Новини‎ > ‎

Енергодарців запрошують до участі у програмах Європейського Союзу

опубліковано 3 трав. 2018 р., 07:28 Відділ інформації   [ оновлено 5 трав. 2018 р., 01:00 ]
            3 травня 2018 року у виконавчому комітеті міської ради, за участю міського голови Павла Музики, у рамках інформаційної кампанії «Будуймо Європу в Україні» відбулася зустріч з представниками Представництва Європейського Союзу в Україні з теми: «Європейські програми для України та можливості співпраці з Представництвом ЄС».
        Прес-аташе Представництва ЄС в Україні Давід Стулік розповів про ключові напрями відносин між Україною та ЄС, види допомоги, яку Євросоюз надає Україні, а також презентував увазі присутніх програми та інформаційні ресурси ЄС, спрямовані на підтримку інформаційних, освітніх, культурних та бізнес-проектів. Серед таких – Horizon 2020 (програма сприяння розвитку інноваційних технологій), Creative Europe (просування креативного та культурного секторів), Culture Bridges (розвиток українського культурного сектору),  Erasmus+ (підтримка співпраці в галузі освіти, професійного навчання, молоді та спорту),  COSME (підтримка малого та середнього підприємництва) та ін. 
 
        Міський голова наголосив, що через військовий конфлікт на Сході України протягом кількох років в Енергодарі тимчасово припинено проведення «Доброго театру» - міжнародного театрального фестивалю, який став візитівкою міста. Учасники зустрічі дійшли спільного висновку, що можливим заходом для відновлення проведення фестивалю та його подальшої підтримки може стати участь у програмах ЄС, спрямованих на підтримку культурної галузі.
        Цього ж дня на базі ЕНВК №1 для учнів загальноосвітніх закладів проведено брейн-ринг на європейську тематику. Чотири команди школярів ЕНВК №1, ЕНВК №5, ЕБГ «Гармонія» та ЕБЛ змагалися у знаннях історії Європи, її політичне, економічне, культурне життя. За підсумками конкурсу переможцем стала команда ЕНВК №5. Всі учасники отримали подарунки від організаторів. 
 
        Програма візиту представників Представництва ЄС в Енергодарі завершилася у конференц-залі виконавчого комітету проведенням публічної презентації «Пріоритети ЄС в Україні, огляд молодіжних, освітніх, культурних і бізнес-можливостей, а також інформаційних ресурсів Представництва ЄС». Такий захід є частиною серії інформаційно-просвітницьких заходів, які Представництво Європейського Союзу організовує по всій країні. Їх мета – пояснити важливість реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, поширення європейських цінностей та підвищення рівня обізнаності українців щодо розвитку відносин між Україною та ЄС.
 
        Долучившись до участі у програмах ЄС представники громадськості та бізнесу зможуть отримати консультативну підтримку від європейських партнерів, можливість брати участь у грантових конкурсах, школярі та студенти – можливість навчатися за кордоном та брати участь у навчальних програмах ЄС, представники органів виконавчої влади – підтримку у розробці та впровадженні проектів та заходів, спрямованих на розвиток економіки, культури, освіти, спорту тощо.