Новини‎ > ‎

Енергодарські аптеки долучаться до участі в урядовій програмі "Доступні ліки"

опубліковано 6 квіт. 2017 р., 22:09 Відділ інформації
        06 квітня 2017 під головуванням заступника міського голови Яни Дабіжі відбулася нарада з представниками аптечних закладів щодо впровадження відпуску ліків по пільгових цінах.
Кабінетом Міністрів України  прийнято Постанову «Про забезпечення доступності лікарських засобів» від 17.03.2017 №152, якою передбачено відшкодування лікарських засобів, призначених для лікування серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми. Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 03.04.2017 №360 затверджено Реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, а також визначено розмір відшкодування та суми доплати щодо кожного торгового найменування лікарського засобу, який бере участь у програмі відшкодування. 
 
          Департаментом охорони здоров’я облдержадміністрації видано наказ про запровадження в області Урядової програми «Доступні ліки». Державним бюджетом України на 2017 рік для Запорізької області передбачено субвенцію на відшкодування вартості лікарських засобів за урядовою програмою «Доступні ліки» загальною сумою 22496,6 тис.грн. Відшкодування вартості ліків визначатиметься Національним переліком основних лікарських засобів у 2017 році. До його складу входять рекомендовані Всесвітньою організацією охорони здоров’я 21 міжнародна непатентована назва для лікування серцево-судинних хвороб, бронхіальної астми та цукрового діабету ІІ типу.
        11 аптечних закладів міста дали згоду на участь у  програмі «Доступні ліки». Після визначення обсягів фінансування на відшкодування вартості ліків із зазначеними суб’єктами господарювання будуть укладені відповідні договори.