Новини‎ > ‎

Міський голова взяв участь у круглому столі Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

опубліковано 8 черв. 2016 р., 04:37 Відділ інформації   [ оновлено 8 черв. 2016 р., 04:38 ]
 
7 червня міський голова Павло Музика взяв участь у засіданні круглого столу з теми: “Децентралізація сфери містобудування у контексті системних реформ” на чолі з Віце-прем’єр-міністром України - Міністром регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадієм Зубком, за участю Голови Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексія Кудрявцева, народних депутатів України, представників Асоціації міст  України. 
  Учасники заходу обговорили низку питань, пов’язаних із децентралізацією сфери державного архітектурно-будівельного контролю, а також необхідністю внесення змін до містобудівного законодавства, які сприятимуть дерегуляції галузі та боротьбі з незаконними будівництвами. Геннадій Зубко зазначив, що зацікавленість брати на себе повноваження щодо містобудування з боку місцевого самоврядування сьогодні надто низька.
  - Лише 18 суб’єктам по всій Україні передано ці повноваження. А їх мало би бути не менше 500. Небажання органів місцевого самоврядування разом із повноваженнями брати відповідальність гальмує реформу, — заявив Геннадій Зубко. - Якщо громада має стратегію регіонального розвитку і прагне залучати інвестиції, вона мусить брати на себе відповідальність.
        Він нагадав, що нині відбувається передача галузевим самоврядним організаціям повноважень у сфері сертифікації, проектування, технічного надзору, архітектурного супроводу.
 Голова Державної архітектурно-будівельної інспекції Олексій Кудрявцев повідомив, що сьогодні близько 15% документів, що дають право на початок будівельних робіт вже реєструється на місцях. Він наголосив, що кінцевою метою реформи державного архітектурно-будівельного контролю є активізація будівництва, залучення нових інвестицій у галузь, зменшення кількості проблемних та самочинних будівництв, гарантування безпеки та комфортності новобудов.
        Голови міст України, які вже здійснюють нові містобудівні функції, ознайомили присутніх з перевагами, які отримала громада внаслідок децентралізації.
    У ході дискусії учасники круглого столу дійшли висновку щодо необхідності активізувати процес передачі повноважень державного архітектурно-будівельного контролю на місця. У свою чергу Олексій Кудрявцев заявив, що Державна архітектурно-будівельна інспекція завжди відкрита до спілкування з місцевими громадами та налаштована на плідну роботу й допомогу.