумками січня-червня 2016 року м.Енергодар посіло перше місце за напрямком «Державні фінанси».

 

ЕКОНОМІКА

 

У грудні 2015 року підписано Меморандум про співпрацю між Федерацією канадських муніципалітетів (ФКМ) та Енергодарською міською радою стосовно спільного впровадження українсько-канадської програми технічної допомоги – Проекту «Партнерство для розвитку міст (ПРОМІС)».

Проект ПРОМІС спрямовано на зміцнення муніципального сектору в Україні, впровадження ефективного демократичного управління та прискорення економічного розвитку шляхом підвищення спроможності українських міст у сфері демократизації врядування та місцевого економічного розвитку; створення сприятливого середовища для розвитку малого та середнього бізнесу; підтримку процесу децентралізації та інтегрованого планування розвитку на місцевому, регіональному та національному рівнях.

З метою планування діяльності, нагляду, аналізу і контролю з боку органів місцевого самоврядування та громадськості щодо напрямів і ефективності впровадження Проекту ПРОМІС у місті Енергодарі було створено Дорадчий комітет з ефективного врядування і розвитку для впровадження Проекту. У березні поточного року відбулося засідання Дорадчого комітету, на якому обговорені сфери діяльності Проекту ПРОМІС та визначені напрями співробітництва на 2016-2017 роки:

1.      Місцевий економічний розвиток.

2.      Створення сприятливого бізнес-клімату для малого та середнього бізнесу.


        За першим напрямом протягом року підготовлено проект Стратегічного плану розвитку міста Енергодара до 2027 року. На сьогоднішній день ведеться робота з підготовки екологічної експертизи до проектного документу.
        За другим напрямом консультантами та експертами Проекту спільно з представниками бізнесу, влади підготовлено Дорожню карту для покращення місцевого бізнес-клімату та проект Програми розвитку малого та середнього підприємництва у місті, основними пріоритетами якої стали:
  • поліпшення регуляторного середовища та зменшення адміністративного навантаження на малий та середній бізнес; 
  • створення реального доступу малого та середнього бізнесу до фінансування; 
  • розширення та удосконалення системи надання послуг малому та середньому бізнесу через інноваційний розвиток інфраструктури; 
  • налагодження інформаційно-комунікаційних зв’язків «Влада-бізнес».
 

        Також, за підтримки Проекту ПРОМІС 12 травня 2016 року проведено форум «Партнерство бізнесу і влади – запорука збалансованого розвитку м.Енергодара». Гостями та учасниками форуму були Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні, представники бізнесу, органів місцевого самоврядування та державної влади, міжнародних проектів і програм, громадянського суспільства, експертної та наукової спільноти. За результатами проведеного заходу підготовлено відповідну резолюцію, на виконання якої направлені звернення до центральних органів влади, народних депутатів України, Ради бізнес-омбудсмена України, керівництва області щодо найбільш актуальних проблем розвитку малого та середнього бізнесу міста та можливих шляхів їх вирішення.
 


В рамках реалізації проекту «Підтримка розвитку громади зсередини», який впроваджується Українським інститутом міжнародної політики, міською ініціативною групою, до складу якої увійшли управління економіки міської ради та ГО «Агенція місцевого розвитку міста Енергодара», розроблено проект «Створення «Бізнес Центру «NewLook».

Також, активно обговорювалась та знайшла підтримку пропозиція щодо створення академічного бізнес-інкубатора на базі Енергодарського інституту державного та муніципального управління ім.Р.Г.Хеноха «Класичного приватного університету».

Обидва проекти будуть включені до проекту Стратегічного плану розвитку міста Енергодара до 2027 року та проекту міської Програми розвитку малого та середнього підприємництва.

За підсумками комплексної оцінки (рейтингу) результатів соціально-економічного розвитку міст і районів Запорізької області м.Енергодар за останні роки традиційно посідає І місце серед міст обласного значення. Основними напрямами, за яким місто лідирує, є:

стабільно високий обсяг реалізації продукції промисловості у розрахунку на одну особу;

рівень виконання доходної частини загального фонду місцевого бюджету;

обсяг податкових надходжень до місцевого бюджету у розрахунку на одиницю населення;

зменшення недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;

зростання обсягу обороту роздрібної торгівлі;

високий рівень середньомісячної заробітної плати (станом на 01.07.2016 – 9 240,99 грн.) та відсутність її заборгованості на економічно активних підприємствах.

Протягом 9 місяців 2016 року в місті діяла 31 міська програма, з них:

програми, які передбачають фінансування і фінансуються – 20;

програми, які передбачають фінансування і не фінансуються – 5;

програми, які не передбачають фінансування – 6.

У 2016 році на реалізацію 20 міських програм передбачено 179,6 млн.грн. бюджетних коштів, що становить 46,8% від загальної суми коштів, передбачених міськими програмами на 2016 рік (383,6 млн.грн.). Фактично за 9 місяців поточного року освоєно фінансових ресурсів на суму 81,0 млн.грн., або 45,1% від запланованого обсягу.

01 листопада підписано Меморандум про співробітництво між Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України та Енергодарською міською радою.

З вересня 2015 року на підтримку урядової програми енергоефективності розпочала дію міська Програма стимулювання населення м.Енергодара до впровадження енергоефективних заходів шляхом відшкодування частини суми кредиту, залученого для придбання енергоефективного обладнання та/або матеріалів на 2015-2017 роки. Програмою передбачається відшкодування позичальнику частини суми кредиту, залученого для придбання та встановлення енергоефективних склопакетів, радіаторів опалення з регулюванням тепла та інші цілі, передбачені законодавством у таких розмірах:

- 20 відсотків суми кредиту, але не більш як 6 000 гривень за одним кредитним договором;

- 30 відсотків суми кредиту на здійснення заходу, але не більш як 6 000 гривень за одним кредитним договором – у разі, коли позичальником є фізична особа, якій в установленому законодавством порядку призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.

Програма користується великим попитом серед населення. Протягом жовтня-грудня 2015 року відшкодовано частину суми кредиту 59 сім’ям на загальну суму 175,1 тис.грн., в т.ч. 3 сім’ям призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на загальну суму 11,1 тис.грн.

Протягом 2016 року відшкодовано частину суми кредиту 181 сім’ї на загальну суму 605,6 тис.грн., в т.ч. 30 сім’ям призначено субсидію на загальну суму 120,8 тис.грн.У 2016 році м.Енергодар вперше взяло участь у конкурсі Державного фонду регіонального розвитку (далі – ДФРР). Для участі у конкурсному відборі було направлено 6 проектів  на загальну суму – 11 788,0 тис.грн., в т.ч.:

1. «Реконструкція системи опалення у дитячій музичній школі за адресою: проспект Будівельників, буд.23, м.Енергодар Запорізької області» – загальна вартість проекту – 1474,0 тис.грн., в тому числі: міський бюджет – 147,4 тис.грн., ДФРР – 1326,6 тис.грн.;

2. «Енергодарський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітній навчальний заклад І ступеня – Дошкільний навчальний заклад» №6 за адресою: Запорізька область, м.Енергодар, пр.Будівельників, 14 – реконструкція системи опалення з встановленням приладів обліку та регулювання тепла» – загальна вартість проекту – 648,7 тис.грн., в тому числі: міський бюджет – 64,9 тис.грн., ТОВ ДТЕК – 64,9 тис.грн., ДФРР – 518,9 тис.грн.;

3. «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) «Світлячок» №3 за адресою: Запорізька область, м.Енергодар, вул.Комсомольська, 21 – реконструкція системи опалення з встановленням приладів обліку та регулювання тепла» – загальна вартість проекту – 648,7 тис.грн., в тому числі: міський бюджет – 64,9 тис.грн., ТОВ ДТЕК – 64,9 тис.грн., ДФРР – 518,9 тис.грн.;

4. «Енергодарський навчально-виховний комплекс №5 за адресою: Запорізька область, м.Енергодар, вул.Воїнів-Інтернаціоналістів, 32 – заміна віконних блоків (капітальний ремонт)» – загальна вартість проекту – 2142,5 тис.грн., в тому числі: міський бюджет – 214,25 тис.грн., ТОВ ДТЕК – 214,25 тис.грн., ДФРР – 1 714,0 тис.грн.;

5. «Функціонування освітнього округу шляхом впровадження інформаційно-комунальних технологій» - загальна вартість проекту – 607,1 тис.грн., в тому числі: міський бюджет – 60,7 тис.грн., ТОВ ДТЕК – 180,0 грн., ДФРР – 366,4 тис.грн.;

6. «Сучасні методи ранньої діагностики захворювань за допомогою рентгенологічного та флюорографічного обладнання» – загальна вартість проекту 6267,0 тис.грн., в тому числі: міський бюджет – 626,7 тис.грн, ДФРР – 5640,3 тис.грн.

На сьогоднішній день усі проекти погоджені у Запорізькій обласній державній адміністрації та направлені до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України для оцінювання.

Місто Енергодар стало переможцем конкурсу проектів для підтримки внутрішньо переміщених осіб, який проводився Німецькою федеральною компанією Deutshe Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) спільно із Запорізькою обласною державною адміністрацією за проектами:

оновлення матеріально-технічної бази фізіотерапевтичного відділення на базі ДЗ «СМСЧ №1» – 500,0 тис.грн. (реалізацію проекту завершено);

 надання психологічної допомоги внутрішньо переміщеним особам – орієнтовна вартість 400,0 тис.грн.

За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження, у 2016 році виділено 7614,2 тис.грн., на які заплановано проведення реконструкції системи опалення МПК «Сучасник» та капітальний ремонт Енергодарського центру дитячої і юнацької творчості із загальною вартістю проектів – 6852,8 тис.грн. та реалізація 5 проектів з поточного ремонту доріг на загальну суму 761,4 тис.грн.

Четвертий рік поспіль ініціативні групи міста взяли участь у конкурсі міні-грантів ДТЕК «Місто своїми руками». У 2016 році на розгляд конкурсної комісії було надано 21 заявку та обрано 11 переможців. Загальна орієнтовна вартість проектів становить 569,3 тис.грн. Серед них: впорядкування та облаштування дитячих та спортивних майданчиків, місць відпочинку в парку культури та відпочинку тощо. З міського бюджету допомога в реалізації проектів надавалась у вигляді встановлення урн, лавочок, монтажних робіт.

 

        У жовтні 2016 року у м.Запоріжжі пройшов Перший міжнародний інвестиційній форум «InCo Forum Integration & Cooperation». Для гідного представлення міста на інвестиційному форумі спільно з Запорізькою торгово-промисловою палатою було розроблено «Муніципальний інформаційний стенд м.Енергодара», на якому була висвітлена загальна інформація про місто, його досягнення та інвестиційні проекти, які планується реалізувати у майбутньому.

