Новини‎ > ‎

Енергодарці відзначили 90-у річницю з дня народження засновника міста Рема Хеноха

опубліковано 29 серп. 2016 р., 07:04 Відділ інформації   [ оновлено 29 серп. 2016 р., 07:05 ]
       29 серпня біля Енергодарського інституту державного та муніципального управління “Класичний приватний університет” імені Р.Г.Хеноха відбувся мітинг з нагоди 90-ї річниці з дня народження засновника м.Енергодара Рема Хеноха.
        Пригадати головного будівельника міста зібралися його друзі та колеги, представники влади та містоутворюючих підприємств, ветерани будівельної галузі, студентська молодь.
  
З вітальним словом до учасників заходу звернулися почесні гості: перший заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Ігор Курдя, голова правління ВАТ “Енергодарбуд” Олександр Шидловський, директор Запорізької ГРЕС (1981-1997рр.), Почесний енергетик України Віктор Поливаний,  Почесний енергетик України, народний депутат України кількох скликань, Володимир Бронніков, тимчасово виконуючий обов'язки генерального директора ВП “Запорізька АЕС” Володимир Пишний, радник президента ДП “НАЕК “Енергоатом” В'ячеслав Тищенко, заслужений будівельник міста Людмила Кучерява. 
Майже 50 років Рем Хенох будував теплові і атомні електростанції, організував більше десятка будівельних і монтажних підприємств, брав участь у розробці декількох проектів електростанцій. Під його керівництвом у рекордні строки були споруджені Запорізька ДРЕС та Запорізька АЕС. За 8 років - з 1971 по 1978 - на Запорізькій ДРЕС введено в експлуатацію 7 енергоблоків. Під час будівництва Запорізької АЕС вдалося організувати унікальний будівельний потік і за 10 років, з 1980 по 1990, звести 6 енергоблоків. Рем Германович запропонував ідею моноблока типової АЕС з реактором ВВЕР-1000, взяв участь у розробці універсального проекту і реалізував його на будівництві шести блоків Запорізької АЕС.
  
Колеги та друзі Рема Германовича поділилися спогадами про роботу під його керівництвом та наголосили на необхідності зберегти історію будівництва міста Енергодара та електростанцій для майбутніх поколінь. По завершенню мітингу присутні поклали квіти до пам'ятника засновнику міста. 
Цього ж дня перший заступник міського голови Ігор Курдя та заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Василь Разводов взяли участь у покладанні квітів до місця поховання Рема Германовича на міському цвинтарі.