Новини‎ > ‎

Енергодарський міський голова взяв участь у громадських слуханнях щодо продовження термінів експлуатації енергоблоку №3 ВП "Запорізька АЕС"

опубліковано 25 жовт. 2017 р., 01:39 Відділ інформації   [ оновлено 25 жовт. 2017 р., 01:48 ]
        24 жовтня 2017 року в культурно-діловому центрі ВП “Запорізька АЕС” відбулися громадські слухання щодо проекту рішення Державної інспекції ядерного регулювання України (Держатомрегулювання України) про продовження терміну експлуатації ядерної установки енергоблоку №3 Запорізької АЕС. 
        Приводом для проведення слухань стало завершення проектних термінів експлуатації енергоблоку №3 та опрацювання у зв'язку із цим звітів з періодичної переоцінки безпеки енергоблоків - основних документів, на підставі яких Державна інспекція ядерного регулювання України прийматиме рішення про можливість продовження терміну експлуатації енергоблоків.         
        Участь у заході взяли президент ДП “НАЕК “Енергоатом” Юрій Недашковський, міський голова Павло Музика, представники Державної інспекції ядерного регулювання України, ВП “Запорізька АЕС”, Українського ядерного товариства, депутати міської ради, представники громадськості, жителі міста.
        Генеральний директор ВП «Запорізька АЕС» Олександр Остаповець презентував увазі присутніх основні показники роботи АЕС у напрямку оцінки технічного стану та кваліфікації обладнання, модернізації систем радіаційного контролю, управління та експлуатації, обґрунтування технічної та економічної доцільності продовження термінів експлуатації енергоблоків ЗАЕС, розповів про заходи щодо підвищення рівня безпеки енергоблоків.
 
        Павло Музика підкреслив важливість продовження термінів експлуатації блоків ВП «Запорізька АЕС».
- Від безперебійної роботи Запорізької АЕС, продовження термінів експлуатації енергоблоків залежить сьогодення і майбутнє жителів Енергодара, робочі місця, благополуччя та розвиток міста, - зазначив міський голова. - Втім, у місті чимало недобудованих соціальних об’єктів НАЕК «Енергоатом». Розумію, що у сьогоднішніх непростих економічних умовах складно вимагати додаткових видатків від компанії. Однак вважаю, ми повинні винайти рішення цього питання та спільно розробити план добудови важливих для енергодарців об’єктів.
        По завершенню заходу учасники обговорень дійшли висновку, що прийняття рішення про продовження проектного терміну експлуатації енергоблоків – обґрунтований та важливий крок у напрямку безпечної та стабільної роботи ВП «Запорізька АЕС».