 


        Місцеві товаровиробники та підприємці міста взяли активну участь у Покровському ярмарку, який відбувся 8 жовтня поточного року на Прибережній автомагістралі міста Запоріжжя, де достойно представили свою продукцію. Наше місто представляли такі суб’єкти господарювання, як: ДП «Тепличний комбінат», торговельна марка «Гурман наше м’ясо» - ФОП Чернадчук І.В., ФОП Сердюк Л.І., ФОП Соколов Є.О. та ін.

АРХІТЕКТУРА, БУДІВНИЦТВО, ЗЕМЕЛЬНІ ПИТАННЯ

 

Одним із пріоритетних напрямів діяльності в галузі будівництва є організація роботи із реалізації генерального плану міста. У 2016 році завершена робота з детального планування території громадського центру №1, дана документація двічі розглядалася містобудівною радою, проведено громадське обговорення, та як результат - Детальний план території громадського центру №1 в м.Енергодарі затверджений 20.10.2016 на засіданні  виконавчого комітету.

Координація заходів з дообладнання власниками існуючих об’єктів соціальної сфери засобами для безперешкодного доступу особам з обмеженими фізичними можливостями у 2016 році полягає, насамперед, у виконанні детального плану облаштування об'єктів житлового, громадського та іншого призначення щодо забезпечення безперешкодного доступу до них людей з обмеженими фізичними можливостями. На облаштування пандусів у житлових будинках з бюджету міста виділено 90 тис.грн., на звітну дату облаштовано 7 житлових будинків (встановлено 8 пандусів з поручнями). Для облаштування пандусів у 6 навчальних закладах міста управлінням освіти підготовлено кошторисну документацію на суму 118,8 тис.грн. для коригування бюджету 2016 року.

Підготовлено два регуляторних акти, які планується затвердити до кінця 2016 року: “Про затвердження правил благоустрою території міста Енергодара” на засіданні міської ради та внести зміни до рішення виконавчого комітету від 20.12.2012 №383 “Про затвердження порядку залучення, розрахунку і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури міста”. Розпочато підготовку проекту рішення Запорізької обласної ради “Про зміну меж та площі природно-заповідного фонду місцевого значення у місті Енергодарі”.

Рішенням виконавчого комітету Енергодарської міської ради від 18.02.2016 №27 “Про стан розпочатих будівництвом об'єктів в м.Енергодарі” створена комісія по контролю за станом розпочатих будівництвом об'єктів житлового та громадського призначення. На даний час проведено три засідання комісії, організовано та проведено суботники на територіях даних об'єктів. Підготовлено перелік об'єктів, які можуть бути добудовані за рахунок міського бюджету при умові передачі їх до комунальної власності, розпочато роботу з ДП “НАЕК “Енергоатом” щодо передачі цих об'єктів.

У 2016 році укладено 3 договори про пайову участь у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Енергодара на суму 121,5 тис.грн.

Станом на 14.11.2016 з розміщення зовнішньої реклами надійшло до цільового фонду бюджету 70,6 тис.грн. У 2016 році укладено 15 нових договорів на розміщення зовнішньої реклами.   

Пріоритетними напрями роботи у 2017 році залишаються:

реалізація генерального плану міста (планування території під житлове будівництво, розвиток: зон рекреації, інженерно-транспортної інфраструктури, громадської забудови та соціальних об'єктів);

створення містобудівного кадастру;

забезпечення доступності маломобільних груп населення до об'єктів інженерно-транспортної, житлової та соціальної інфраструктури міста.

 

З метою реалізації державної політики у сфері регулювання земельних відносин протягом року проводилася робота з перегляду діючих договорів оренди землі щодо строків дії, збільшення розміру орендної плати, умов використання земельних ділянок, укладення нових договорів оренди землі з власниками об’єктів нерухомого майна.

За 2016 рік до міського бюджету надійшло орендної плати за землю 3,34 млн.грн., сплачено земельного податку у розмірі 84,7 млн.грн., коштів від продажу земельних ділянок комунальної форми власності у розмірі 1,4 млн.грн. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження від сплати земельного податку збільшилися на 50,7%, від сплати орендної плати за землю – зменшилися на 3,5%, від продажу земельних ділянок – збільшилися на 76,2%.

Проводяться роботи з нормативної грошової оцінки земель міста. Плата за землю на підставі даних технічної документації з нормативної грошової оцінки надасть можливість визначати розмір земельного податку з урахуванням коефіцієнтів місця розташування земельної ділянки за економіко-планувального зонування території міста та локальних факторів впливу на використання земельної ділянки, а також запровадити диференційований підхід до визначення розміру орендної плати за земельні ділянки комунальної власності з урахуванням цільового призначення та функціонального використання земельних ділянок.

Земельні активи територіальної громади міста Енергодара є важливим джерелом наповнення доходної частини загального фонду бюджету міста.

Завдяки прийняттю ефективних рішень у напрямку регулювання земельних відносин та професійній і злагодженій роботі виконавчих органів міської ради вдалося досягти збільшення обсягу надходжень плати за землю до місцевого бюджету. За звітний період до міського бюджету надійшло плати за землю  у розмірі 87,8 млн.грн. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження збільшилися на 28,4 млн.грн., що на 47,8% більше, ніж за 2015 рік.

 

ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНА ГАЛУЗЬ

 

Головними чинниками результативності в управлінні власністю громади за звітний період є: збільшення надходжень коштів до міського бюджету, збереження об'єктів комунальної власності міста, відновлення їх експлуатаційного стану, оформлення технічної документації (витягів з Державної реєстрації речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності, технічного паспорту, незалежної оцінки).

У лютому поточного року з державної власності у комунальну власність територіальної громади від ВП «Запорізька АЕС» ДП «НАЕК «Енергоатом» прийнято чотири об’єкти житлового фонду:

гуртожиток «Славутич 1, 2, 3» (вул.Центральна, 2);

малосімейний гуртожиток «Ентузіаст» (вул.Козацька, 11);

гуртожиток ВП «Запорізька АЕС» (пр.Будівельників, 25б);

малосімейний гуртожиток «Молодіжне» (вул.Скіфська, 12).

За звітний період відбулося 7 засідань комісії з розгляду заяв та звернень щодо оренди комунального майна, в результаті чого було передано в оренду 2906,53 кв.м нежитлового фонду, укладено 16 договорів оренди (загальна кількість діючих на сьогоднішній день договорів складає 193). Проведено обстеження нежитлових приміщень комунальної форми власності та складено перелік нежитлових приміщень, які передаються чи можуть передаватись в оренду.

З 01.11.2015 до 01.11.2016 надходження від орендної плати до бюджету міста склали 2,3 млн.грн. Посилено контроль за надходженнями від орендної плати: ведеться робота з боржниками, кожен місяць відповідна інформація направляється до місцевої прокуратури, здійснюється стягнення заборгованості у судовому порядку. Таким чином, на сьогоднішній день (переважно) існує тільки поточна заборгованість.

Упродовж звітного періоду за бюджетні кошти:

встановлено естакади біля житлових будинків: вул.Набережна, 10/2 під'їзд; вул.Курчатова, 4/1 під'їзд; вул.Курчатова, 6/3 під'їзд; вул.Лісова, 9/3 під'їзд; пр.Будівельників, 43/2 під'їзд; пр.Енергетиків, 8/1 під'їзд; вул.Набережна, 4/3, 4 під'їзди; вул.Набережна, 6/1, 2 під'їзди; пр.Будівельників, 22/1-6 під'їзди; бул.Каштановий, 4/1 під'їзд; вул.Козацька, 17-а/корпус №4; вул.Скіфська, 2/1 під'їзд; бул.Каштановий, 7/2 під'їзд; бул.Каштановий, 14/1 під'їзд; бул.Каштановий, 16/1 під'їзд; вул.Козацька, 23/1 під'їзд; вул.Скіфська, 8/1 під'їзд; вул.Козацька, 21/1, 2 під'їзди; бул.Каштановий, 6/1, 2 під'їзди, разом - 28 шт. (336,4 тис.грн.);

встановлено опалювальні сталеві радіатори - 46,02 кВт – 5 шт. (10,4 тис. грн.) у кв.54 по вул.Набережній, 16, для сім’ї загиблого в зоні АТО;

проведено поточний ремонт міжпанельних швів зовнішніх стінових панелей квартир, торців будинків та сходових маршів житлових будинків міста на загальну суму 2128,7 тис.грн. в обсязі 15 830, 7 м/п.;

виконано капітальний ремонт покрівлі житлових будинків за адресами: В-Інтернаціоналістів, 34/1 під. - 261 м2 (127,6 тис.грн.); В-Інтернаціоналістів, 18/1,2,3,4 під. - 976 м2 (450,1 тис.грн.); Козацька, 26/1,2 під. - 753,84 м2 (263,7 тис.грн.); Каштановий, 16/1,2 під. - 320,7 м2 (225,5 тис.грн.); Центральна, 14/1,2,3 під. - 698,8 м2 (309,9 тис.грн.); Будівельників, 10/1-8 під. - 708,8 м2 (491,5 тис.грн.); Енергетиків, 4/1-8 під. - 1127,6 м2 (512,1 тис.грн.); Курчатова, 26/1-4 під. - 544,56 м2 (275,9 тис.грн.); Каштановий, 9/1,2 під. - 667 м2 (224,8 тис.грн.);

розроблені робочі проекти на виконання робіт з капітального ремонту покрівлі житлових будинків на суму 636,1 тис.грн. за адресами: Курчатова, 36/1,2,3,4,5,6; Курчатова, 16/1,2,3,4,5,6,7; Курчатова, 23/1,2,3,4; Набережна, 4/1,2,3,4,5; Набережна, 26/1,2,3,4,5,6; Набережна, 8/1,2; Набережна, 12/1,2; Молодіжна, 51/1,2,3,4,5,6; Молодіжна, 79/1,2; Молодіжна, 77/1,2,3; Молодіжна, 83/1,2,3,4; Молодіжна, 53/1,2; Каштановий, 6/1,2,3,4; Каштановий, 2а/1,2; Каштановий, 2/1; Каштановий, 5/1; Воїнів-Інтернаціоналістів, 38/1,2,3; Воїнів-Інтернаціоналістів, 4/1,2,3,4; Воїнів-Інтернаціоналістів, 22/1,2,3; Воїнів-Інтернаціоналістів, 24/1,2; Воїнів-Інтернаціоналістів, 6/1,2; Придніпровська, 6/1,2,3,4,5,6,7,8; Лісова, 13/1,2,3; Українська, 18/1,2,3,4,5,6; Українська, 15/1; Українська, 14/1; Українська, 12/1; Будівельників, 24/1,2,3,4,5,6,7,8; Будівельників, 34/1,2,3,4,5,6,7,8; Будівельників, 40/1,2; Будівельників, 4/1,2,3,4; Будівельників, 29/1,2,3,4; Енергетиків, 5/1,2,3,4,5,6,7,8; Енергетиків, 11/1,2,3,4,5,6,7,8; Енергетиків, 10/1,2,3,4,5,6; Козацька, 23/1,2,3; Скіфська, 22/1; Скіфська, 30/1,2.;

