Новини‎ > ‎

Енергодарців запрошують до участі у програмі молодіжного житлового будівництва

опубліковано 24 бер. 2017 р., 07:25 Відділ інформації   [ оновлено 26 бер. 2017 р., 22:59 ]
        23 березня 2017 року у виконавчому комітеті Енергодарської міської ради проведено зустріч представників Державної спеціалізованої установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» з енергодарцями. Участь у заході взяли міський голова Павло Музика, перший заступник міського голови Ігор Курдя, начальник управління адміністрування програм Фонду Людмила Ніколенко та директор Запорізького регіонального управління Фонду Юрій Щербина. Тема зустрічі стосувалася впровадження в Енергодарі міської програми забезпечення молоді житлом, затвердженої рішенням Енергодарської міської ради у січні поточного року.
 
            Кредитування енергодарців здійснюватиметься через Фонд сприяння молодіжному житловому будівництву.  Як зазначив Ігор Курдя, державна інституція, яка має спеціальну ліцензію на подібний вид послуг, забезпечить всі належні гарантії та повну відкритість процесу будівництва та кредитування, а також мінімізує всі ризики, пов’язані з кредитуванням.
        - Наша пріоритетна задача – створити комфортні умови для життя енергодарців, - підкреслив І.Курдя. - А це неможливо без забезпечення нашої молоді житлом та створення можливостей для його придбання. Один з варіантів вирішення цього питання – співпраця з Фондом сприяння молодіжному житловому будівництву.
Представники Фонду розповіли про діяльність державної установи у сфері будівництва житла для молоді, досвід роботи у містах України, надали роз’яснення та детальні відповіді на всі запитання енергодарців.
            Сьогодні у напрямку забезпечення молодих енергодарців житлом міською владою вже зроблено перші кроки. Рішенням міської ради в Енергодарі виділено земельну ділянку під будівництво десятиповерхового будинку на 100 квартир по бульвару Каштановий у районі будинку №7.  Рішенням виконавчого комітету затверджено Порядок взаємодії Енергодарської міської ради з Запорізьким управлінням Фонду при наданні пільгових довготермінових кредитів за рахунок коштів міського бюджету. Порядком визначено процедуру взаємодії Енергодарської міської ради з Державним фондом у рамках Програми забезпечення молоді міста Енергодара житлом на 2017-2021 роки. У Порядку визначено умови надання та порядок оформлення кредиту (розмір та термін кредиту, жителі міста, які мають право на його отримання, розмір першого внеску, обов’язкові умови тощо), процедура визначення кандидатів, порядок розрахунків, терміни звітності. Загальна вартість програми - близько 79 мільйонів гривень. Рішення щодо виділення коштів прийматиме Енергодарська міська рада. Проект відповідного рішення планується винести на розгляд депутатів вже найближчим часом.
          Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №584 від 29 травня 2001 року, право на отримання кредиту мають сім'ї, у яких чоловік і дружина у віці до 35 років включно; неповні сім'ї, у яких мати (батько) віком до 35 років включно має неповнолітніх дітей (дитину); одинокі молоді громадяни у віці до 35 років. Реалізація програми дозволить поліпшити житлові умови сотні молодих енергодарських сімей та одиноких молодих громадян.
         Згідно із законодавством України кредит надається терміном на 30 років за умови перебування особи на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, або наявності у неї відповідних документів на право будівництва (реконструкції) індивідуального житла. Окрім того, ті молоді сім'ї, які мають одну дитину, звільняються від сплати відсотків за користування кредитом; молодим сім'ям, які мають двох дітей, за рахунок бюджетних коштів погашається 25% суми зобов'язань по кредиту, а родинам, де виховуються троє і більше дітей,  - 50%  суми  зобов'язань  по кредиту. Молоді сім'ї,  які  не  мають дітей,  сплачують  кредит  з відсотковою  ставкою  у  розмірі  3%  річних  від суми заборгованості по кредиту. Первинний внесок становить 6% від загальної вартості обраного житла. При визначенні розміру кредиту враховується  вартість 1 кв.м. по Запорізькій області. Вона визначена наказом Міністерства регіонального розвитку та на сьогодні становить 9316 гривень.
 
            Для отримання кредиту на житло необхідно, у першу чергу, звернутися до Запорізького державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву та надати документи для реєстрації. Перелік документів та детальна інформація про умови кредитування оприлюднена на офіційному веб- сайті Фонду http://www.molod-kredit.gov.ua, а також буде розміщена на офіційному веб-сайті Енергодарської міської ради. Для реєстрації необхідно надати заяву, довідку про перебування на квартирному обліку, довідку про склад сім'ї, копію свідоцтва про шлюб та копію свідоцтва про народження дітей (якщо є), довідку про доходи, копію ідентифікаційного коду, інформацію про підтвердження пільгового статусу (у разі наявності). Зареєструватися у Фонді можна на офіційному сайті або за адресою регіонального управління - м.Запоріжжя, вул.Патріотична, 49, тел. 0612-34-25-57, 236-06-17. Окрім того, представники Фонду будуть проводити щомісячні зустрічі з енергодарцями, у ході яких надаватимуть роз’яснення та прийматимуть документи для реєстрації.
         - Значна частина звернень, які надходять на адресу міської влади, стосується саме забезпечення житлом, - зазначив міський голова. – Впровадження програми забезпечення житлом та налагодження співпраці з Фондом – це спроба знайти та надати реальну допомогу молоді Енергодара у забезпеченні житлом.