Новини‎ > ‎

Енергодар отримав додатково 1 мільйон гривень на реалізацію урядової програми "Доступні ліки"

опубліковано 4 вер. 2017 р., 23:13 Відділ інформації   [ оновлено 4 вер. 2017 р., 23:13 ]
      
 У липні поточного року Міністерство охорони здоров’я України затвердило новий реєстр препаратів, що беруть участь в урядовій програмі “Доступні ліки”. За даною програмою  пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою можуть отримати ліки безкоштовно або із незначною доплатою.
        До оновленого реєстру ліків увійшло 199 препаратів 43 виробників, з яких 21 - виробники країн ЄС, 17 – України, 4 – Індії, 1 – Ізраїлю. У новому реєстрі стало на 33 позиції більше ліків для пацієнтів, які хворіють на серцево-судинні захворювання, 5 – на діабет ІІ типу, 4 – бронхіальну астму.
        На реалізацію програми “Доступні ліки” у 2017 році Уряд виділив додатково 250 мільйонів гривень, з яких до Енергодара надійшов 1 мільйон. Це дало змогу значно збільшити обсяги місячних асигнувань для тих аптек, які активно працюють у проекті, а саме: мережи аптек ДП ДАК «Ліки України» Аптека №5, ПАТ «Аптеки Запоріжжя» - «Народна аптека»,   ТОВ  “І.К.ВЕЛ” Аптека “ОПТ ТОРГ”. 
        Станом на 01 вересня 2017 року до участі у програмі долучилось 12 аптечних закладів міста. Підвищення місячних обсягів дозволить  покращити обслуговування пацієнтів та забезпечити енергодарців необхідними ліками. 
        Для участі в програмі пацієнтам потрібно звернутися до лікаря, який видасть рецепт із зазначенням діючої речовини, прийти до аптеки, яка бере участь у програмі, та отримати необхідні ліки.
        Урядова програма “Доступні ліки” діє в Україні з квітня 2017 року. За цей час пацієнти отримали ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми на понад 126 млн. грн. бюджетних коштів.