Новини‎ > ‎

Міський голова зустрівся з колективом ДЗ "СМСЧ №1"

опубліковано 16 трав. 2018 р., 22:50 Відділ інформації   [ оновлено 16 трав. 2018 р., 22:54 ]
        16 травня 2018 року міський голова Павло Музика провів виїзний прийом працівників ДЗ "СМСЧ №1".
        Основна увага була приділена питанню реформування медичної галузі в Енергодарі. З 2015 року, відповідно до змін у законодавстві, ДЗ "СМСЧ №1" виключено з переліку закладів охорони здоров'я, які фінансуються з державного бюджету. Розмір медичної субвенції для Енергодара з кожним роком зменшується. На даний момент цих коштів не вистачить навіть на заробітну плату медичного персоналу і оплату комунальних послуг. Протягом декількох років часткове фінансування СМСЧ №1 здійснюється з міського бюджету. Однак вже з 1 липня поточного року фінансувати витрати СМСЧ за рахунок міста буде неможливо. З міського бюджету фінансуватиметься тільки первинна медична ланка - нове комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги».
        Медико-санітарна частина вимагає капітальних ремонтів і оновлення матеріально-технічної бази, проте фінансування з міського бюджету капітальних витрат установи, яка не належить до комунальної власності,  неправомірно. Представники влади зазначили, що місто має можливість утримувати і фінансувати медико-санітарну частину. Для цього необхідна налагоджена робота та порозуміння з керівництвом ДЗ "СМСЧ №1", адже існує ризик того, що вже з 1 липня поточного року частина медпрацівників можуть залишитися без заробітної плати.
        Оперативного вирішення потребує питання організації в м.Енергодарі екстреної медичної допомоги. Для того, щоб створити службу екстреної медицини, яка буде підпорядковуватися обласному Центру, необхідно передати в оренду області спеціалізоване приміщення для розміщення служби. Однак до передачі комплексу СМСЧ №1 на баланс міста зробити це неможливо.
        Павло Музика повідомив, що пакет документів щодо передачі ДЗ "СМСЧ №1" на баланс міста перебуває на розгляді у Міністерстві економічного розвитку та торгівлі України та Фонді державного майна України. Після прийняття відповідного розпорядження Кабінету Міністрів України з'явиться можливість розпочати процедуру прийому-передачі медико-санітарної частини на баланс міста.
        Міський голова підкреслив, що не підписуватиме штатний розклад СМСЧ №1 у тому вигляді, в якому пропонує керівництво медсанчастини, адже ним передбачено істотне скорочення штату працівників. Після передачі СМСЧ медичним працівникам планується зберегти всі виплати і надбавки, передбачені фондом оплати праці. Крім того, планується зберегти штатну чисельність персоналу у повному обсязі.