Новини‎ > ‎

Міський голова провів робочу зустріч із заступником голови облдержадміністрації: “У міста є можливості, потенціал та бажання вирішувати важливі для життєдіяльності громадян питання”

опубліковано 15 черв. 2016 р., 05:30 Відділ інформації   [ оновлено 21 лют. 2017 р., 23:32 ]
    15 червня Енергодар з робочим візитом відвідав заступник голови обласної державної адміністрації Борис Борисов, у ході якого зустрівся з міським головою Павлом Музикою. Посадовці обговорили ряд актуальних проблемних питань, зокрема, щодо погашення заборгованості за спожиту теплову енергію комунального підприємства “Підприємство комунальної власності” перед ВП “Запорізька АЕС”. 
    Через заборгованість загальною сумою близько 87 млн.грн. (з них майже 23 млн. - борг ліквідованого КП “Тепловодоканал” до 2013 року), що виникла у ході господарської діяльності підприємства, на підставі судових рішень виконавчою службою були заарештовані та заблоковані рахунки КП “Підприємство комунальної власності”. Павло Олексійович поінформував, що на сьогодні між керівництвом міста та ВП “Запорізька АЕС” знайдено компроміс щодо оптимального вирішення питання. Для подальшої ефективної роботи підприємства та погашення заборгованості, після узгодження умов зі станцією, прийнято рішення укласти договір з ВП “ЗАЕС” щодо реструктуризації боргу, у якому місто виступить гарантом комунального підприємства. Після узгодження умов з АЕС планується укласти тристоронній договір між міською владою, комунальним підприємством та станцією про погашення заборгованості. Фінансування планується здійснювати з міського бюджету. Напередодні, повідомив міський голова, завершено проведення аудиту фінансово-господарської діяльності КП “Підприємство комунальної власності”, результати якого передано до Державної фінансової інспекції України та прокуратури міста. Як зазначив Павло Олексійович, одним із факторів, які призвели до створення такого боргу, - відсутність в Енергодарі протягом декількох років підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги.  
    Борис Миколайович наголосив, що заборгованість на підприємстві не повинна вплинути на підготовку міста до осінньо-зимового опалювального сезону 2016-2017 років, а також підкреслив необхідність приведення тарифів до економічно обґрунтованих показників.  
    - У міста є можливості, потенціал та бажання вирішувати важливі для життєдіяльності громадян питання. Тільки налагодження цивілізованого компромісного діалогу дозволить це зробити, - зазначив заступник голови облдержадміністрації. - Вами цей крок вже зроблений, тому сподіваюся на оптимальне вирішення питання та погашення заборгованості комунального підприємства без створення соціальної напруги у місті.
    Окремо посадовці обговорили питання щодо виділення земельних ділянок учасникам АТО та членам їх сімей. Сьогодні отримано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок 42 учасникам бойових дій у зоні АТО під будівництво індивідуальних гаражів. На території міста є в наявності 18 земельних ділянок для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, на які учасниками бойових дій подано відповідні заяви. Проекти рішення про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок під вищезазначену ціль заплановано розглянути на черговому засіданні сесії міської ради.  
    Павло Олексійович підкреслив, що на сьогоднішній день для реалізації конституційних прав учасників АТО на безоплатне отримання земельних ділянок із земель запасу комунальної форми власності міста для будівництва на території міста Енергодара немає можливості виділення земельних ділянок під вищезазначені види використання.   Насамперед, це обумовлено землями лісогосподарського призначення, які з усіх сторін оточують місто. Відповідно до затвердженого у 2015 році Генерального плану міста передбачено квартал під малоповерхову житлову забудову №10-а, за рахунок якого можливо передавати земельні ділянки під будівництво житла учасникам АТО. Але зазначена територія відноситься до земель лісового фонду та знаходиться у користуванні Державного підприємства «Кам’янсько-Дніпровське лісове господарство». На теперішній час вирішити питання щодо виділення земельних ділянок під будівництво житла, дачного будівництва та садівництва можливо лише у порядку зміни цільового призначення земель лісогосподарського призначення. Окрім того, залишається актуальним питання виділення землі для розміщення нового кладовища та розширення полігону твердих побутових відходів з будівництвом сміттєпереробного заводу, яке можливо також лише за рахунок земель ландшафтного заказника «Водянські кучугури».
    Міською владою було направлено запит до Запорізького обласного управління лісового та мисливського господарства Державного агентства лісових ресурсів України та ДП «Кам’янсько-Дніпровське лісове господарство», звернення до Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка про врегулювання на законодавчому рівні питання зміни цільового призначення земель лісогосподарського призначення для подальшої можливості виділення землі учасникам АТО. До сьогодні питання залишається невирішеним. Борис Миколайович запевнив, що сприятиме у наданні посильної допомоги у вирішенні даного питання на обласному рівні. 
    У ході зустрічі міський голова повідомив, що найближчим часом заплановано проведення на базі міського палацу культури “Сучасник” презентації та громадського обговорення програми дій міської влади для визначення проблематики та напрямків подальшої роботи на благо міста. 
    Одним із напрямків стратегічного розвитку міста Павло Олексійович назвав  створення позитивного іміджу Енергодара, привабливого для інвесторів та міжнародних партнерів. Він нагадав про певні напрацювання у даному напрямку, зокрема, розробку бренду під умовною назвою “Скіфія”. Міський голова спростував недостовірну інформацію, яка з'явилася нещодавно на деяких інформаційних ресурсах та у соціальних мережах, щодо перейменування міста. Ідея популяризації саме такого бренду виникла у зв'язку зі специфікою Кам'янсько-Дніпровського району як давньої історичної місцевості. У кінці V – початку ІV сторіччя нашої ери на цій території виникло скіфське укріплене поселення, так зване Кам'янське городище (м. Кам'янка-Дніпровська) – центр степової Скіфії того часу.    
    - Для Кам'янсько-Дніпровського району туризм є надзвичайно перспективною галуззю, - зазначив Павло Олексійович.  - Це, у свою чергу, позитивно вплине на розвиток таких видів діяльності, як транспорт, готельний та ресторанний бізнес, роздрібна торгівля, харчова промисловість, будівництво, діяльність у сфері відпочинку й розваг.
    Окрім того, розвиток туристично-рекреаційної галузі у місті та районі сприятиме організації змістовного дозвілля енергодарців і гостей міста, зростання надходжень у міський бюджет, покращення іміджу міста на всеукраїнському й міжнародному ринках туристичних послуг, залучення та освоєння додаткових фінансових потоків та інвестицій. 
    По завершенню зустрічі Борис Миколайович подякував міському голові за  прийом, висловив сподівання на подальшу співпрацю, поділився враженнями від відвідування Енергодара та високо оцінив рівень благоустрою, комфорту та чистоти вулиць міста.
    Цього ж дня, у ході робочого візиту, заступник голови облдержадміністрації відвідав ДТЕК Запорізьку ТЕС, де ознайомився із роботою підприємства та поспілкувався з керівництвом станції.