виконано роботи з капітального ремонту покрівлі житлових будинків за адресами: Каштановий, 7/1,2,3; Молодіжна, 15/1,2,3; Курчатова, 2/1,2; В-Інтернаціоналістів, 28/1,2,3; Молодіжна, 93/1; Енергетиків, 2/1,2; В-Інтернаціоналістів, 40/1,2; Будівельників, 22 /1-7; Будівельників, 9/ 1,2,3; В-Інтернаціоналістів, 8/1,2,3; В-Інтернаціоналістів, 12/1,2,3; Курчатова, 25/1,2. Роботи з капітального ремонту покрівлі житлових будинків, які будуть виконанні до кінця поточного року: Молодіжна, 41/1,2,3,4,5,6,7,8; Курчатова, 27/1; Придніпровська, 4/1,2; Лісова,5/1,2; Курчатова,12/1,2,3,4,5,6,7; Енергетиків, 14/1,2; Будівельників, 32/1,2,3;

виконано капітальний ремонт міжпанельних швів житлових будинків за адресами: Набережна, 6/1,2 під. - 1402 м/п (174,2 тис.грн.); Лісова, 13/1,2,3 під. - 2029 м/п (279,4 тис.грн.); Енергетиків, 2/1,2 під. - 1350 м/п (189,6 тис.грн.). Розпочато роботи з капітального ремонту міжпанельних швів, які планується завершити до кінця року, за адресами:  Курчатова, 8/1; Юності; 7/1,2,3,4; В-Інтернаціоналістів, 4/1,2,3,4; Українська, 21/1,2; Курчатова, 21/1; Курчатова, 4/1; Українська, 41/1,2; Курчатова, 6/1,2,3; Курчатова, 16/1,2,3,4,5,6,7;

проведено роботи з поточного ремонту - виготовлення та установка пандусів на суму 62,1 тис.грн. за адресами: Набережна, 18/4; В-Інтернаціоналістів, 12/2; Набережна, 14/1; Набережна, 18/1; Лісова, 19/3; Набережна, 14/1; Лісова, 1;

проведено роботи з поточного ремонту під'їздів на суму 3,8 млн.грн. за адресами: Набережна, 6/1 п.; Набережна, 16/1,2 п.; Лісова, 3/1 п.; Лісова, 7/1,2 п.; Козацька, 14/1 п.; Козацька, 21/2 п.; Козацька, 21/2 п.; Козацька, 26/1 п.; Будівельників, 38/6 п.; Будівельників, 29/3п.; Будівельників, 42/1 п.; Будівельників, 44/2 п.; Українська, 4/2 п.; Українська, 21/1 п.; Лісова, 19/2 п.; Лісова, 9/3 п.; Лісова, 15/2 п.; Лісова, 6/3 п.; Курчатова, 23/1 п.; Курчатова, 22/1 п.; Курчатова, 6/3 п.; Курчатова 16/1 п.;

виконано роботи з поточного ремонту та утеплення зовнішніх стін житлових будинків на суму 326,7 тис.грн. за адресами: Центральна, 16; Центральна, 4; Українська, 21, кв.24; Молодіжна, 89, кв.199; Козацька, 22, кв.72;

розроблено робочий проект з капітального ремонту утеплення фасадів зовнішньої стіни житлових будинків за адресами: Українська, 12/1; Українська, 14/1 на суму 59,1 тис.грн.;

виконано укладання тротуарної плитки в секторі поховань загиблих учасників АТО на міському кладовищі на суму 51,0 тис.грн.;

проведено поточний ремонт із заміни вікон на КП "ММК" ЕМР на суму 139,2 тис.грн.;

проведено дератизацію відкритих територій міста площею 305000 м2, дезінсекцію відкритих територій міста площею 50000 м2 (76,5 тис.грн.);

здійснено 174 перевезення військовослужбовців 4-го патрульного батальйону військової частини 3033 з с.Дніпровка до блокпосту №1 та у зворотному напрямку на суму 141,2 тис.грн.;

відловлено, перевезено та простерилізовано 308 голів безпритульних тварин (199,6 тис.грн.);

придбано поштові скриньки на 6 відділень - 241 шт., поштові скриньки на 8 відділень - 18 шт. (198,7 тис.грн.);

проведено техогляд 204 ліфтів та експертне обстеження 22 ліфтів (229,4 тис.грн.).

Здійснювалися заходи щодо забезпечення законності транспортних перевезень пасажирів на міських маршрутах. Спільно із Запорізьким національним технічним університетом проведено обстеження пасажиропотоків на міських автобусних маршрутах загального користування №2, №3, №4, №5, №7 та економічний аналіз тарифів на перевезення пасажирів.

Запорізьким національним технічним університетом у звіті про науково-дослідну роботу від 11.04.2016 відображено, що при необмеженому перевезенні пільгової категорії громадян вартість проїзду повинна становити:

на маршруті №2 – 6,97 грн.;

на маршруті №3 – 5,17 грн.;

на маршруті №4 – 7,08 грн.;

на маршруті №5 – 6,76 грн.;

на маршруті №7 – 7,97 грн.

Але, приймаючи до уваги те, що чинним законодавством не передбачено обмеження кількості пільгової категорії пасажирів, які мають право на безоплатний проїзд, управлінню праці та соціального захисту населення міської ради доручено привести розрахунки планової потреби грошових коштів на компенсацію перевезення пільгової категорії пасажирів до фактичної (3,4 млн.грн.). Та під час коригування бюджету міста на 2016 рік і формування проекту бюджету на наступні роки планується передбачати в бюджетних запитах кошти на компенсацію перевезення пільгової категорії пасажирів у відповідності з  фактичною потребою, що суттєво зменшить вартість проїзду для пасажирів, які не мають пільг. Також, внесено зміни до договорів на перевезення пасажирів, що укладені з фізичними особами-підприємцями Бобковою М.А. та Єрьоміним Р.В., відносно вартості проїзду за одну поїздку пасажира на міських автобусних маршрутах загального користування №2, №3, №4, №5, №6, №7 у розмірі 4,00 грн. містом та 5,00 грн. до (від) прохідної ВП «ЗАЕС» і до міського пляжу «Сонячний».

За звітний період у місті зареєстровано 5 ОСББ за адресами: вул.Центральна, 4; вул.Курчатова, 4; вул.Лісова, 1, корп. 2, 3; пр.Будівельників, 41, 43; вул.Українська, 29, 33.

Також, з 2012 року в місті функціонує ОСББ за адресою: вул.Курчатова, 14. Відповідно до розпорядження міського голови від 01.06.2016 №180-р визначено фахівця, який за довіреністю представляє інтереси Енергодарської міської ради та її виконавчого комітету в установчих зборах для створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Фахівцем проводяться зустрічі та надаються консультації ініціативним групам щодо порядку створення та функціонування ОСББ, ініціюється проведення семінарів з цих питань.

 

ЦИВІЛЬНИЙ ЗАХИСТ

 

Протягом звітного періоду всі заплановані заходи органів управління і сил ЦЗ міста були спрямовані на забезпечення готовності до дій за призначенням в умовах загрози та виникнення НС техногенного та природного характеру, можливих терористичних проявів, організованого переведення з мирного на особливий період. У місті надзвичайних ситуацій не трапилось.

Підготовка органів управління і сил ЦЗ міста до дій за призначенням здійснювалась у ході навчань, тренувань та інших занять з цивільного захисту. За цей період проведено:

 3 загальноміські навчання та тренування з удосконалення навичок органів управління ЦЗ, міської комісії з питань ТЕБ та НС, об'єктових комісій з питань надзвичайних ситуацій, евакуаційних комісій у виконанні функціональних обов'язків при виникненні та ліквідації наслідків НС техногенного та природного характеру;

13-14 вересня - штабне тренування з органами управління та силами ЦЗ міста за темою: “Дії органів управління та сил міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи ЦЗ при ліквідації наслідків НС”;

05 жовтня - участь органів управління і служб ЦЗ міста у командно-штабному навчанні за темою: “Організація взаємодії сил та засобів різної відомчої належності, що залучаються до проведення антитерористичної операції щодо припинення терористичного акту (диверсії) стосовно особливо важливого об'єкта електроенергетики ВП “Запорізька АЕС”;

26 жовтня - тренування з органами управління та силами ланки територіальної підсистеми єдиної системи ЦЗ щодо виконання завдань під час складних погодних умов в осінньо-зимовий період 2016-2017 років з оглядом спецтехніки підприємств, установ та організацій міста, яка буде задіяна для ліквідації можливих наслідків НС.

У ході навчань та тренувань проведено 2 заняття з практичним розгортанням збірних пунктів евакуації.      За окремим графіком проводились навчання та тренування на підприємствах міста.

Тренування та навчання показали, що сили та засоби цивільного захисту міста до виконання завдань готові.


  
  
        З метою попередження НС та оперативного реагування при їх виникненні розроблено План реагування органів управління та сил Енергодарської міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи ЦЗ при загрозі або виникненні НС техногенного та природного характеру на території міста та 6 планів взаємодії та реагування сил ЦЗ на найбільш ймовірні надзвичайні ситуації у місті.

