Новини‎ > ‎

Енергодарський міський голова провів зустріч з колективом медико-санітарної частини

опубліковано 9 груд. 2016 р., 05:59 Відділ інформації   [ оновлено 11 груд. 2016 р., 22:08 користувачем Сектор комп'ютерного забезпечення Енергодарської міської ради ]
            9 грудня, у рамках планового річного звіту, Енергодарський міський голова Павло Музика провів зустріч з колективом ДЗ «Спеціалізована медико-санітарна частина №1», у ході якої відзвітував про свою роботу на посаді очільника міста, презентував основні напрацювання та досягнення, розповів про пріоритетні напрямки роботи своєї команди.
    Після офіційної частини звіту Енергодарський міський голова надав відповіді на запитання медиків, більшість з яких стосувалася передачі медико-санітарної частини на баланс міста з державної власності.
Павло Музика нагадав, що сьогодні ведеться активна підготовча робота до здійснення процедури передачі Енергодарської медико-санітарної частини з державної до комунальної власності. Розпорядженнями Енергодарського міського голови  створено робочі комісії, одна з яких опікується питаннями юридичного та організаційного характеру процедури прийому-передачі, інша - виключно обстеженням технічного стану будівель та об’єктів медичної санчастини. 
            У приміщенні актової зали, де проводився звіт міського голови, під час заходу вода текла зі стелі, адже покрівля, як і приміщення закладу, давно потребують капітального ремонту. Втім, до передачі ДЗ «СМСЧ №1» виділення коштів на такий вид  витрат державного закладу з міського бюджету є неправомірним згідно із законодавством. Субвенція на медицину з державного бюджету з кожним роком скорочується. Так, у 2015 році з державного бюджету було отримано фінансування тільки на заробітну плату і комунальні послуги, у 2016 році - тільки на заробітну плату. Більше 10 років не виділялися кошти на капітальні витрати. Сьогодні у медичному закладі існує необхідність термінового оновлення медичного обладнання, яке давно вичерпало свій термін користування. Зокрема, кошти на придбання нових рентген-апаратів, флюорографів, електрокардіографів вже закладені у міській бюджет. 

  
            - Погляньте на наші заклади освіти - у всіх проведені ремонти, замінені вікна, не тече покрівля, - зазначив Павло Музика. – Всі ремонтні роботи фінансуються з міського бюджету, виконуються вчасно і якісно. У міському палаці культури «Сучасник» після передачі його з власності Запорізької ТЕС на баланс міста проведено ремонти, сьогодні завершується робота із заміни систем опалення, виділяються кошти на придбання театральних костюмів, преміювання працівників. Всі міста-супутники атомних електростанцій України вже завершують процедуру прийому-передачі медико-санітарних частин до комунальної власності, адже розуміють що це – необхідна міра задля створення належних умов для роботи персоналу закладу та якісного надання медичних послуг населенню.   
            Медиків турбувало питання збереження статусу спеціалізованої медико-санітарної частини. Як зазначив міський голова, робочою комісією визначено основні умови передачі ДЗ «СМСЧ №1» – збереження спеціалізованого статусу закладу, штатної чисельності медичного персоналу та забезпечення працівникам своєчасної виплати заробітної плати та всіх належних виплат.
- Протягом 2016 року на доплати працівникам медсанчастини виділено з міського бюджету близько 60 мільйонів гривень. Надання медичній установі статусу комунального закладу дозволить налагодити контроль за використанням бюджетних коштів та за якістю медичних послуг, які надаються населенню. Після передачі планується зберегти 25% надбавку персоналу, яку медики отримують за статус спеціалізованої медсанчастини. Дане питання буде винесено на розгляд депутатів міської ради. Міська влада зі свого боку готова надати всю необхідну допомогу і підтримку колективу медичного закладу.
По завершенню зустрічі Павло Музика відповів на всі запитання працівників медичної установи.