Новини‎ > ‎

Кращі донори міста відзначені почесними нагородами

опубліковано 14 черв. 2017 р., 05:50 Відділ інформації   [ оновлено 14 черв. 2017 р., 05:53 ]
        14 червня 2017 року у виконавчому комітеті Енергодарської міської ради пройшов урочистий захід з нагоди відзначення Всесвітнього дня донора. Донорів міста зі святом привітав міський голова Павло Музика, який висловив енергодарцям слова подяки за благородну справу та готовність допомагати нужденним.
         Начальник відділу охорони здоров’я міської ради Мирослава Климчук-Новачкевич розповіла про традицію відзначення Дня донора. Особливо популярним та актуальним донорство в Україні стало з початком військових подій на сході, адже завдяки своєчасній здачі крові та наявності її запасів врятовано не одне людське життя.
 
        Завідувач відділення трансфузіології ДЗ «Спеціалізована медико-санітарна частина №1» Леонід Загорченко розповів, що при річному плановому показнику в Енергодарі 700 кровоздач за 5 місяців поточного року вже проведено 410 здач та заготовлено 209 літрів донорської крові. Кращі показники по залученню донорів за традицією демонструють ВП «Запорізька АЕС» та ДТЕК Запорізька ТЕС.
        Листами подяки міського голови відзначено 16 донорів – працівників підприємств, закладів та установ міста, які протягом багатьох років здають кров у відділенні трансфузіології ДЗ “СМСЧ №1”, роблячи почесний внесок на користь здоров’я та збереження життя жителів міста. Звання “Почесний донор України” присвоєно техніку КП “Підприємство комунальної власності” Оксані Можаєвій та машиністу гідроцеху ВП «Запорізька АЕС» Володимиру Молокову. Таке звання в Україні отримують донори, які безоплатно здали кров у кількості 40 доз або плазму крові у кількості 60 доз.
 
        Міський голова відзначив кращих донорів Почесними грамотами виконавчого комітету Енергодарської міської ради та пам’ятними подарунками.
        У холі виконавчого комітету увазі присутніх була представлена виставка кращих робіт конкурсу малюнків «Здай кров заради життя».