        Для здійснення робіт із запобігання виникненню надзвичайних ситуацій щорічно розробляється “План першочергових (невідкладних) запобіжних заходів і робіт на об'єктах і територіях з ризиком виникнення НС”. У 2016 році підприємствами виконано запобіжних робіт на 8830,0 тис.грн. План виконано на 100%.
        За 2016 рік трапилося 49 пожеж на загальній площі 17,799 га. З метою зменшення пожеж та матеріальних збитків посилено заходи щодо пожежної безпеки в лісовій та лісопарковій зоні, а саме:
        обмежено проведення масових заходів у лісовій та лісопарковій зонах міста протягом пожежонебезпечного періоду;
        здійснювалось патрулювання з метою забезпечення санітарно-пожежної безпеки у лісовій та лісопарковій зонах міста силами та засобами державного підприємства “Кам'янсько-Дніпровське лісове господарство”, управління з питань НС та ЦЗН міської ради та 13-ДПРЧ Головного управління ДСНС України в Запорізькій області;
        адміністраціями підприємств, установ та організацій міста проведені інструктажі з персоналом щодо попередження пожеж, дбайливого ставлення до лісових масивів та насаджень, організовано проведення робіт (на закріплених територіях) щодо благоустрою міста, прибирання узбіч доріг від сухої трави, сміття, а також патрулювання закріпленої території;
        на відповідних виділених територіях міста встановлено 2 біг-борди та 2 сіті-лайти на тему збереження лісових масивів від пожеж;
        через засоби масової інформації (телебачення, гучномовці) постійно проводилась роз'яснювальна робота щодо дотримання населенням правил пожежної безпеки;
        створено матеріальний резерв паливно-мастильних матеріалів для забезпечення ліквідації великих пожеж (бензин А-92 в кількості 2000 л).
        З метою своєчасного реагування на можливі НС розроблено Комплексний план заходів щодо попередження виникнення НС техногенного та природного характеру та Єдина схема реагування органів управління та сил при загрозі і виникненні НС, пов'язаних з несприятливими погодними умовами осінньо-зимового періоду та пропуску льодоходу, повені і паводків. Визначені сили і засоби (спецтехніка) підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності для ліквідації наслідків можливих надзвичайних ситуацій в осінньо-зимовий період та затверджено порядок взаємодії, зв'язку, інформування та оповіщення у разі виникнення НС. Забезпечено надання до підприємств та організацій міста прогнозів та попереджень про погіршення гідрометеорологічних умов.
        Задля своєчасного оповіщення та інформування населення про надзвичайні ситуації створена та функціонує загальноміська система централізованого оповіщення, яка містить у собі: 16 електросирен, 70 гучномовців та кабельне телебачення міста. У квітні, липні та жовтні поточного року проводилась перевірка готовності системи з включенням електричних сирен та гучномовців міста, переключенням радіотрансляційних вузлів та телебачення, з мовним повідомленням Департаменту з питань цивільного захисту населення облдержадміністрації. В цілому система оповіщення готова до використання за призначенням.
        На базі структурних підрозділів міської ради та організацій міста створено 6 спеціалізованих служб ЦЗ міста (медична, матеріального забезпечення і харчування, комунально-технічна, оперативно-рятувальна (протипожежна), охорони громадського порядку, оповіщення та зв'язку). Аналіз підготовки служб ЦЗ та їх практичних дій свідчить про те, що вони, в основному, готові до дій за призначенням.
        Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 30.10.2015 №775 “Про затвердження Порядку створення та використання матеріальних резервів для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій” міський матеріальний резерв у 2016 році накопичено за рахунок міського бюджету на суму 861,6 тис.грн.
        З метою покращення стану експлуатації та утримання захисних споруд у постійній готовності до використання за призначенням на об'єктах господарської діяльності міста проведено інвентаризацію 8 захисних споруд. Одна захисна споруда не придатна для використання та підлягає списанню. У рамках міської цільової Програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2014-2017 роки для утримання в постійній готовності захисних споруд підприємства міста витратили в поточному році 202,8 тис.грн.
        Протягом 2016 року проведена робота із коригування списків мешканців міста для розселення у випадку евакуації у міста Василівка, Василівський район, Мелітополь, Мелітопольський район, Приазовський та Приморський райони. Оновлена електронна база даних. Відкориговано План та карта-схема евакуації і склад евакуаційних комісій підприємств, установ і організацій міста.
        За рахунок субвенції для населення міста придбано 51 640 упаковок пігулок “Калію йодиду” на загальну суму 660,3 тис.грн. Розроблено та надруковано 21 000 шт. “Пам'яток про порядок дій населення у випадку радіаційної аварії” на загальну суму 52,5 тис.грн. Для непрацюючого населення придбано 34 619 шт. респіраторів “Пелюстка 200” на загальну суму 86,5 тис.грн. З початку року жителям міста видано вищевказані найменування через КП “ПКВ” ЕМР, ЖБК “Енергетиків-13”, ОСББ “Курчатова-14”, ЖБЕК “Вілюй-2”, ВП “ЗАЕС”.

Заходи, направлені на підтримку правоохоронних органів міста протягом року, на жаль, не були виконані. Не виділені кошти по програмах на встановлення відеоспостереження в місті, придбання бензину, оргтехніки, проведення ремонтних робіт у «спальному» корпусі четвертого патрульного батальйону в/ч 3033. За звітний період мною проведено 14 оперативних нарад з керівниками силових структур міста, на яких розглядалися питання охорони громадського порядку, пожежної безпеки, встановлення відеоспостереження та інші питання, пов'язані із забезпеченням громадського порядку, захисту прав і свобод громадян.

На засіданнях Ради оборони міста розглядалися питання щодо забезпечення безпеки у місті, організаційні питання роботи блокпосту, належне функціонування об'єктів життєзабезпечення міста та інші.

 

ГУМАНІТАРНА ГАЛУЗЬ 

ОСВІТА

        Мережа закладів освіти міста Енергодара в 2016-2017 н.р. складається з 11 дошкільних, 10 загальноосвітніх навчальних закладів та 4 позашкільних навчальних закладів.

 

Мережа дошкільних навчальних закладів міста у 2016-2017 н.р. представлена 11 дошкільними закладами та двома навчально-виховними комплексами, до складу яких входять дошкільні групи. У дошкільних навчальних закладах виховується 2510 дітей. В цілому, у дошкільній мережі функціонує 140 груп, з них: 84 групи загального розвитку, 36 груп компенсуючого типу, 16 груп санаторного призначення, 4 інклюзивні групи,  5 груп короткотривалого перебування.

Мережа україномовних груп збільшена у поточному навчальному році на 8 груп і становить 82 групи, в яких виховується 1651 дитина. Основним чинником формування таких груп є запит батьків і статус закладу.

Пріоритетом державної політики у сфері дошкільної освіти є забезпечення обов’язкового охоплення дітей п’ятирічного віку, тому в дошкільній мережі функціонує 29 груп, якими охоплено 558 дітей, що складає 100%.

Одним із першочергових завдань залишається створення умов для отримання дошкільної освіти дітьми, які тимчасово виїхали з території проведення АТО. У 2016 році дошкільну освіту отримують 19 дітей вимушених переселенців, 2 дитини зареєстровані на отримання місця у 2017 та 2018 роках.

Мережа загальноосвітніх навчальних закладів освіти міста складається з 219 класів, в яких навчаються 5908 учнів. Функціонують 5 класів інтенсивної педагогічної корекції для 53 учнів, 3 класи заочної форми для 36 осіб та 211 загальноосвітніх класів та класів з поглибленим вивченням окремих предметів, профільних класів. 

Поступово зростає кількість україномовних класів. У поточному навчальному році 2798 учнів (47% від загальної кількості учнів ЗНЗ, що на 3% більше минулорічних показників) отримують освіту державною мовою.

Збільшено мережу інклюзивних класів в ЕНВК «ЗНЗ-ДНЗ» №6 та ЕЗОШ №4, вона складається із 5 класів, в яких навчаються 11 учнів початкової та основної школи, а в 5-ти класах інтенсивної педагогічної корекції ЕЗОШ №4  отримують освіту 53 учні з особливими освітніми потребами.

З метою орієнтації учнів у виборі ними напрямку навчання у старшій школі  здійснюється допрофільна підготовка. У 2016-2017 н.р. у 67 класах з поглибленим вивченням предметів навчається 1841 учень. 29 класів (728 учнів) старшої школи забезпечені профільним вивченням базових дисциплін за чотирма напрямками та 10-ти профілями. Забезпечена допрофесійна підготовка учнів старших класів ЗНЗ міста технологічного профілю на базі ЕНВК «ЗНЗ-МНВК».

Збережено різнопрофільність мережі позашкільних навчальних закладів, яка представлена: Центром дитячої та юнацької творчості, Центром туризму краєзнавства та спорту, Клубом юних моряків "Екватор" з флотилією, Малою академією наук учнівської молоді. Позашкільною освітою охоплено 3294 учні, що складає 56% від кількості учнівського контингенту позашкільних навчальних закладів міста. Кількість гуртків складає 143 (323 групи).

На сьогодні в освітній системі міста у 2016-2017 н.р. функціонують 6 експериментальних майданчиків всеукраїнського та обласного рівнів. Завершили роботу у 2015-2016 н.р. експериментальні майданчики обласного рівня на базі Науково-методичного центру, ЕНВК «ЗНЗ-ДНЗ» №6, ЕНВК «ДНЗ-ЗНЗ» №9 та міського рівня - на базі ДНЗ №15.

З вересня 2016 року експериментальними закладами всеукраїнського рівня стали  ЕНВК «ЗНЗ-ДНЗ» №6 з теми «Розвиток інклюзивного освітнього середовища у Запорізькій області» та ЕБГ «Гармонія» з теми «Дидактико-методичне і навчальне забезпечення реалізації концептуальних засад реформування початкової освіти».

Враховуючи актуальність проблеми надання освітніх послуг дітям з обмеженими можливостями, у вересні 2016 року статус експериментальних майданчиків обласного рівня з впровадження інклюзивної освіти отримали ДНЗ компенсуючого типу №5, 10, 12.

Одним із дієвих напрямків роботи є спільна діяльність навчальних закладів міста з ВНЗ щодо допрофесійної підготовки і професійного самовизначення випускників. На сьогодні управлінням освіти укладено двадцять дев’ять договорів про творчу співпрацю з ВНЗ України. Традиційним стало проведення міської акції "День майбутнього студента", на яку запрошуються представники ВНЗ І-ІІ та ІІІ-ІV рівнів акредитації міст Києва, Одеси, Харкова, Запоріжжя, Дніпра, Бердянська, Мелітополя,  Дніпрорудного та Енергодара.

  

З метою підвищення зацікавленості учнів старших класів до базових предметів інженерних напрямків та профорієнтаційної роботи Радою молодих спеціалістів Запорізької АЕС та Науково-методичним центром управління освіти уже вп’яте проведено відкритий конкурс серед учнів 10-х класів навчальних закладів міста «Будь інженером». Переможці конкурсу нагороджені цінними подарунками.


З метою пропаганди передового педагогічного досвіду та підвищення престижу педагогічної професії, у рамках реалізації міської Програми розвитку системи освіти міста  на 2016-2018 роки у поточному році проведено міські етапи Всеукраїнських педагогічних конкурсів «Учитель року», «Вихователь року», «Джерело творчості» та міські конкурси «Кращий навчальний кабінет історії ЗНЗ», «Краща фізкультурна зала дошкільних навчальних закладів міста».


