Новини‎ > ‎

Енергодарців запрошують до участі у навчальному семінарі з впровадження громадського бюджету

опубліковано 17 бер. 2017 р., 08:33 Відділ інформації   [ оновлено 17 бер. 2017 р., 09:01 ]
          
 
16 березня 2017 року під головуванням начальника фінансового управління міської ради Олени Денисенко відбулося засідання робочої групи з розробки проекту Положення про громадський бюджет у місті Енергодарі, створеної розпорядженням міського голови.   
            Як повідомлялося раніше, Енергодар долучився до участі у міжнародному проекті  «Публічні бюджети від А до Я: інформування, активізація та залучення громадянського суспільства», який реалізується Польсько-українським фондом співпраці ПАУСІ спільно з Міжнародною благодійною організацією «Фонд Східна Європа» за підтримки Європейського Союзу та Проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС). Розробка та затвердження Положення стане першим кроком на шляху до запровадження в Енергодарі громадського бюджету, що дозволить залучати жителів міста до вирішення соціально значущих питань, їх участі у бюджетному процесі. Консультативну та методичну допомогу у роботі надаватимуть експерти Фундації польсько-української співпраці ПАУСІ.
            Учасники засідання обговорили порядок та основні етапи впровадження громадського бюджету, орієнтовні обсяги коштів, які виділятимуться на ініціативи жителів міста з міського бюджету, вимоги до учасників та умови подання проектів, які будуть затверджені Положенням про громадський бюджет. Серед вимог до проектів - відповідність пріоритетам розвитку міста, спрямованість на поліпшення комфорту проживання енергодарців та естетичного вигляду міста, його соціально-економічному та культурному розвитку.
            Впровадження громадського бюджету передбачає декілька етапів. Протягом визначеного терміну енергодарці подаватимуть до міської ради свої проекти згідно із затвердженими формами. За досвідом інших міст проекти та пропозиції планується поділити на дві групи за розміром фінансування: великі (загальноміські) та малі (локальні) проекти. Автор проекту також повинен надати приблизний кошторис на реалізацію задуму. Наступним етапом є оцінка та експертиза проектів відповідними структурними підрозділами виконавчої влади та спеціально утвореним консультативно-дорадчим органом -  Координаційною радою. Після проведення голосування енергодарців за кращі проекти на рейтинговій основі визначається перелік проектів-переможців. Громадські ініціативи, які перемогли за підсумками голосування у поточному році, фінансуватимуться у рамках громадського бюджету міста після прийняття міською радою рішення про міський бюджет на наступний бюджетний рік. Виконавцями та координаторами проектів будуть головні розпорядники коштів міського бюджету - виконавчі органи Енергодарської міської ради.
            Найближчим часом планується провести навчальний  семінар за участю експертів Фундації ПАУСІ, у ході якого будуть надані консультації щодо впровадження в Енергодарі громадського бюджету.
            Шановні енергодарці! Запрошуємо активних, ініціативних, небайдужих до долі міста громадян взяти участь у першому навчальному семінарі з питання впровадження в Енергодарі громадського бюджету. Заявки для участі у заході приймаються за телефоном: (06139) 3-20-18 у термін до 21 березня 2017 року включно (часи роботи у будні дні – 08.00-17.00).