Новини‎ > ‎

Енергодарський міський голова провів зустріч з колективом медико-санітарної частини

опубліковано 19 жовт. 2017 р., 03:45 Відділ інформації   [ оновлено 19 жовт. 2017 р., 03:45 ]
    
18 жовтня 2017 року Енергодарський міський голова Павло Музика разом із заступником міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Яною Дабіжею провів виїзну зустріч з медперсоналом ДЗ «Спеціалізована медико-санітарна частина №1», під час якої обговорили питання подальшої долі медичного закладу. 
    Павло Олексійович нагадав, що, відповідно до змін у законодавстві, спеціалізовані медико-санітарні частини України, у тому числі Енергодарську СМСЧ, виключено з переліку закладів охорони здоров'я, видатки на які здійснюються з державного бюджету, та передано на фінансування з місцевих бюджетів. Міський голова зазначив, що на сьогодні існує два шляхи вирішення подальшої долі ДЗ «СМСЧ №1»: залишити все без змін, поставивши під загрозу оплату праці медиків та надання якісних медичних послуг населенню, або розпочати роботу з прийому-передачі медичного закладу. 
 
    Медиків турбувало питання щодо гарантій в оплаті праці працівникам та збереження штату після передачі ДЗ «СМСЧ №1» на баланс міста. Павло Музика запевнив, що пріоритетом при передачі медсанчастини для міської влади є збереження штатної чисельності медичного персоналу та всіх належних виплат колективу відповідно до законодавства. Також після передачі планується зберегти 25% надбавку персоналу, яку медики отримують за статус спеціалізованої медсанчастини. 
    - У разі, якщо залишити все як є, обов’язково виникнуть проблеми з виплатами та фінансуванням, - зазначив Павло Олексійович. - Але міська влада втручатися у вирішення цих проблем не матиме повноважень. Медична субвенція з державного бюджету скорочується щороку, вже сьогодні вона не покриває всіх витрат медичного закладу. Єдиний вірний шлях – розпочати роботу з передачі закладу, подобається нам це чи ні. 
    Павло Музика повідомив, що виконавчим комітетом неодноразово були направлені листи до МОЗ України з проханням вжити заходів впливу у межах повноважень на керівництво медико-санітарної частини з метою сприяння виконання завдань щодо передачі закладу з державної до комунальної власності. Але відповідей на ці листи не отримано. «ДЗ «СМСЧ №1» є основним медичним закладом, що надає медичну допомогу жителям міста, але виконавчий комітет не має повноважень втручатися у роботу закладу, призначати керівника, приймати рішення щодо його фінансування у повному обсязі та забезпечити його роботу. У зв’язку з цим виконавчий комітет знімає з себе відповідальність за проблеми, що виникнуть із функціонуванням даного медичного  закладу», - зазначено у листі. 
    - Без підтримки міської влади медико-санітарна частина не зможе отримати допомогу, забезпечити виплати працівникам та зберегти колектив, - зазначив Павло Музика. – МОЗ однозначно заявив, що не буде опікуватися вашими проблемами, переклавши відповідальність на місцеву владу. Але як міська влада може брати на себе зобов’язання за те, що не відноситься до власності міста?
    Що стосується договору ДЗ «СМСЧ №1» з ВП «Запорізька АЕС», міський голова зазначив, що ним передбачено тільки порядок надання медичних послуг працівникам містоутворюючого підприємства, але немає жодних гарантій щодо фінансування оплати праці медиків. 
     - Субвенція з державного бюджету на 2017 рік становить 45 мільйонів гривень, при тому що запит СМСЧ на рік - 263 мільйони. Я розумію, що за цією сумою стоять реальні проблеми медико-санітарної частини, але без допомоги міста їх вирішити буде неможливо, - наголосив міський голова. – Зі свого боку я запевняю, що зроблю все, аби не відбулося скорочення штату, зняття виплат та надбавок з медпрацівників. Але все це буде гарантовано тільки якщо буде розпочато процес передачі. Ми повинні об’єднатися та спільно знайти оптимальне рішення щодо подальшої долі медичного закладу. 
    За підсумками зустрічі було прийнято рішення організувати спільну нараду за участю представників адміністрації та профспілкової організації ДЗ «СМСЧ №1», у ході якої розглянути пропозиції щодо порядку здійснення процесу прийому-передачі медико-санітарної частини на баланс міста. 
    Окрім того, виконавчим комітетом буде підготовлено листи на адресу керівництва ВП «Запорізька АЕС» та ДТЕК Запорізька ТЕС щодо організації опитування працівників підприємств та надання пропозицій стосовно якості надання медичних послуг у ДЗ «СМСЧ №1», подальшої роботи закладу, покращення його матеріальної бази, впровадження сімейної медицини та нових методів надання медичної допомоги.
       По завершенню зустрічі Павло Музика відвідав терапевтичне, хірургічне та кардіологічне відділення стаціонарного корпусу ДЗ «СМСЧ №1», відділення приймального покою, поспілкувався з персоналом щодо умов та оплати праці, а також із пацієнтами відділень щодо якості медичного обслуговування, харчування, отримання безкоштовних ліків.