Новини‎ > ‎

Енергодарська скіфська баба залишається культурною пам'яткою міста

опубліковано 5 серп. 2016 р., 04:48 Відділ інформації   [ оновлено 8 серп. 2016 р., 23:41 ]
 
Віднедавна в Енергодарі активно обговорюється ідея брендингу міста за тематичним напрямком “Скіфія”, запропонована у ході роботи над стратегією розвитку Енергодара радником міського голови, виконувачем обов'язків першого заступника міського голови Ігорем Курдею. Така ідея має своє підґрунтя: окрім “молодої” вулиці Скіфської, всім енергодарцям знайомі перший у місті ресторан під назвою “Скіф”, а також готель “Енергодар”, інтер'єр та вестибюль якого виконані у відповідній архітектурній стилістиці.  
    У внутрішньому подвір'ї готелю встановлена історична архітектурна пам'ятка, яка завершує “скіфський комплекс”, - кам'яна скульптура скіфської баби. Саме навколо неї останнім часом поширюються чутки щодо її перенесення. У зв'язку із цим на поточному тижні на майданчику, де розташована пам'ятка, відбулася виїзна зустріч за участю представників відділу культури міської ради, музею міського палацу культури “Сучасник”, міського художнього виставкового залу, а також ДТЕК Запорізької ТЕС, на балансі якої знаходить готель “Енергодар”. Керуюча готелем Надія Возна розповіла, що територія, де розташована скіфська баба, огороджена та охороняється, бетонний фундамент, який лежить в основі монументу, дуже міцний. Як запевнила начальник відділу культури міської ради Надія Кулагіна, переносити чи, тим більше, продавати архітектурну пам'ятку ніхто не збирається. Надія Борисівна розповіла історію енергодарської скіфської баби, яка була подарована керівництвом Кам'янсько-Дніпровського музею начальнику будівництва Запорізької ГРЕС, засновнику міста Енергодара Рему Хеноху. Рем Германович, який відрізнявся оригінальним та нестандартним підходом до будівництва, доручив розробити унікальний архітектурний проект готелю та ресторану з використанням скіфських мотивів. А історичний артефакт став завершальною крапкою у експозиції, символізуючи древні корені нашого краю. 
    Подібні скіфські монументи датуються VI-III століттям до нашої ери. Зображення жінки уособлювали успіх, добробут, родючість. Їх встановлювали у  святилищах серед родових могил, на курганах. Що стосується енергодарської скіфської баби, для проведення експертизи та встановлення більш точного історичного періоду, до якого вона належить, найближчим часом будуть запрошені фахівці з історії та археології. Вже незабаром, планується обладнати пам'ятку табличкою. Допоки ж працівникам комунального підприємства “Підприємство комунальної власності” напередодні Дня будівельника, святкування якого відбудеться у ресторані "Скіф" 12 серпня, доручено провести прибирання та обрізку зелених насаджень на майданчику, де розташований експонат. 
    Всі учасники зустрічі погодилися, що енергодарська скіфська баба — безцінний з історичної точки зору експонат. І обов'язок енергодарців — зберегти  цей символ культурної спадщини попередніх поколінь.