Новини‎ > ‎

Енергодарці вшанували пам’ять українців, загиблих у роки Голодомору

опубліковано 28 лист. 2016 р., 07:08 Відділ інформації   [ оновлено 29 лист. 2016 р., 01:07 ]
    26 листопада біля Поклінного хреста відбувся мітинг-реквієм з нагоди Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні, а також загальноміська акція “Запали свічку”.
    Участь у мітингу взяли міський голова Павло Музика, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Яна Дабіжа, депутати Енергодарської міської ради, представники трудових колективів, духовенства та громадськості, Енергодарського відділення Цивільного корпусу «АЗОВ». учнівська молодь, волонтери та спеціалісти Енергодарського міського Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. 
       З промовою до присутніх звернувся Павло Музика, який наголосив, що Голодомор був і залишається безпрецедентним злочином у світовій історії, спрямованим на знищення української нації, позбавлення її волелюбного духу та національної гідності. 
  
    Про важливість збереження та вшанування пам'яті мільйонів українців, які полягли у роки голодоморів, говорили у своєму виступі настоятель храму на ім'я ікони Божої Матері “Призри на смирення” Володимир Іваненко, настоятель Свято-Покровського храму Володимир Лещук та священик релігійної громади Святого Йосипа Обручника Екзархату Української Греко-Католицької церкви Олександр Варницький.
    О 16.00 енергодарці вшанували пам'ять загиблих у роки голодоморів хвилиною мовчання, приєднавшись до загальноукраїнської акції. На одну хвилину на вулицях міста призупинив свій рух громадський та приватний транспорт.
  
    Учасники заходу пригостилися свіжоспеченим хлібом, віддаючи данину жертвам голодоморів. Всі присутні запалили свічки на знак скорботи та поставили до пам'ятного знаку композиції з колосків пшениці та запалені свічі, вшановуючи пам'ять мільйонів українців, які загинули під час геноциду в Україні.