Новини‎ > ‎

Енергодар увійшов до переліку міст України, які претендують на участь у міжнародному проекті з реалізації громадських бюджетів

опубліковано 7 лют. 2017 р., 23:04 Відділ інформації   [ оновлено 17 бер. 2017 р., 07:54 ]
 
У 2017 році Енергодар може стати учасником міжнародного проекту «Публічні бюджети від А до Я: інформування, активізація та залучення громадянського суспільства», який реалізується Польсько-українським фондом співпраці ПАУСІ спільно з Міжнародною благодійною організацією «Фонд Східна Європа» за підтримки Європейського Союзу та Проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС).
Напередодні став відомий попередній список громад, які у 2017 році зможуть отримати допомогу в реалізації бюджетів участі. Серед 78 заявок, поданих органами місцевого самоврядування міських, селищних, обласних рад та об'єднаних територіальних громад експертами були відібрані 11 потенційних учасників проекту, у тому числі і Енергодар. При відборі враховувалися наявність фінансової гарантії реалізації бюджету участі, географія проекту і чисельність населення. Перевага віддавалася громадам, які ще не мають відповідної практики.
        У заявці, підготовленій Енергодарською міською радою, зазначено, що впровадження громадського бюджету стане одним з дієвих інструментів співпраці міської влади з громадою. У перший рік на реалізацію відібраних проектів у рамках впровадження бюджету участі планується виділити один мільйон гривень з коштів міського бюджету, і у разі позитивного досвіду щорічно збільшувати цю суму.
        У рамках проекту планується проведення семінарів, тренінгів, навчальних візитів, надання консультацій та супроводу процесу впровадження суспільного бюджету, вивчення досвіду інших міст України та Польщі, які мають практику громадського бюджетування, фінансова підтримка інформаційної кампанії та організації етапів суспільного бюджету. Метою проекту є визначення потреб громадян, активізація та згуртування жителів міста, прозорість механізму розподілу бюджетних коштів, налагодження системного діалогу, підвищення довіри енергодарців до влади, та як наслідок - поліпшення рівня життя городян.
        Наступним кроком у реалізації проекту стануть зустрічі представників населених пунктів - потенційних учасників з експертами Фонду. За підсумками зустрічей визначиться остаточний список, який буде оприлюднений на сайтах Фундації ПАУСІ http://www.pauci.org і Фонду Східна Європа www.eef.org.ua.