Новини‎ > ‎

Енергодарський міський голова Павло Музика зустрівся з головою області Костянтином Брилем

опубліковано 24 січ. 2017 р., 11:04 Відділ інформації   [ оновлено 24 січ. 2017 р., 23:31 ]
        
https://sites.google.com/a/en.gov.ua/en-gov-ua/novini/_draft_post/IMG_5371.JPG
 24 січня Енергодарський міський голова Павло Музика провів зустріч із головою Запорізької обласної державної адміністрації Костянтином Брилем, який відвідав Енергодар із робочим візитом. 
    Голова ОДА провів особистий прийом громадян, на який надійшло 8 звернень. Питання стосувалися надання матеріальної допомоги на лікування, придбання ліків для жителів міста, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, виділення землі для учасників АТО та членів їх сімей.
    До Костянтина Бриля звернулася жінка, дитина якої має статус інваліда дитинства, з пропозицією розглянути можливість прийняття  програми для забезпечення ліками дітей-інвалідів дитинства з рідкісними захворюваннями за рахунок обласного бюджету. Голова області запевнив, що найближчим часом дане питання буде опрацьовано із залученням Департаменту охорони здоров'я ОДА та винесено на розгляд депутатів обласної ради. 
            У ході прийому до посадовця надійшло колективне звернення від енергодарців, хворих на ниркову недостатність, з питання щодо відкриття в Енергодарі відділення гемодіалізу. Як повідомив Костянтин Бриль, такий захід стане можливим після передачі державного закладу «Спеціалізована медико-санітарна частина №1» з державної до комунальної власності міста. Зміна власника дозволить забезпечити належне функціонування головного медичного закладу міста, налагодити контроль за розподілом фінансування та поліпшити якість медичних послуг, що надаються населенню. Проте, незважаючи на численні звернення з боку центральних та обласних органів влади, депутати Енергодарської міської ради не приймають рішення про передачу медико-санітарної частини. У інших містах Запорізької області гемодіалізні  центри функціонують з минулого року. Як запевнив посадовець, з боку обласної влади буде зроблено все можливе, аби аналогічне відділення запрацювало у поточному році і в Енергодарі. 
    До керівника області звернувся почесний житель міста, заслужений енергетик України Віктор Поливаний, який нагадав про проблемну політичну ситуацію у місті, відсутність порозуміння між депутатами міської ради та як наслідок – фактичну паралізацію роботи Енергодарської міської ради та негативний вплив на всі сфери життєдіяльності міста. Костянтин Бриль зауважив, що частина енергодарських депутатів ставиться до своїх обов’язків вкрай невідповідально та закликав депутатів консолідуватися для прийняття життєво важливих для енергодарців рішень.
            - Нині у міській раді, на жаль, процвітає популізм та політичний шантаж. Я закликаю депутатів Енергодарської міської ради припинити суперечки, затвердити міський бюджет, прийняти, у першу чергу, всі соціальні питання жителів міста, які стосуються, зокрема, виплати заробітної плати, галузей медицини, освіти, погашення боргів за опалення. Жодне місто не може похвалитися такими можливостями. На депозитних рахунках Енергодара - близько 300 мільйонів гривень, які необхідно направити на благо городян, - підкреслив Костянтин Бриль.
    Пізніше Костянтин Бриль та Павло Музика взяли участь у роботі обласної виїзної приймальні з розгляду звернень суб’єктів підприємницької діяльності. Як зазначив голова ОДА, більшість звернень та скарг, які надходять від підприємців міста, стосуються роботи обленерго. Заступник начальника відділу з перспективного розвитку ВАТ «Запоріжжяобленерго» Максим Ткач поінформував про роботу у напрямку спрощення та здешевлення процедур підключення суб’єктів господарювання до електричних мереж, отримання додаткової потужності та інших операцій, які впливають на діяльність малого та середнього бізнесу. Присутні на заході підприємці звернули увагу на питання упорядкування, підключення та обслуговування місцевих електромереж. Костянтин Бриль підтримав пропозицію щодо необхідності створення в Енергодарі окремого комунального підприємства, на баланс якого будуть передані всі електромережі міста для їх належного обслуговування.                                   
             Частина питань, розглянутих у ході засідання, стосувалися роботи фіскальної служби у Запорізькій області, зокрема, запровадження механізмів коригування ставок земельного податку та проведення перевірок державними органами у 2017 році, в тому числі, перевірок, що стосуються легалізації заробітної плати і  зайнятості населення. Костянтин Бриль повідомив, що найближчим часом в облдержадміністрації планується проведення круглого столу з обговорення проблемних питань оподаткування для представників бізнесу. 
    Учасники наради обговорили нововведення у законодавстві щодо проведення нормативно-грошової оцінки землі, а також питання щодо зміни меж та площі ландшафтних заказників місцевого значення «Водянські кучугури» та «Іванівський бір» для перспективного розвитку Енергодара, виділення земельних ділянок для учасників АТО, розміщення нового кладовища, розширення полігону твердих побутових відходів та створення нових територій природно-заповідного фонду місцевого значення на території міста.  Костянтин Бриль запевнив, що сприятиме у наданні посильної допомоги у вирішенні даного питання на обласному рівні. 
             Під час робочої поїздки голова облдержадміністрації також ознайомився із роботою міського Центру надання адміністративних послуг «Єдиний офіс». Центр надає 93 види адміністративних послуг, серед яких послуги у сфері міграції, державної реєстрації, земельних відносин тощо. За 2016 рік адміністраторами Центру оброблено 8441 звернення суб'єктів господарювання та надано 8236 адміністративних послуг. Сьогодні опрацьовується питання зміцнення матеріально-технічної бази центру. Зокрема, для його більш ефективної роботи та створення комфортних умов для відвідувачів виділено приміщення по проспекту Будівельників, 22, де планується проведення ремонтних робіт після прийняття рішення ради про виділення коштів. Як наголосив Костянтин Бриль, у зв’язку з реалізацією реформи децентралізації кількість послуг, які надаються Центром, буде зростати, тому завдання органів влади - створити належні умови для його роботи. 
            У супроводі міського голови Павла Музики голова ОДА відвідав недобудований житловий гуртожиток по проспекту Будівельників, 5. З директором ДТЕК Запорізька ТЕС Ігорем Снєгіним та командиром  військової частини №3042 Національної гвардії України Ігорем Рибаком посадовці обговорили питання необхідності забезпечення соціальним житлом учасників АТО, військовослужбовців військових частин та працівників бюджетної сфери. Зазначений гуртожиток сьогодні перебуває на балансі Запорізької ТЕС. Після його передачі до комунальної власності міста планується провести його реконструкцію та переобладнання під багатоквартирне соціальне житло. Костянтин Бриль нагадав, що 2017 рік планується присвятити вирішенню забезпечення житлом учасників АТО та військовослужбовців та пообіцяв посприяти у вирішенні даних питань на рівні області.        
            Цього ж дня Костянтин Бриль та Павло Музика відвідали ВП «Запорізька АЕС», де у супроводі генерального директора ВП “Запорізька АЕС” ДП НАЕК “Енергоатом” Олександра Остаповця ознайомилися із роботою підприємства та побували на Учбово-тренувальному центрі АЕС. За результатами візиту голова ОДА високо оцінив ефективність та надійність системи безпеки стратегічного об’єкту.