Інформація щодо змінення умови виплати державної допомоги на дітей

Інформація щодо змінення умови виплати 
державної допомоги на дітей 

        У порядку призначення державної допомоги на дітей одиноким матерям та тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, з нового року відбулися зміни.
        Тимчасова державна допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, буде призначатися з урахуванням матеріального стану сім’ї, в якій виховується дитина. Допомога буде надаватися у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.
        Розмір допомоги на дітей одиноким матерям становитиме різницю між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.
        Статтею 7 проекту Закону України „Про Державний бюджет на 2016 рік” установлено, що у 2016 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць:
        - для дітей віком до 6 років: у розмірі з 1 січня – 1 167 гривень, з 1 травня - 1 228 гривень, з 1 грудня -1 313 гривень;
        - дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня – 1 455 гривень, з 1 травня - 1 531 гривня, з 1 грудня -1 637 гривень.
        Враховуючи ці зміни, виплата державної допомоги на дітей одиноким матерям та тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, у січні 2016 року не буде провадитися.
        Тому всім отримувачам державної допомоги на дітей - одиноким матерям та тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, для визначення права на допомогу необхідно терміново звернутися до управління соціального захисту населення та надати заяву, довідку про склад сім’ї та документи про доходи сім’ї.
        Громадянам, які звернуться за призначенням цих видів допомоги за новими умовами у період з січня по березень 2016 року, вона буде призначена та виплачена з 1 січня 2016 року. Тому підстав для занепокоєння тим, що може бути втрачено виплату за певний місяць, немає.