Новини‎ > ‎

Енергодар в рейтингу прозорості серед 100 міст України на 39 місці

опубліковано 27 вер. 2017 р., 05:17 Відділ інформації   [ оновлено 27 вер. 2017 р., 05:17 ]
    27 вересня 2017 року під головування міського голови Павла Музики за участю представників міської влади, керівників апарату міської ради та її виконавчого комітету, самостійних виконавчих органів міської ради та комунальних підприємств відбулося засідання постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян, на якому розглянуто результати проекту «Прозорі міста. Рейтинг прозорості 100 міст України». 
    Проект реалізується Transparency International Україна, яке є представництвом глобальної антикорупційної мережі Transparency International, що працює більше як у 100 країнах світу. Партнерами проекту є Transparency International Словаччина та Інститут Політичної Освіти.
Донор - Фонд Демократії ООН (United Nations Democracy Fund).
Тривалість проекту: 2 роки (15.01.2017-15.01.2019).
    На сьогодні Transparency International Україна проведено первинний моніторинг та визначено рейтинг міст. Після цього кожному місту надається час для ознайомлення з результатами та реалізації відповідних рекомендацій щодо покращення прозорості міста. Повторний моніторинг буде проведено у січні 2018 року, на основі якого аналітики повторно виміряють прозорість міст для оцінки ефективності дворічного проекту.
    Проблема, яку вирішує даний проект, – це корупція в місцевих органах самоврядування та недотримання найкращих практик в прозорості та підзвітності. В Україні триває реформа децентралізації, і як результат – більше влади та фінансових ресурсів делеговані на рівень муніципалітетів, для зміцнення місцевого самоврядування. Це є ризиком для збільшення корупції на локальному рівні. Тому дуже важливим на даному етапі є підвищення прозорості міст, адже без цього вся користь від децентралізації може бути нівельованою.
    Проект спрямований на мотивацію та підтримку українських міст для більшої прозорості, підзвітності та участі громадян у формуванні політики.
    Рейтинг прозорості міст прямо не вимірює корупцію, але організація, яка займається реалізацією даного проекту вважає, що чим вищий бал в рейтингу та чим вища прозорість, тим менше можливостей для корупційної поведінки. Проте не виключається, що міста, які знаходяться високо в рейтингу, можуть бути корумпованими, і навпаки.
    Відповідно, для покращення прозорості для кожного з оцінюваних міст Transparency International Україна разом з Інститутом Політичної Освіти були розроблені відповідні рекомендації.
    Учасники засідання розглянули рекомендації щодо покращення прозорості міста та визначили виконавців по 13 показникам окремих категорій оцінювання. За результатами засідання вирешено кожному з виконавців у двотижневий термін опрацювати надані рекомендації щодо покращення міста відповідно до своєї компетенції та доповісти про проведену роботу на наступному засіданні.