Новини‎ > ‎

Міська влада Енергодара планує завершити будівництво багатоповерхових житлових будинків Запорізької АЕС і Запорізької ТЕС

опубліковано 22 лют. 2017 р., 23:22 Відділ інформації   [ оновлено 22 лют. 2017 р., 23:31 ]
        22 лютого 2017 року заступник Енергодарського міського голови Василь Разводов провів чергове засідання комісії з контролю за станом розпочатого будівництва об’єктів житлового та громадського призначення в місті Енергодарі.
Члени комісії під головуванням Василя Разводова розглянули перспективи незавершеної добудови житлових об’єктів «Запорізької АЕС» та наміри щодо подальшого використання будівлі гуртожитку по проспекту Будівельників, 5. Також члени комісії обговорили необхідність переоформлення дозвільних документів на початок виконання будівельних робіт тощо.
        На сьогоднішній день в Енергодарі – 16 недобудов, 4 з них – багатоповерхові та малоповерхові житлові будинки, 12 - об'єкти будівництва громадського призначення різних форм власності, у тому числі 3 торговельні центри  по  вулиці  Молодіжній  та  Козацькій.  Забудовником  цих  житлових  та  соціальних  об'єктів  є  ВП «Запорізька АЕС» ДП «НАЕК «Енергоатом». 
        Про перспективи незавершеної добудови житлових об’єктів «Запорізької АЕС» доповідав начальник технічного відділу УКБ ВП «Запорізька АЕС» Анатолій Ужва. Він поінформував про стан справ восьми об’єктів незавершеного будівництва. Основною проблемою незавершеного будівництва є відсутність фінансування з боку ДП «НАЕК «Енергоатом».
        Василь Разводов зауважив, що керівництво міста має намір поставити крапку у вирішенні цих питань. Енергодарці не заслуговують на те, щоб у місті, яке по праву вважають енергетичною столицею України, були об’єкти незавершеного будівництва. Не залишив поза увагою Василь Разводов і незавершений будинок правосуддя, у будівництві якого за 10 років – жодних змін, та Свято-Богоявленський храм:
        - Під час пуску шостого блоку Запорізької АЕС компанія «Енергоатом» гарантувала добудову будинку правосуддя. Силові структури міста сьогодні розташовані в різних частинах міста в непристосованих приміщеннях. Частину цих приміщень після реконструкції можна використовувати для житла. Місто потребує молодих, перспективних спеціалістів, але проблема з отримання житла кардинально змінює будь-які наміри щодо залучення фахівців в галузі медицини, освіти, правоохоронних органів.
        Анатолій Ужва повідомив про те, що Запорізька АЕС має намір при належному фінансуванні завершити добудову трьох об’єктів: житлового будинку №155 по вул. Козацькій, житлового будинку №91-2 по пр.Будівельників та дитячого садка №3-К на 240 місць у п’ятому мікрорайоні.
        Унікальна споруда Свято-Богоявленського храму, розташована в зручному місці, привертає увагу жителів та гостей міста. В усіх містах-супутниках АЕС компанія «Енергоатом» побудувала подібні храми. У місті Енергодарі, на жаль, будівля готова лише на 49%. На теперішній час, окрім відсутності фінансових коштів, відсутня і законодавча база для передачі об’єкта до єпархії. Василь Разводов запропонував керівництву Запорізької АЕС розглянути можливість подачі тепла в підвальне приміщення, де безпосередньо проходять богослужіння, для більшого комфорту віруючих.
        Ряд запитань поставив Василь Разводов представнику Запорізької ТЕС ПАТ «ДТЕК «Дніпроенерго» Андрію Карбасову стосовно передачі до комунальної власності гуртожитку по пр. Будівельників. Під час робочого візиту в Енергодар голови Запорізької ОДА Костянтина Бриля керівництво «ДТЕК Запорізької ТЕС» висловило бажання передати місту даний об’єкт.
        Василь Разводов зауважив, що 126 квартир можна було б розподілити між учасниками АТО, військовослужбовцями та медичними працівниками. Голова Запорізької ОДА пообіцяв посприяти у виділенні з обласного бюджету коштів на реконструкцію та переобладнання гуртожитку під соціальне житло. Вирішення даного питання знаходиться на рівні керівництва компанії ДТЕК. Найближчим часом буде надано проміжну відповідь на адресу Енергодарського міського голови Павла Музики.