Новини‎ > ‎

Енергодар приєднався до Всеукраїнського тижня імунізації

опубліковано 28 квіт. 2017 р., 06:07 Відділ інформації   [ оновлено 28 квіт. 2017 р., 06:14 ]
      
 
28 квітня 2017 року у виконавчому комітеті міської ради проведено засідання «круглого столу» в рамках Українського тижня імунізації. Заступник начальника ДЗ «СМСЧ №1» Олександр Оверко та завідувач дитячої поліклініки Галина Ганжа доповіли про хід проведення в Енергодарі Тижня імунізації.
        З  24 до 30 квітня 2017 року в Україні проводиться «Український тиждень імунізації». Мета заходу - інформування громадськості про важливість вакцинації як найбільш ефективного інструменту захисту від інфекційних хвороб та важливої умови збереження національної безпеки країни. Ініціаторами проведення в Україні Тижня імунізації виступають активісти всеукраїнської громадської організації «Батьки за вакцинацію».
        Вакцинація вважається одним з найбільших досягнень медицини, яке щорічно дає можливість попередити 3 мільйони смертей та близько 750 тисяч випадків дитячої інвалідізації. Імунізація визнана одним з найефективніших заходів запобігання захворюванням. На сьогодні держава забезпечує безкоштовну вакцинацію населення проти десяти найбільш важких та небезпечних інфекційних захворювань. Незважаючи на сучасні досягнення медицини, ці хвороби все ще залишаються реальною небезпекою для людей,  проти більшості з них поки немає ефективного етіотропного лікування. Низьке охоплення вакцинацією призводить до високих ризиків поширення інфекційних захворювань та створює критичну загрозу для загального стану здоров’я населення.
        Лікарі відзначили низький рівень інформованості населення про користь вакцинації. Протягом тижня у поліклініках міста проводилася роз’яснювальна робота, розповсюджувалися інформаційні матеріали із відповідями на основні запитання стосовно імунізації. Олександр Оверко відзначив, що в Енергодарі на сьогодні немає дітей, хворих на туберкульоз, тривалий час не реєструвалися випадки захворюваності дифтерією, правцем та рядом інших інфекційних захворювань. Велике значення у цьому, зауважують лікарі, має своєчасне проведення вакцинації. Сьогодні місто забезпечено вакцинами від туберкульозу, дифтерії, коклюшу у повній мірі. Протягом першого кварталу поточного року енергодарцям зроблено 4059 щеплень, з них 85 спровокували післявакцинальну реакцію (31 – сильної форми).
        Медики закликали жителів міста не відмовлятися від щеплень та проводити своєчасну вакцинацію дітей для профілактики та запобігання важких інфекційних захворювань.