Новини‎ > ‎

В Енергодарі продовжується робота щодо створення умов для виховання та розвитку дітей

опубліковано 3 жовт. 2018 р., 23:48 Відділ інформації   [ оновлено 3 жовт. 2018 р., 23:59 ]
        
3 жовтня 2018 року під головуванням заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Андрія Терентьєва відбулося засідання комісії з питань захисту прав дитини.
        Серед питань порядку денного - надання дозволів на оформлення договору дарування, згоди на психіатричний огляд дитини, затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
    У ході засідання комісії заслухано інформацію щодо результатів проведення Всеукраїнської акції “Урок” у місті. Її мета - виявлення дітей шкільного віку, які без поважних причин не приступили до навчання. Також серед завдань: робота із сім’ями, які опинились у складних життєвих обставинах, запобігання безпритульності та бездоглядності, надання адресної матеріальної допомоги у підготовці до нового навчального року та осінньо-зимового сезону дітям із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах. За результатами проведеної роботи на початок навчального року не виявлено жодної дитини, яка не навчається. Службою у справах дітей міської ради за кошти міського бюджету 25 дітям надано матеріальну допомогу на загальну суму більше 14 тис.грн. Це шкільні рюкзаки, канцелярські товари та спортивні сумки. Рейд „Урок” продовжиться до кінця жовтня поточного року, але заходи по охопленню всіх дітей навчанням, які вимагає чинне законодавство, триватимуть протягом усього навчального року.
        Також членами комісії заслухано інформацію про стан оздоровлення дітей пільгових категорій у 2018 році. Відділом у справах сім’ї та молоді міської ради забезпечено своєчасну підготовку та здійснення заходів щодо літнього оздоровлення та відпочинку дітей. У поточному році за рахунок коштів державного, обласного та місцевого бюджетів фактично оздоровлено 1414 дітей, які потребують соціальної уваги та підтримки. Діти відпочивали у ДЗОВ «Меотіда» та ДЗОВ «Весна». Першочергова перевага надавалася дітям-сиротам та дітям, позбавлених батьківського піклування, дітям учасників бойових дій, внутрішньо-переміщених осіб, дітям-інвалідам, дітям з багатодітних сімей, талановитим та обдарованим з числа пільгових категорій.
        На засідання комісії були запрошені батьки, які неналежно виконували батьківські обов’язки. Слід зазначити позитивні зрушення у діях батьків. Так, за останній місяць діти пройшли стаціонарне обстеження у дитячому відділенні ДЗ “СМСЧ №1”. За результатами медичного огляду старша донька може відвідувати ДНЗ санаторного типу. Мати відвідала управління освіти, де отримала направлення до ДНЗ №5, звернулася до завідуючої ДНЗ №5 та надала необхідні документи до КЗ “Інклюзивно-ресурсний центр”. Після отримання висновку центру про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини буде остаточно вирішено питання щодо зарахування дівчинки до дитсадка. Окрім цього, мати дітей поновила паспорт, а батько влаштувався на тимчасову роботу. У приміщенні, де мешкає сім’я, розпочато ремонтні роботи. З родиною і надалі будуть проводитися соціальні заходи та надаватися необхідна допомога.