Новини‎ > ‎

В Енергодарі обговорили питання організації пунктів обігріву на зимовий період

опубліковано 5 жовт. 2018 р., 08:41 Відділ інформації   [ оновлено 5 жовт. 2018 р., 08:41 ]
5 жовтня 2018 року під головуванням заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Андрія Терентьєва відбулося засідання оперативного штабу з питань соціального захисту бездомних громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, в осінньо-зимовий період 2018-2019 років.

У ході засідання було обговорено план заходів щодо захисту бездомних громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, які втратили соціальні зв’язки, затверджений розпорядженням  міського голови.

Станом на 4 жовтня 2018 року на обліку управління праці та соціального захисту населення перебувають 17 бездомних осіб та 5 осіб, звільнених з місць позбавлення волі. 10 осіб мають документи, що засвідчують особу, 3 особи - тимчасову або постійну реєстрацію, 4 особи мають рідних у місті. На кожну особу спеціалістами управління заповнено анкету, в якій зафіксовано потреби та побажання громадян.

Директор територіального центру УПСЗН Оксана Мозжиліна повідомила, що у зв’язку із змінами у законодавстві України відтепер бездомні та інші особи, які не мають постійного місця проживання, реєструються за адресою спеціалізованої соціальної установи, закладу соціального обслуговування та соціального захисту, створених органами місцевого самоврядування. Отже, служба обліку бездомних громадян, яка створена у структурі територіального центру, на сьогодні не має права реєструвати бездомних громадян за юридичною адресою управління праці та соціального захисту населення, як було раніше. 

З листопада по березень на базі їдальні СМСЧ №1 буде організовано роботу пункту гарячого харчування для бездомних осіб та громадян, які опинилися у складних життєвих обставинах. Фінансування даного напрямку роботи передбачено обласною Програмою «Назустріч людям» та міською програмою соціальної допомоги. На листопад-грудень 2018 року з міського бюджету передбачено кошти у сумі 4199 грн. Управлінням подано заявку на фінансування програми до кінця поточного року за рахунок обласного бюджету на суму 5600 грн. На ці кошти безхатченків годуватимуть двічі на тиждень повноцінним обідом, який включає перші та другі гарячі страви, чай. 

Під час харчування з бездомними громадянами проводить роботу фахівець із соціальної роботи управління праці та соціального захисту населення, який при необхідності надає роз’яснення з питань соціального захисту, а також, у разі потреби, супроводжує бездомних громадян для проходження флюорографічного обстеження. 

На сьогоднішній день для організації харчування безпритульних громадян існує потреба в облаштуванні намету біля їдальні СМСЧ №1. Додаткові кошти для його придбання планується передбачити при внесенні коригувань до програми соціальної допомоги. 

З метою запобігання загибелі людей від переохолодження, у період значного зниження температури повітря спеціалістами служби надзвичайних ситуацій, міського відділення поліції та соціальних служб буде організовано рейди соціального патрулювання з метою виявлення осіб, які не мають постійного місця проживання та потребують допомоги. У разі обмороження та необхідності надання безхатченкам невідкладної медичної допомоги зарезервовано ліжко-місця у відділеннях стаціонару медико-санітарної частини. Для  повідомлень про осіб, які опинились у складній ситуації та потребують допомоги, буде організовано роботу телефонної “гарячої лінії”. 

У ході засідання також було обговорено можливість облаштувати пункт обігріву на базі приміщення Енергодарської міської організації Товариства Червоного Хреста України.