Про професійний рівень освітянських кадрів свідчать перемоги педагогів міста у обласних етапах фахових конкурсів: «Учитель року», «Методист року», «Джерело творчості». У 2016 році переможцями стали: у конкурсі «Учитель року» - Сухов О.О., вчитель предмету «Захист Вітчизни» ЕБГ «Гармонія» (ІІ місце) і Садикіна С.В., вчитель математики ЕНВК №1 (ІІІ місце); у конкурсі «Методист року» - Погребняк Н.С., вихователь-методист ДНЗ №10 (І місце); у конкурсі «Джерело творчості» - Ясінська Н.В., директор ЦТКС (І місце).

  

В Міжнародному форумі-презентації «Інноватика в сучасній освіті» золотими медалями нагороджені досвіди Науково-методичного центру та ЕЗОШ №7. У Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти - 2016» золоту медаль отримав ДНЗ №13, срібну - ЕНВК №1. В обласній виставці «Освіта Запорізького краю - 2016» Науково-методичний центр та ДНЗ №12 посіли І місця, ЕМАН – ІІ місце.

 

Широке представлення закладів освіти міста сприяло виявленню  творчих працівників, інформуванню педагогічної громадськості про інноваційні досягнення навчальних закладів та педагогів.

У 2015-2016 н.р. 4174 учня навчальних закладів міста залучалися до участі в інтелектуальних змаганнях, творчих конкурсах, фестивалях та форумах. Команда учнів загальноосвітніх навчальних закладів міста у 2016 році посіла 9 місце серед 33 команд-учасниць в обласному етапі предметних учнівських олімпіад (у минулому році – 12). Переможцями у Всеукраїнському етапі учнівських олімпіад стали: Гордієнко Єлизавета,  учениця 8-Б класу ЕНВК №1 (І місце - “Юні знавці Біблії”); Шабаршова Кристина, учениця 11-А класу ЕБЛ (ІІІ місце - «Інформаційні технології»).

Команда Енергодарської малої академії наук (ЕМАН) увійшла до десятки кращих команд області за результатами участі у ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України.

 

З метою залучення учнівської молоді до інтелектуальних конкурсів проведено міські інтелектуальні предметні турніри юних істориків та юних хіміків. Переможцем ІІІ міського турніру юних хіміків стала команда ЕНВК №5, а переможцем ІV міського турніру юних істориків стала команда ЕНВК №1.

У 2015-2016 н.р. у місті вперше під час канікул працювали літні школи для обдарованих та здібних дітей. На базі ЕБГ «Гармонія» навчалися 26 учнів, на базі ЕБЛ - 95 учнів, а на базі ЕМАН - 20 обдарованих дітей.

З метою активізації творчого потенціалу дітей, виявлення і розвитку талановитих дітей дошкільного віку проведено міські конкурси театрального мистецтва та дитячої музичної творчості «Веселі нотки». Переможці міського конкурсу «Веселі нотки» взяли участь в обласному конкурсі для дітей дошкільного віку «Перлинки Запорізького краю» та посіли треті місця у номінаціях «Пісня» та «Гра на музичних інструментах».


  


Пріоритетним напрямком виховної роботи в навчальних закладах міста є формування гармонійно розвиненої і національно-свідомої особистості, здатної до саморозвитку, наділеної глибокою громадянською відповідальністю, високими духовними якостями, родинними і патріотичними почуттями.

У 2015-2016 н.р. всі навчальні заклади стали активними учасниками міського патріотичного проекту «З Україною у серці!», організованого Науково-методичним центром управління освіти. В рамках реалізації проекту проведено низку заходів національно-патріотичного спрямування, які завершилися міським танцювальним флешмобом «З Україною у серці», що об’єднав понад 500 учнів всіх навчальних закладів.


 

З вересня 2016 року стартував міський патріотичний марафон «Україна понад усе!». Провідна ідея заходу - творчий пошук ефективних форм виховної роботи навчальних закладів міста щодо відродження національних традицій, української культури, формування у дітей та молоді патріотизму і національної гідності.

З метою зайнятості учнів міста з урахуванням їх інтересів та здібностей у червні 2016 року працювали пришкільні табори з денним перебуванням на базі ЕЗОШ №2, ЕЗОШ №4 та ЕЗОШ №7. З метою підтримки та розвитку інтелектуальних здібностей учнів на базі ЕЗОШ №2 працював літній мовний загін. У червні-липні на базі ЕНВК «ЗНЗ-ДНЗ» №6 працював пришкільний табір відпочинку «Посмішка». В цілому, у пришкільних таборах оздоровились 503 дитини.

Фінансування навчальних закладів здійснюється відповідно до «Програми розвитку системи освіти м.Енергодара на 2016–2018 роки». Забезпечена в повному обсязі потреба в асигнуваннях на оплату праці працівників. У 2016 році здійснено виплату матеріальної допомоги на оздоровлення педагогічним працівникам у розмірі 100% посадового окладу. Міською владою знайдено додаткові фінансові ресурси на виплату матеріальної допомоги на оздоровлення іншим працівникам освітньої галузі теж у розмірі 100% посадового окладу, надбавки та доплати обов’язкового характеру. Грошова винагорода педагогічним працівникам у розмірі 50% виплачена у вересні 2016 року. Потреба в коштах на інші захищені статті видатків бюджетних установ, такі як продукти харчування, медикаменти, оплата комунальних послуг та енергоносіїв забезпечена у повному обсязі.

 

СОЦІАЛЬНА ПОЛІТИКА ТА ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я 

 

Проведення антитерористичної операції в східних областях нашої держави спричинило значне збільшення кількості сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах із проблемами соціального, матеріального, психологічного, юридичного характеру. Тому, виникла необхідність надання додаткових соціальних гарантій учасникам АТО, членам їх сімей, а також сім'ям, члени яких загинули під час проведення АТО. Відповідно до заходів Комплексної програми підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей за 10 місяців 2016 року надано (видано):

одноразову матеріальну допомогу 108 особам - 608,4 тис.грн.;

компенсацію на житлово-комунальні послуги 118 особам – 161,3 тис.грн.;

компенсацію на зубопротезування 21 особі - 76,1 тис.грн.;

10 направлень на психологічну реабілітацію;

5 направлень на професійну адаптацію до Кам’янсько-Дніпровської технічної школи Державного агентства водних ресурсів України на здобуття професії “Електрогазозварник”.

За звітний період в Єдиній інформаційній базі даних внутрішньо переміщених осіб у м.Енергодарі зареєстровано 160 осіб (134 сім'ї, з них: жінок – 68, чоловіків – 69, дітей – 23). Рішенням виконавчого комітету у липні поточного року створена міська комісія з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам. Станом на 01.11.2016 за результатами проведених засідань комісії призначено соціальні виплати 217 сім'ям, відмовлено в призначенні (відсутність факту проживання на території міста) – 57 сім'ям.

В рамках реалізації Програми соціальної допомоги в м.Енергодарі на 2015-2017 роки, за період з листопада 2015 року до листопада 2016 року, з міського бюджету профінансовано 5517,89 тис.грн., з них:

компенсація 35 фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування - 47,93 тис.грн.;

матеріальна допомога з фонду соціальної підтримки громадян «Турбота» 384 гостро потребуючим громадянам міста - 416,350 тис.грн.;

допомога 11 інвалідам 1 групи, хворим на ниркову  недостатність з фонду соціальної підтримки громадян «Турбота» (оплата проїзду у лікарню до м.Запоріжжя) - 180,87 тис.грн.;

матеріальна допомога 440 громадянам міста з депутатського Фонду невідкладної матеріальної допомоги - 1285,57 тис.грн.;

безкоштовний відпуск ліків 941 ветерану війни та праці - 297,0 тис.грн., іншім інвалідам (1459 осіб з 6 основних категорій – хворі з пересадженими органами, психічно хворі, хворі на бронхіальну астму, інваліди з дитинства, онкохворі, інваліди 1-2 гр.) - 962,590 тис.грн., у т.ч. хворим з пересадженими органами (3 особи) - 43,86 тис.грн.;

фінансування Ради Енергодарської міської організації ветеранів - 78,5 тис.грн.;

безкоштовна передплата на періодичні видання газет «Ми і наш час», «Рост» для ветеранів ВВв, праці, інвалідів та інших малозабезпечених громадян міста - 59,985 тис.грн. (225 осіб);

перевезення дітей зі спеціалізованої школи-інтернату с.Кам’янське - 109,18 тис.грн.;

оздоровчо-курсова реабілітація у відділені соціально-медичної адаптації «Конвалія» для ветеранів, інвалідів, пенсіонерів та осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС (414 осіб) - 200,0 тис.грн.;

на придбання санаторно-курортних путівок для непрацюючих ветеранів праці (20 осіб) - 117,14 тис.грн.;

організація поховання незатребуваних трупів - 9,510 тис.грн.;

пільгове перевезення пенсіонерів на присадибні ділянки - 629,810 тис.грн.;

адресна допомога особам, які звільняються з місць позбавлення волі та бездомним громадянам (5 осіб) - 0,830 тис.грн.;

гаряче харчування бездомних громадян у зимовий період (20 осіб) - 3,86 тис.грн.

У 2016 році рішенням міської ради від 01.04.2016 №2 затверджені додаткові заходи Програми соціальної допомоги в м.Енергодарі на 2015-2017 роки на:

перевезення громадян пільгових категорій по місту та району: передбачено 1141,5 тис.грн., використано 851,399 тис.грн. (221635 осіб);

перевезення громадян пільгових категорій залізничним транспортом: передбачено 800,00 тис.грн., використано 550,283 тис.грн. (27205 осіб);

адресну матеріальну допомогу інвалідам по зору 1 та 2 групи для оплати за користування засобами телефонного зв’язку: передбачено 20 тис.грн., використано 17,134 тис.грн. (17 осіб);

пільги окремим категоріям громадян за послуги зв’язку: передбачено 254,00 тис.грн., використано 178,575 тис.грн. (4523 осіб);

проїзд громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, передбачено у 2016 році 33,600 тис.грн., використано 17,192 тис.грн. (76 осіб).

 

З метою покращення медичного обслуговування жителів міста та фінансової підтримки єдиного у місті лікувального закладу ДЗ "СМСЧ №1" МОЗ України відповідно до заходів міської програми розвитку та удосконалення медичної допомоги у м.Енергодарі на 2015-2017 роки з місцевого бюджету протягом 9 місяців поточного року виділено коштів у сумі 7763,3 тис. грн., у тому числі на:

заробітну плату працівникам ДЗ “СМСЧ №1” по 279,75 ставках на суму 7248,3 тис.грн. (на рік заплановано 10340,2 тис.грн.);

організацію харчування донорів у день здачі крові 26,9 тис.грн.;

придбання: дрібного медичного інвентарю на суму 50 тис.грн., рентгенівської плівки на суму 129 тис.грн., контейнерів для забору крові з лейкофільтрами на суму 80 тис.грн., тест-полосок, біотестів “Снайпер”, тестів для експрес-діагностики в організмі токсичних та наркотичних речовин на суму 50 тис.грн.

