Новини‎ > ‎

Енергодарці обговорили питання щодо створення та функціонування ОСББ

опубліковано 14 груд. 2017 р., 00:53 Відділ інформації   [ оновлено 14 груд. 2017 р., 00:53 ]
      
 
13 грудня 2017 року у виконавчому комітеті, за ініціативи Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства, відбулася робоча нарада з питань створення та роботи об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Участь у нараді взяли заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Василь Разводов, члени Секретаріату Координаційної ради, представники міських служб, органів виконавчої влади, утворених об’єднань та ініціативних груп жителів міста, які мають намір створити ОСББ.

         У зв'язку зі зростанням актуальності питання створення об'єднань співвласників багатоквартирних будинків, у енергодарців з'являється чимало питань щодо їх реєстрації та функціювання. Метою зустрічі було надати відповіді на запитання жителів у формі діалогу, виявити та вирішити проблеми, з якими стикаються ініціативні групи під час роботи над створенням ОСББ.
        Зі своєї багаторічної практики у сфері роботи ОСББ Василь Разводов поділився власним досвідом управління будинком, розповів учасникам семінару про основні принципи створення ОСББ, першочергові кроки на шляху до створення об'єднань.
         Сьогодні в Енергодарі зареєстровано 6 ОСББ: «Кучугури» (просп. Будівельників, 41, 43), «Українська 29,33»,  «Курчатова- 14», «Центр ЕН» (вул. Центральна, 4), «Енергетик-91» (вул. Лісова, 1, корп.2,3), «Курчатова 4». З них повністю всю процедуру оформлення пройшло об’єднання жителів будинку на вулиці Курчатова, 4, яке функціонує з 2012 року. Власним досвідом та наявними проблемами, які виникають у процесі діяльності, поділився голова першого в Енергодарі ОСББ Дмитро Орлов.
        Учасники засідання обговорили питання щодо проведення за бюджетні кошти капітальних ремонтів у будинках до передачі їх в управління ОСББ, можливості участі ОСББ у конкурсах для залучення додаткових грантів, необхідності встановлення теплових лічильників, обрання голови та будинкового комітету, можливості створення у подальшому Ради голів ОСББ.
        Василь Разводов нагадав, що у рамках реалізації міської Програми відшкодування частини короткострокових кредитів, залучених у кредитно-фінансових установах, що надаються фізичним особам на реалізацію енергозберігаючих проектів у житлово-комунальному господарстві на період 2015-2018 років, ОСББ може взяти кредит на заходи з утеплення будинку, частину якого буде відшкодовано.
        На базі управління комунальної власності енергодарці та ініціативні групи можуть отримати консультативну та інформаційну допомогу.  Консультації надає відповідальна особа - спеціаліст з питань ОСББ Харенко Тетяна Вікторівна, телефон – 4-24-11.
  
           За підсумками наради прийнято рішення, яке включає декілька пунктів: розробити механізм залучення через відповідні програми бюджетних коштів для проведення капітальних ремонтів у будинках; упорядкувати розмір тарифів на житлово-комунальні послуги для ОСББ; створити робочу групу на чолі з заступником міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Василем Разводовим для вирішення проблем, пов’язаних зі створенням та функціонуванням ОСББ; активізувати інформаційно-просвітницьку роботу з даного питання; підтримати ініціативу щодо створення структури, яка сприятиме створенню та функціонуванню ОСББ у режимі «єдиного вікна»; прискорити роботу щодо оформлення та передачі утвореним ОСББ документів на будинки та прибудинкові території; сприяти створенню Ради голів ОСББ.
        Учасники заходу дійшли згоди, шо створення ОСББ дозволить енергодарцям  стати учасниками всіх процесів з обслуговування свого будинку, з розумінням сплачувати за комунальні послуги,  контролювати всі роботи та самостійно визначатися з переліком необхідних послуг.