Новини‎ > ‎

Енергодарська ДЗ "СМСЧ №1" з 2015 року виключена з переліку закладів охорони здоров'я, які фінансуються з державного бюджету

опубліковано 14 черв. 2017 р., 05:30 Відділ інформації   [ оновлено 14 черв. 2017 р., 05:33 ]
      
 
У відповідь на численні звернення виконавчого комітету Енергодарської міської ради до Міністерства охорони здоров'я України з питання подальшої долі ДЗ «Спеціалізована медико-санітарна частина №1», у квітні поточного року було отримано лист за підписом заступника Міністра Олександра Лінчевського. У документі зазначено, що відповідно до змін у бюджетному законодавстві, спеціалізовані медико-санітарні частини, у тому числі ДЗ «СМСЧ №1», виключені з переліку закладів охорони здоров'я, видатки на які здійснюються з державного бюджету, та передані на фінансування з місцевих бюджетів.
        Також у листі зазначено, що забезпечити передачу медичних  закладів з державної власності до комунальної необхідно було ще у місячний строк з дня набрання чинності відповідних змін у законодавстві у 2014 році.
        «Таким чином, всі питання, пов'язані з організацією роботи, реорганізацією та фінансовим забезпеченням діяльності ДЗ «СМСЧ №1 МОЗ України» відносяться до компетенції відповідних місцевих органів влади», - повідомляється у листі.
        Жителів міста цікавить питання, чи зможуть працівники містоутворюючих підприємств після передачі медичного закладу на баланс міста отримувати якісні профільні медичні послуги. З цього приводу у листі МОЗ зазначено, що медогляди співробітників підприємств, які працюють в особливо шкідливих умовах праці, проводяться в установах охорони здоров'я, які мають відповідні ліцензії та акредитацію. До таких належить і ДЗ «СМСЧ №1». А це означає, що і після передачі до комунальної власності медико-санітарна частина зможе у повному обсязі, як і раніше, надавати всі медичні послуги працівникам атомної і теплової електростанцій.
        Що стосується формування госпітального округу, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 30.11.2016 №932, пропозиції щодо складу та меж округів до МОЗ надають обласні державні адміністрації. Як відомо, обласна влада повністю підтримала пропозицію зробити Енергодар центром госпітального округу. Однак, у зв'язку з тим, що у ДЗ «СМСЧ №1» немає повноважень проводити господарську діяльність з медичної практики з іншими медичними закладами на договірних умовах, було прийнято рішення зробити центр госпітального округу у м.Василівка.