Новини‎ > ‎

Енергодар може стати учасником грантового соціального проекту Міжнародної організації з міграції в Україні

опубліковано 7 квіт. 2017 р., 06:12 Відділ інформації   [ оновлено 7 квіт. 2017 р., 06:12 ]
        07 квітня 2017 року перший заступник міського голови Ігор Курдя взяв участь у зустрічі з представником Міжнародної організації з міграції в Україні Ганною Єрьоміною на базі центральної бібліотеки ЦБС міста. Участь у заході також взяли представники громадськості, внутрішньо переміщені особи, які проживають в Енергодарі, люди з особливими потребами, активні та небайдужі жителі міста.
        Ганна Єрьоміна розповіла про діяльність Представництва МОМ в Україні, яка спрямована на надання допомоги внутрішньо переміщеним особам. Організацією ініційовано проведення конкурсу грантів для приймаючих переселенців громад. Його мета - інтеграція та об'єднання внутрішньо переміщених осіб та членів громад шляхом соціальної згуртованості населення. Конкурс проходить у рамках проекту «Сприяння відновленню та сталого вирішення проблем тимчасово переміщених осіб та постраждалого від конфлікту населення в Україні» за підтримки Європейського Союзу. Серед завдань проекту - залучення широкого кола членів громади до участі у соціальних заходах, розширення спектру соціальних послуг, сприяння впровадженню соціальних та громадських ініціатив. Розмір гранту конкурсу - до 12 тисяч євро.
 
        Після відбору громад для участі у проекті для представників ініціативної групи у кількості від 15 до 25 осіб (обов'язково за участю переселенців, людей з інвалідністю, національних меншин) буде організовано тренінг з питань розвитку громади та соціальної згуртованості. Під час тренінгу члени ініціативної групи та активні члени громади зможуть отримати необхідні знання з мобілізації ресурсів, створення команди, ведення діалогу та вирішення конфліктів всередині суспільства. Після тренінгу громади розпочнуть розробку плану заходів соціального спрямування.
        Для участі у конкурсі Енергодаром було подано заявку з теми: «Створення та розвиток «Центру соціального інформування» на базі Централізованої бібліотечної системи міської ради». Серед передбачених у проектній заявці заходів: «швидка книжкова допомога» - обслуговування читачів у сервісному режимі (доставка літератури для тих, хто цього потребує); робота на веб-сайті ЦБС «Віртуальної довідкової служби»; проведення круглих столів з представниками місцевих органів самоврядування, юристів, психологів, робота ігрових кімнат для малечі, бібліо-кінозалу, проведення тижня профорієнтації, вебінарів, майстер-класів з хенд-мейду, диспутів, дискурсів, надання консультаційних послуг тощо. Всі ці заходи спрямовані на вироблення навичок ефективного спілкування переселенців та громади, адаптування їх до нових умов проживання. 
        Учасники зустрічі обговорили актуальні проблемні питання міста, наявність ресурсів тощо. Ігор Курдя наголосив на важливості участі Енергодара у таких соціально значущих проектах, а також висловив готовність надавати всебічну підтримку у реалізації проекту з боку міської влади.
         За підсумками оціночних візитів організацією буде відібрано 9 громад для подальшої співпраці та фінансування проектів.