З метою забезпечення лікувального закладу міста препаратами крові здійснювалися заходи щодо стимулювання донорів до її здачі. З нагоди Всесвітнього дня донора крові 19 донорів відзначені Листом Подяки міського голови, чотири - отримали посвідчення “Почесний донор України” та всім вручені сувенірні подарунки.

У 2016 році в місті успішно реалізовано проект “Оновлення матеріально-технічної бази фізіотерапевтичного відділення”, який впроваджувався в рамках Програми зміцнення спроможності територіальних громад до прийняття внутрішньо переміщених осіб (GIZ). На базі ДЗ “СМСЧ №1” проведено ремонтні роботи на суму 180 тис.грн. (кошти ДТЕК) у декількох приміщеннях грязелікарні та придбано нове фізіотерапевтичне обладнання на суму 500 тис.грн. (міжнародний грант). Дане обладнання змонтовано та введено в експлуатацію з 01 листопада поточного року.

 

КУЛЬТУРА

 

Базова мережа закладів культури міста складається з: Централізованої бібліотечної системи (5 бібліотек), Дитячої музичної школи, Дитячої художньої школи, Художнього виставкового залу та МПК «Сучасник».

Протягом багатьох років змін у мережі закладів культури міста не відбувається. Це важливий показник, враховуючи той факт, що у багатьох містах України кількість закладів культури постійно скорочується, багато з них перепрофілюються, зменшується матеріальна база, тоді як у нашому місті навпаки: закладам культури, розвитку культури приділяється велика увага, постійно зміцнюється їх матеріально-технічна база, своєчасно проводяться ремонти, збільшується кількість відвідувачів.

Школи естетичного виховання (дитячі художня та музична школи) – гордість нашого міста (в них навчається 850 дітей). Учні шкіл естетичного виховання постійно і успішно беруть участь у Міжнародних, Всеукраїнських, обласних, міських фестивалях, конкурсах, виставках. Так, вже за 2016 рік 47 учнів ДХШ та ДМШ стали дипломантами та лауреатами. Про плідну роботу шкіл говорить і те, що 30 учнів у 2015-2016 н.р. обрали музику та живопис своєю професією.

Крім тих пільг, що надаються учням шкіл естетичного виховання на рівні держави, в нашому місті рішенням виконавчого комітету надаються додаткові пільги – на 100% вивільнюються від батьківської плати діти, які стали призерами та лауреатами конкурсів Міжнародного та Всеукраїнського рівнів, на 50% зменшена плата дітям родин, в яких навчається 2 та більше дітей.

Всього дітей, які користуються пільгами - 195, з них: на 100% вивільнені – 161 учень (діти з багатодітних родин, діти-інваліди, діти, позбавлені батьківського піклування, лауреати Міжнародних та Всеукраїнських фестивалів та конкурсів); на 50% вивільнені 34 дитини. Це свідчить про те, що підтримка талановитих дітей у нашому місті відбувається не на словах, а на ділі.

Протягом останніх років дитяча художня школа постійно підвищує контингент (на сьогодні 500 учнів). Проблемним питанням для дитячої художньої школи є недостатність приміщень, на даний час ведеться робота щодо пошуку додаткового приміщення для нульових класів.

Школам естетичного виховання більше 30 років, тому не дивно, що вони потребують великої уваги й у питаннях утримання будівель у належному стані. За звітний період у школах проведено поточні та капітальні ремонти відповідно до потреб. В ДМШ встановлено пластикові вікна на загальну суму 92,998 тис.грн., відремонтовано систему опалення на суму 17,904 тис.грн. Також, у поточному році було заплановано ремонт покрівлі, систем освітлення та опалення Дитячої художньої школи, але у зв’язку із відсутністю кворуму на пленарних засіданнях міської ради кошти не виділені.

Бібліотечне обслуговування в місті здійснюють 5 бібліотек, які розташовані майже в усіх мікрорайонах нашого міста, та обслуговують близько 13 тисяч мешканців міста. Необхідно відзначити, що інтерес до них у нашому місті не тільки не зменшується, а й навпаки – зростає, про що говорить постійне збільшення числа користувачів бібліотек. І не останню роль відіграє у підтримці інтересу до бібліотек їх сучасний вигляд, своєчасне поповнення фондів, постійне збільшення кількості комп’ютерів та безкоштовне надання послуг мережі Інтернет. Сучасному вигляду бібліотек сприяють своєчасно проведені ремонти: протягом звітного періоду проведено поточний ремонт бібліотеки-філії №4 на загальну суму 94,521 тис.грн., придбані меблі на загальну суму 157,298 тис.грн., у тому числі каталожні шафи, стільці для відвідувачів тощо. З метою залучення читачів бібліотеки міста постійно розширюють перелік послуг, що надаються.

Діяльність художнього виставкового залу в звітному періоді була спрямована на підвищення рівня роботи серед населення міста Енергодара і Кам’янсько-Дніпровського району. Щомісячно у виставковому залі змінюється експозиція. Не зважаючи на недостатнє фінансування адміністрація винаходить можливість знайомити жителів з культурними шедеврами світового рівня. Завдяки дружнім стосункам виставкового залу з Дирекцією художніх виставок України ми мали можливість ознайомитись з експозицією виставки народно-ужиткового мистецтва «Мистецькі мандри». Великим попитом користувалася виставка бердянського художника Леоніда Болбата «Сучасним оборонцям України присвячується», яку учасники АТО, члени їх родин, волонтери могли відвідати безкоштовно. Виставка графіки бердянського художника М.Мироненка «Коли дерева були великими» та виставка дитячої галереї «Синій кит» (м.Херсон) «Кольорове життя» зібрали найбільшу кількість відвідувачів. На базі виставкового залу проходять обласні дитячі конкурси «Весь світ - театр» (засновник – дитяча художня школа м.Енергодара), обласний конкурс «Знай і люби свій край» (засновник – ЦДЮТ), конкурс «Ми так живемо, працюємо та відпочиваємо» (засновник – ВП «Запорізька АЕС»), який вже багато років співпрацює з виставковим залом. Всього у звітному періоді відбулося 15 виставок, які відвідали понад 5 тис. осіб.

Одним з основних завдань культури є розвиток народної творчості та організація дозвілля населення міста. На організацію та проведення міських культурно-масових заходів з коштів міського бюджету було заплановано та витрачено 500 тис.грн. До річного плану міських заходів відділу культури включено 27 заходів, серед яких: міжнародні, державні, міські свята, ювілеї колективів міста. Слід відмітити, що останнім часом з’явилися нові знаменні дати, присвячені подвигу учасників АТО, волонтерів, які проводилися у новому форматі.

В МПК «Сучасник» проходять огляди, конкурси, фестивалі, діють аматорські колективи, в тому числі для дітей та підлітків. Виконавчий комітет та міська рада постійно сприяють підтримці аматорських колективів нашого міста. Це колективи, якими можна пишатися – народний хор «Червона калина», народний театр, оркестр народних інструментів «Джерела», зразковий ансамбль танцю «Любисток» тощо. Кожного року в бюджеті міста передбачаються кошти на заохочувальні поїздки колективів або на поїздки колективів на фестивалі та конкурси. У звітному періоді творчі колективи МПК «Сучасник» взяли участь у 9 фестивалях різного рівня та отримали дипломи лауреатів. МПК «Сучасник» постійно шукає нові форми роботи: за короткий період з’явились регіональний фестиваль-конкурс фольклорних та народних колективів, присвячений Дню Соборності України, конкурсна шоу-програма «Міні-міс Енергодар», міський фестиваль української патріотичної пісні «З Україною в серці», вокальне шоу до Дня міста «Співучий Енергодар» тощо.

Зміцнення матеріально-технічної бази у 2016 році відбулося завдяки субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження, розпочато реконструкцію системи опалення палацу культури, систем вентиляції та кондиціювання великої глядацької зали (загальна сума – 5265,95 тис.грн.). Для поліпшення якості звуку при проведенні заходів, придбано звукопідсилювальний комплект на загальну суму 294,00 тис.грн.

На наступний період головним завданням залишається забезпечення високоякісних культурних послуг для всіх верств населення, збереження та поширення соціокультурного простору міста, здобутків культури міста, збереження мережі культурно-освітніх закладів, централізованої бібліотечної системи, шкіл естетичного виховання та зміцнення їх матеріальної бази, сприяння розвитку самодіяльної художньої творчості мешканців міста, організація та проведення на високому рівні міських масових заходів.     

 

СІМ'Я І МОЛОДЬ

 

Забезпечення умов для всебічного розвитку сім’ї та її членів, реалізації сім’єю своїх функцій і поліпшення життєвого рівня, укріплення і розвитку соціального інституту сім’ї в цілому є одним з актуальних питань сьогодення. Тому, ми намагалися забезпечувати створення сприятливих умов для підтримки обдарованих і талановитих дітей та молоді міста шляхом проведення різноманітних міських заходів, конкурсів та фестивалів. Традиційними для нашого міста стали такі молодіжні заходи, як святкування Міжнародного дня сім'ї, Дня молоді, фестиваль хореографічного мистецтва «Dance DarFest», флешмоби, екосуботники тощо.

Треба відзначити, що кількість багатодітних родин зростає. Так, станом на 15.11.2016 в місті є 326 таких сімей, у яких виховується 1045 дітей. У травні цього року відповідно до Указу Президента України від 07.05.2016 198/2016 за материнську самовідданість, народження і зразкове виховання дітей, забезпечення умов для всебічного їх розвитку присвоєно почесне звання «Мати-героїня» Федоровій Олені Володимирівні,  урочисте нагородження  відбулося за участю голови Запорізької облдержадміністрації Костянтина Бриля.

За результатами обласної наради з підбиття підсумків з оздоровлення та відпочинку дітей у 2016 році м.Енергодар посіло перше місце у Запорізькій області за кількістю дітей, охоплених різноманітними організованими формами відпочинку й оздоровлення.

