Інформація щодо повірки квартирних засобів обліку холодної та гарячої води

Інформація щодо повірки квартирних засобів 
обліку холодної та гарячої води 

        З 01.01.2016 набрав чинності Закон України «Про метрологію та метрологічну діяльність», в якому згідно з абзацом 1 ч.4 ст.17 зазначено, що «періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну і теплову енергію, газ і воду), що є власністю фізичних осіб, здійснюються за рахунок суб’єктів господарювання, що надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання.
        Згідно з рішенням виконавчого комітету Енергодарської міської ради комунальне підприємство «Підприємство комунальної власності» Енергодарської міської ради є виконавцем послуг з централізованого опалення, централізованого постачання холодної та гарячої води, централізованого водовідведення.
        В той же час, як вбачається з абзацу 3 частини 4 ст.17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», періодична повірка проводиться за рахунок тарифів на електро-, тепло-, водо-, газо- і водопостачання.
        У тарифах на ці послуги, сформованих у свій час на підставі Постанов Кабінету Міністрів України №959 від 12.07.2006 та №955 від 10.07.2006, відсутні складові з повірки квартирних засобів обліку, у зв’язку з чим споживачі за власний рахунок оплачують роботи з повірки засобів обліку води. Тарифи на житлово-комунальні послуги не змінювались та чинні на теперішній час.
        Разом з цим повідомляємо, що, відповідно до п.15. Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 №630, засоби обліку води, встановлені у квартирі, підлягають періодичній повірці.
        Періодична повірка засобів обліку води проводиться у строк, що не перевищує одного місяця. За цей час споживач оплачує послуги з централізованого постачання холодної та гарячої води згідно із середньомісячними показаннями засобів обліку за попередні три місяці.
        Міжповірочний інтервал приладів обліку води складає 3 або 4 роки залежно від типу лічильника води. Тобто, раз на 3 або 4 роки необхідно віддавати лічильник на повірку, оскільки покази лічильників, термін чергової повірки яких сплинув, не можна використовувати для розрахунків оплати за спожиту воду, у такому випадку розрахунки будуть здійснюватись за методом, який застосовується для квартир без індивідуальних приладів обліку води, тобто, за нормами споживання.
        Згідно з наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики, міністерства промислової політики України, державного комітету України з питань житлово-комунального господарства № 141/212/91 від 15.06.2005 «Про врегулювання питання щодо збільшення міжповірочних інтервалів лічильників холодної та гарячої води» міжповірковий інтервал лічильників холодної та гарячої води складає 3 роки. Міжповірковий інтервал вказаний в паспорті приладу обліку, який зберігається у споживача. Про необхідність проходження повірки засобів обліку води споживачів повідомляють.
        Тобто, всім споживачам, у яких спливає міжповірковий інтервал засобів обліку, необхідно звернутись до інспекції служби зі збуту житлово-комунальних послуг, написати заяву про зняття пломб з приладів обліку води, разом з контролером зняти контрольні показання по лічильнику зі складанням акту та на протязі одного місяця провести його повірку.
        Для здійснення повірки засобів обліку водопостачання необхідно звернутись у спеціалізовані організації, які займаються даним видом діяльності.
        Після проходження повірки споживачеві необхідно звернутись до інспекції служби зі збуту житлово-комунальних послуг комунального підприємства «Підприємство комунальної власності» Енергодарської міської ради із заявою про взяття засобів обліку водоспоживання на абонентський облік (телефон для довідок – 5-15-34).