 

Підсумкові показники щодо чисельності охоплення дітей послугами з оздоровлення та відпочинку у м.Енергодарі

 

Загальна кількість дітей – 5755

 (віком від 7 до 16 років)

У тому числі

оздоровлення

відпочинку

охоплені послугами - 5624, що складає 97,7%

2569, що складає 44,7%

3055, що складає 53%

У рамках виконання Комплексної міської програми підтримки дітей, молоді, сім’ї та ґендерного паритету на 2016-2019 роки фінансове забезпечення з міського бюджету складає 268,856 тис.грн., а саме:

- на заходи з організації оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої підтримки та уваги — 209,719 тис.грн.;

- на міські молодіжні заходи, заходи з підтримки талановитих і обдарованих дітей та молоді, перевезення призовників — 59,137 тис.грн.

 

Відповідно до підсумків комплексної оцінки (рейтингу) результатів соціально-економічного розвитку міст і районів Запорізької області за підсумками 9 місяців 2015 року та січня-червня 2016 року за напрямком «Захист прав дитини» Енергодар увійшов в трійку лідерів серед міст обласного значення.

Станом на 01.11.2016 на обліку перебуває 108 дітей, з них:

78 осіб - діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;

30 осіб - діти, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Також, на обліку перебувають:

5 сімей-кандидатів в усиновлювачі;

62 сім'ї, що усиновили дітей;

5 прийомних сімей, у яких виховуються 6 дітей;

1 дитячий будинок сімейного типу, в якому виховуються 8 дітей.

Пріоритетними формами влаштування дітей, які залишилися без батьківської опіки, є сімейні форми виховання, а саме: усиновлення, опіка, піклування, прийомні сім'ї, дитячі будинки сімейного типу. Всього у сімейних формах виховання перебуває 76 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що складає 97,44% від загальної кількості дітей даної категорії, які перебувають на обліку.

 

У цьому році вперше клієнти Енергодарського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді брали участь у щорічному обласному фестивалі для талановитих людей з обмеженими можливостями «Зоряні надії», який проходив 14 травня 2016 року у місті Запоріжжя. Та, як завжди, наша команда взяла участь в Азовському Міжнародному фестивалі творчості інвалідів «Повір у себе». З обох фестивалів команда повернулася зі значними здобутками.

З метою створення умов для соціальної адаптації дітей та молоді з функціональними обмеженнями, підвищення рівня комунікативних навичок, патріотичного виховання за кошти місцевого бюджету проведено виїзний реабілітаційний семінар-екскурсію для дітей, молоді з функціональними обмеженнями «Люби, шануй та пізнавай свій рідний край». Екскурсанти відвідали дендрологічний парк «Софіївка» в місті Умані – одне з найпопулярніших місць відпочинку в Україні, побували в місті Вінниця біля унікального світломузичного фонтану та інше.

Протягом 2016 року волонтери долучалися до проведення міських та Всеукраїнських акцій: «Біла ромашка», «Великодній кошик солдату», XІ акція Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до серця», «Міняю цигарку на цукерку» тощо. Волонтери взяли участь у міському фотоконкурсі «Молоде обличчя України», де стали переможцями у номінації «Професії молодих. Волонтерство. Українська армія. Студентство».
Другий рік поспіль волонтери центру беруть участь у обласному конкурсі соціальної реклами «Тобі обирати». У 2016 році за результатами конкурсу «Школа волонтерів» ЕМЦСССДМ нагороджена сертифікатом лауреата ІІ Обласного конкурсу соціальної реклами «Тобі обирати», який дає право на 10% знижку в оплаті за навчання.

 СПОРТ

 

Спортивне життя міста, як і завжди, було досить насиченим. За звітний період на виконання завдань і заходів Програми розвитку фізичної культури та спорту в м.Енергодарі проведено 103 спортивно-масові заходи на загальну суму 419,4 тис.грн, з них: 37 - міських змагань, 66 - першості області, регіональні і національні змагання. Здійснено 12 грошових персональних виплат видатним спортсменам міста на загальну суму 120 тис.грн.

Усіма видами фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи в місті охоплено близько 12 тисяч громадян, видами спорту - 2046, це складає 16,5% від загальної чисельності населення міста. До систематичних занять фізичною культурою та спортом у спортивних секціях дитячо-юнацьких спортивних шкіл, центру туризму, краєзнавства та спорту, загальноосвітніх закладів міста залучено понад 80% дітей шкільного віку.

За звітний період проведено:

комплексні спортивні заходи за програмою спартакіади школярів і спартакіади допризовної молоді, змагання з таких видів спорту: баскетбол серед збірних команд юнаків та дівчат, міні-футбол, волейбол серед юнаків та дівчат, легка атлетика;

спартакіада в виробничій сфері з 19 видів спорту: футбол, волейбол, пауерліфтинг, армспорт, плавання, шахи, нарди, перетягування канату, пляжний волейбол, настільний теніс, гирі, міні-футбол та ін.;

спортивно-масові заходи до Дня міста, Дня молоді, Дня Конституції України, Дня незалежності України, Дня фізичної культури і спорту України, Дня знань, Міжнародного дня захисту дітей;

урочисте нагородження 10 кращих спортсменів і 10 кращих працівників фізичної культури та спорту за підсумками року.

На високому рівні проведені такі спортивні заходи:

регата крейсерських яхт в м.Енергодарі “Кубок ВП “Запорізька АЕС”;

регата крейсерських яхт “Каховське море”;

регата крейсерських яхт “Кубок В.Ф.Черевичного”;

Національний турнір з міні-футболу “Кубок ВП “Атоменергомаш”;

традиційне масове фізкультурно-оздоровче свято “Енергодарський марафон” та “Весняний Енергодарський напівмарафон”;

Національний турнір з боротьби вільної серед юнаків та дівчат пам'яті капітана-лейтенанта С.Логінова;

Національний турнір з волейболу серед юнаків та дівчат;

Всеукраїнські змагання “Кубок ВП “Запорізька АЕС” з веслування на байдарках та каное, інші.

Протягом звітного періоду спортсмени міста ставали багаторазовими призерами і переможцями чемпіонатів, першостей області, регіональних змагань, змагань державного та міжнародного рівнів, про що свідчать їх особисті результати:

Давидов Денис – майстер спорту України з веслування на байдарках та каное, бронзовий призер Чемпіонату Європи серед юніорів, бронзовий призер Чемпіонату Світу з марафону з веслування на байдарках та каное серед молоді до 23 років 2016 року;

Бабак Людмила – майстер спорту України з веслування на байдарках та каное, чемпіон світу з марафону серед юніорів, бронзовий призер Чемпіонату Світу з марафону з веслування на байдарках та каное серед жінок 2016 року;

Кумейко Аліна – майстер спорту України міжнародного класу з пауерліфтингу серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату, чемпіон України з пауерліфтингу серед інвалідів. На XV Літніх Параолімпійських іграх – 2016 посіла 6 місце;

Топоркова Раїса – майстер спорту України міжнародного класу з пауерліфтингу серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату, срібний призер в загальному заліку на Кубку Світу в м.Дубай (ОАЕ). Брала участь у XV Літніх Параолімпійських іграх – 2016;

Фурманов Олексій – чемпіон України 2016 року з кікбоксингу у розділі К-1, тайського боксу та кхмерського боксу;

Стеблинський Микола – двократний чемпіон та володар кубку України з футзалу;

Магурін Арман – чемпіон регіонального Чемпіонату України 2016 року з боксу та фіналіст Чемпіонату України 2016 з боксу;

наші боксери – багаторазові призери і переможці різних змагань: Пригода Артур, Денисенко Олексій, Дутченко Микита.

Спортивне життя в місті широко висвітлюється на веб-сайті Енергодарської міської ради, телебаченні, у друкованих засобах масової інформації. Учасників, призерів та переможців Чемпіонатів Світу та Європи на прес-конференціях вітали керівництво міста та ВП “Запорізька АЕС”, заохочували їх цінними подарунками та грошовими винагородами.

 

РОЗГЛЯД ЗВЕРНЕНЬ ГРОМАДЯН

 

За період з 11.11.2015 до 15.11.2016 надійшло 1555 звернень громадян. У порівнянні з минулим роком кількість звернень збільшилась на 462 одиниці, як і кількість шляхів, за допомогою яких громадяни можуть звернутися до органів місцевого самоврядування.

Завдяки змінам, внесеним в діюче законодавство щодо розгляду звернень громадян у 2016 році, жителі міста мають змогу звернутися до органів місцевого самоврядування та безпосередньо до мене, як до міського голови, не лише за допомогою письмових звернень або під час проведення особистого прийому, а й зареєструвати своє звернення через засоби телефонного зв'язку та електронну пошту. Цією можливістю на сьогоднішній день скористалися 134 громадянина: з 1555 зареєстрованих у виконавчому комітеті звернень 62 надійшло електронною поштою та 72 — засобами телефонного зв'язку.

У той же час не втратили своєї актуальності і звернення на прийом громадян з особистих питань. Так, у звітному періоді безпосередньо до мене звернулося 247 громадян, від яких зареєстровано 186 звернень.

Загальна кількість громадян, що звернулися на особисті прийоми до керівництва виконавчого комітету у звітному періоді, склала 306 осіб, від яких зареєстровано 237 звернень.

Також, громадяни звертались до мене:

під час проведення “Прямих ліній” та виїзних прийомів. Мною у звітному періоді проведено 3 “Прямі лінії”, на які зателефонував 21 громадянин, порушено 33 питання;

під час проведення виїзних прийомів. Мною проведено 7 виїзних прийомів, в яких взяли участь 260 осіб, зареєстровано 22 звернення.

Загальна кількість “Прямих ліній”, проведених у звітному періоді, - 4, кількість звернень на них — 24.

Загальна кількість виїзних прийомів, проведених у звітному періоді, - 8, кількість учасників — 300 осіб, зареєстровано 22 звернення.

Решта звернень (1138 з 1555) надійшло до виконавчого комітету від громадян поштою.

У 1555 зверненнях громадянами порушено 1772 питання.

Найбільш гострими проблемами для жителів міста були й залишаються питання надання житла та сфери комунального господарства.

З питань щодо поліпшення житлових умов, надання місць у гуртожитках, постановку на квартирний облік, реєстрацію та перереєстрацію за місцем проживання, видачу ордерів на впорядковане житло у гуртожитках та ін. звернулися 411 осіб, що на 38 осіб менше, ніж у аналогічному періоді минулого року.

Станом на 15.11.2016 на квартирному обліку у виконавчому комітеті перебуває 355 осіб, у черзі на отримання гуртожитку - 520 осіб.

Рішеннями виконавчого комітету міської ради виділено жилі приміщення у гуртожитках учаснику бойових дій та родині загиблого учасника бойових дій в зоні проведення АТО, а також 1-кімнатну квартиру офіцеру запасу, який більше двадцяти років перебував на черзі для отримання житла. Після отримання ордерів на впорядковане житло у гуртожитках мешканцями гуртожитків реалізоване їх право на приватизацію житла та приватизовано 2368,57 кв.м жилої площі гуртожитків.

3 питань благоустрою міста, утримання будинків, ремонту під'їздів, міжпанельних швів, покрівель, налагодження роботи системи опалення у квартирах, обладнання спортивних та дитячих майданчиків, ремонту сантехнічного обладнання в будинках та ін. до виконавчого комітету надійшло 611 звернень, в яких порушено 792 питання, що на 351 більше, ніж у аналогічному періоді минулого року. До вирішення цих питань залучалися керівники комунальних підприємств міста. Результативність розгляду цих звернень є такою:

136 звернень опрацьовані, порушені в них питання вирішені позитивно;

8 звернень опрацьовані, заявникам відмовлено у задоволенні порушених ними питань;

189 звернень опрацьовані, на порушені в них питання надані відповіді роз'яснювального характеру;

3 звернення опрацьовані та направлені для розгляду за належністю відповідно до вимог ст.7 Закону України “Про звернення громадян”;

240 звернень опрацьовані, порушені в них питання взяті на контроль до остаточного вирішення. Такі звернення переважно стосувалися усунення протікання міжпанельних швів, покрівель, ремонту трубопроводів у підвалах будинків, ремонту під'їздів;

35 звернень перебувають у стадії опрацювання.

Збільшилась (+46) у порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість звернень з питань соціального захисту (150), у них порушено 157 питань. Заявники порушували питання щодо надання матеріальної допомоги на лікування та оздоровлення, надання роз'яснень щодо отримання різного виду державних допомог та несвоєчасної їх виплати. Такі питання опрацьовувались управлінням праці та соціального захисту населення Енергодарської міської ради, питання надання матеріальної допомоги вирішувались через міський фонд підтримки громадян "Турбота" та депутатський Фонд невідкладної матеріальної допомоги.

З вищих органів влади, інших установ та організацій за звітний період до виконавчого комітету на відпрацювання надійшло 177 звернень, з них 126 — від громадян, які звернулися на урядову “гарячу лінію”. 4 зі 126 звернень на урядову “гарячу лінію” є анонімними. Незважаючи на те, що розгляду такі звернення не підлягають, нами була проведена робота щодо опрацювання порушених питань. Лише 10 громадян зі 126 попередньо зверталися з заявами щодо вирішення порушених ними питань до виконавчого комітету. Всі звернення опрацьовані вчасно, за результатами їх розгляду надані відповіді заявникам та поінформовано Запорізьку ОДА.

У порівнянні з аналогічним періодом минулих років вдвічі збільшилась кількість колективних звернень (145), в них 5746 підписів. Громадяни зверталися із заявами щодо облаштування, ремонту або встановлення дитячих майданчиків; усунення протікання покрівель; ремонту сантехнічного обладнання в підвалах житлових будинків; ремонту ліфтів; налагодження опалення та гарячого водопостачання та ін. За результатами розгляду звернень вжиті відповідні заходи. Значна кількість питань (36) вирішена позитивно. З деяких питань, які неможливо вирішити на сьогодні, заявникам надані роз'яснення (39), решта звернень (70) та порушені в них питання поставлені на контроль до остаточного їх вирішення.

Для населення міста продовжується практика проведення безкоштовних консультативно-правових зустрічей. Щомісячно, у третій четвер, з 09.00 до 11.00 години юридичним управлінням міської ради проводяться зустрічі з малозабезпеченими верствами населення. За цей період такою можливістю скористалися 22 особи.

Протягом звітного періоду за консультацією щодо захисту прав споживачів звернулися 385 осіб (174 особисто та 211 — за телефоном), всім надано роз’яснення з порушених ними питань, консультації та роз’яснення стосовно споживчих властивостей товарів і компетентного їх вибору споживачами, порядку реалізації прав споживачів, законодавства щодо захисту прав споживачів.

Станом на 15.11.2016 на стадії виконання, із зареєстрованих у період з 11.11.2015 1555 звернень, залишалось 110 звернень (7%); по 406 (26%) зверненнях, із відпрацьованих, прийняті позитивні рішення, прохання, висловлені у них, задоволені; з 681 (44%) звернення – надані роз’яснення, необхідна інформація; з 56 (3,6%) звернень – відмовлено в задоволенні; 9 (0,6%) звернень - відправлені для розгляду за належністю; 2 (0,1%) звернення - визнані такими, що не підлягають розгляду відповідно до ст.8 та 17 Закону України “Про звернення громадян”; 291 звернення (18,7%) - опрацьоване, поставлене на додатковий контроль до остаточного вирішення з наданням проміжної відповіді заявникам.

Конкретних прикладів позитивного вирішення звернень громадян, які надійшли протягом звітного періоду, досить багато, серед них звернення з таких питань:

налагодження роботи системи опалення у квартирах заявників;

видача ордерів на впорядковане житло у гуртожитках міста;

виділення приміщення у адмінбудівлі виконкому для проведення зустрічі представників організації “Союз Чорнобиль” з представниками міської влади з питання забезпечення членів організації безкоштовними ліками;

покращення умов проживання у гуртожитку в цілому;

перевезення пільгової категорії громадян автоперевізником Губком В.С. (Енергодар-Кам'янка-Дніпровська, через с.Мічуріно);

заміна рушниковисушувачів у квартирах;

надання адресної матеріальної допомоги на лікування та придбання медикаментів через фонд “Турбота” та депутатський фонд невідкладної матеріальної допомоги потребуючим цього громадянам міста;

права користування земельною ділянкою на території БОБ "Медовик";

надання актової зали ЗОШ №4 для проведення загальних зборів співвласників багатоквартирних будинків №41 та 43 по пр.Будівельників в рамках створення ОСББ;

обмеження доступу до заканальної зони з боку водозабору з метою зменшення кількості пожеж;

заміни працівника з комплексного прибирання, який обслуговує будинки №29 та №31 по пр.Будівельників;

забезпечення транспортування інваліда на протезно-ортопедичне підприємство (м.Дніпро);

усунення протікання трубопроводу у підвалах 3, 4 під'їздів будинку №34 по вул.Курчатова;

надання дозволу на встановлення гаража в дворовій частині будинку для потреб інваліда І групи;

забезпечення озвучення зборів громадян міста на міському стадіоні “Старт”;

ремонту покрівель, міжпанельних швів, сантехнічних мереж у житлових будинках міста;

надання допомоги у вирішенні спірних питань щодо захисту прав споживачів;

користування балконом на поверсі гуртожитку сімейного типу;

надання приміщення для проведення зборів членів кредитної спілки “Порада” із запрошенням депутатів міської ради, представників прокуратури, поліції , виконавчої служби та ЗМІ;

збереження цілісності бетонного козирка над балконом, руйнування якого загрожує життю людей;

та ін.

Відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації" до виконавчого комітету у звітному періоді звернулося 114 осіб із запитами на отримання публічної інформації. Результативність розгляду запитів, зареєстрованих у період з 11.11.2015 до 15.11.2016, є такою: 36 запитів задоволено; з 31 - надано роз’яснення та необхідна інформація; по 5 - відмовлено у задоволенні з причин, передбачених діючим законодавством; 34 – надіслані відповідним розпорядникам інформації; для задоволення одного із запитів надіслано рахунок запитувачу інформації для оплати послуг з копіювання; 6 – перебувають у стадії опрацювання.

З моменту підключення Енергодарської міської ради до Єдиної системи місцевих петицій у жителів міста з’явився ще один шлях реалізації свого права на звернення до органів місцевого самоврядування. Станом на 15.11.2016 цим правом скористалися 5 громадян, які зареєстрували свої петиції на сайті Єдиної системи місцевих петицій. Загальна кількість жителів міста, які підтримали оприлюднені петиції, - 108 осіб.

За моєю ініціативою місто Енергодар було залучено до проекту “Відкрите місто: посилення участі громадян у розвитку місцевої громади”, створеного для взаємодії громадян, місцевих органів влади, комунальних підприємств, громадських об’єднань, благодійних фондів та бізнесу в процесі вирішення актуальних проблем громади та отримання необхідної інформації. З моменту запровадження даного проекту в місті, а саме, з 01.04.2016, на сайті проекту зареєструвалося 133 енергодарця, якими розміщено:

117 повідомлень у розділі “Корисні об'єкти”;

6 повідомлень у розділі “Офіційна інформація”;

128 повідомлень у розділі “Проблеми і вирішення”, 119 з яких на 15.11.2016 опрацьовано та закрито, переважна більшість – у зв'язку з позитивним вирішенням.

 

Також, здійснювалася робота з виконання запитів громадян за документами архівного відділу. На сьогодні в архівному відділі зберігаються 149 фондів документів за 1953 – 2015 роки (із них: 27 фондів – документи Національного архівного фонду (далі – НАФ) та 122 фонди – ліквідованих підприємств) загальною кількістю 14808 справ.

Так, протягом звітного періоду до відділу звернулося 523 громадяни, що на 22% менше від минулого року. Усього порушено 926 питань, на виконання яких підготовлено 1505 довідок, більшість із яких соціально-правового характеру (про заробітну плату і трудовий стаж для обчислення чи перерахунку пенсії). Також, виконано 472 тематичних запити: за документами НАФ - 197, із них: 133 - юридичні особи за архівними документами міської ради та її виконавчого комітету (про склад постійних комісій міської ради; виділення земельних ділянок; житлові питання; найменування та перейменування підприємств, вулиць міста; присвоєння поштових адрес, прийняття в комунальну власність, створення підприємства, секції та будинку сімейного типу) та 64 запити за зверненнями громадян; за документами ліквідованих установ - 275 (про реорганізацію та ліквідацію підприємств).

За звітний період прийнято на зберігання 19 справ за 2004-2015 роки 2 ліквідованих установ (ТОВ “Безпека-Сервіс” та ТОВ “Центр послуг та продукції власного виробництва “Копіфотоцентр”).

 

Шановні енергодарці!

 

Рік, що минув, і для вас, і для мене був періодом нових пошуків, адже цього вимагають від нас реалії сьогодення. Багато із запланованого чекає на своє вирішення. Попереду ще не один рік напруженої роботи. І від того, як ми впораємося з нею, залежатиме наше майбутнє. Усім нам треба докласти ще чимало зусиль, аби зробити все належне для реалізації наміченої нами програми.

Переконаний, що коли міська рада, виконавчі органи, керівники підприємств, організацій і установ спільно посіють мудрість, бажання працювати, то енергодарці обов’язково пожнуть добробут, стабільність та злагоду.

Успіхів усім нам у розв’язанні та вирішенні запланованих завдань.

 

 

З повагою П.Музика