Новини‎ > ‎

До порядку денного позачергової сесії міської ради включено понад 30 життєво важливих для енергодарців питань

опубліковано 13 бер. 2018 р., 07:42 Відділ інформації   [ оновлено 14 бер. 2018 р., 22:11 ]
      
 
13 березня 2018 року міський голова Павло Музика провів брифінг для представників місцевих ЗМІ за участю секретаря ради Лесі Нікітіної та депутата міської ради Андрія Карбасова, у ході якого розповів про підготовку до проведення позачергової сесії Енергодарської міської ради.
         Міський голова повідомив, що на спільному засіданні депутатських комісій було прийнято рішення розділити перелік питань, які потребують вирішення, та розглянути їх на двох сесіях. До порядку денного позачергового засідання сесії, яку, згідно з розпорядженням міського голови від 12.03.2018 №78-р, планується провести 15 березня, включено понад 30 ключових питань, які чекають термінового вирішення.
        Павло Музика наголосив, що зі свого боку виконавча влада та міські служби детально відпрацювали всі фінансові питання та підготували проекти рішень, щоб представити їх на розгляд депутатів.
        Міський голова детально доповів з кожного напрямку життєдіяльності міста, окресливши коло найбільш проблемних питань, які потребують вирішення. Одним з таких є проблема протікання покрівель у закладах освіти. Через відсутність фінансування минулого року не було здійснено заплановані капітальні ремонти, тому деякі навчальні заклади продовжують страждати від затоплення. 
        У 2018 році планується виконати реконструкцію п'яти доріг - на проспекті Будівельників, Енергетиків, вулицях Курчатова, Українській та частково Молодіжній. Проектами передбачено реконструкцію дорожнього покриття, внутрішньо квартальних та під'їзних доріг, зливових стоків, заміна бордюрного каменю та повне відновлення тротуарів. Також закладено кошти на проектні роботи та експертизи на інші ділянки доріг.
        На 2018 рік заплановано заходи з встановлення лічильників обліку тепла на житлових будинках. Міський голова наголосив, що підвищення тарифів на тепло неминуче, а встановлення загальнобудинкових лічильників дозволить знизити навантаження на жителів.
        Серед винесених на сесію питань - проведення капітальних і поточних ремонтів близько 40 найбільш проблемних покрівель у житлових будинках. На сьогодні продовжує працювати депутатська комісія, якій доручено у термін до 20 березня 2018 року проаналізувати стан аварійних покрівель та визначити перелік найпроблемніших з них. До проекту рішення включено заходи з ремонту покрівель за такими адресами: вул.Воїнів-Інтернаціоналістів, 26 (1), 
вул.Воїнів-Інтернаціоналістів, 46 (1), вул.Козацька, 20 (1), вул.Козацька, 5 (1, 2, 3), вул.Курчатова, 6 (1, 2, 3), вул.Курчатова, 21 (1), вул.Лісова, 6 (1, 2, 3, 4, 5, 6), вул.Лісова, 25 (1, 2), вул.Лісова, 27 (1), вул.Лісова, 3 (1, 2), вул.Молодіжна, 55 (1, 2, 3, 4, 5, 6), вул.Молодіжна, 77 (1, 2, 3), вул.Молодіжна, 79 (1, 2), вул.Набережна, 4 (1, 2, 3, 4, 5), вул.Набережна, 10 (1, 2, 3, 4), вул.Українська, 35 (1, 2), вул.Центральна, 16 (1, 2, 3, 4), вул.Центральна, 12 (1, 2), вул.Центральна, 4 (1, 2, 3, 4), бул.Юності, 4 (2, 4), бул.Юності, 7 (1, 2, 3, 4), вул.Українська, 13 (1, 2), вул.Українська, 16 (1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8).
        У 2018 році планується провести заміну 23 ліфтів, на які вже виділено кошти рішенням міської ради. Проведено тендери на капітальні ремонти 11 ліфтів за такими адресами: вул.Будівельників, 22, 7-й під'їзд; пр.Енергетиків, 14, 1-й під'їзд; пр.Енергетиків, 8, 3-й під'їзд; пр.Енергетиків, 2, 1-й під'їзд; вул.Українська, 41, 1-й під'їзд; вул.Українська, 12, 1-й під'їзд; вул.Українська, 14, 1 під’їзд; вул.Українська, 8, 1-й під'їзд; вул.Молодіжна, 27, 1 під’їзд; вул.Молодіжна, 27, 2 під’їзд; бул.Юності, 4, 1-й під'їзд. Їх ремонт буде розпочато найближчим часом. Що стосується інших 12 ліфтів, до кінця березня планується завершити роботи з укладення договорів на розробку проектно-кошторисної документації на проведення їх капітальних ремонтів.
Капітального ремонту потребують системи опалювання, каналізації та водопостачання багатьох будинків. До коригувань бюджету закладено кошти на ремонт комунікаційних систем за такими адресами: пр.Будівельників, 41; пр.Енергетиків, 9; вул.Центральна, 4; вул.Лісова, 19; пр.Енергетиків, 11; вул.Молодіжна, 25; вул.Молодіжна, 23; вул.Курчатова, 4; пр.Будівельників, 17а; пр.Енергетиків, 5; пр.Будівельників, 7; вул.Молодіжна, 9; вул.Центральна, 12; вул.Скіфська, 20; пр.Будівельників, 43; вул.Скіфська, 18; вул. Скіфська, 22; бул.Каштановий, 2; бул.Каштановий, 2а; вул.Воїнів-Інтернаціоналістів, 40; пр.Будівельників, 3; вул.Українська, 27; вул.Українська, 35; вул.Українська, 29; вул.Українська, 33; вул. Українська, 39; вул.Курчатова, 26; вул.Українська, 37; вул.Курчатова, 24.
            Павло Музика нагадав про плани міської влади щодо повного реформування комунального підприємства «Підприємство комунальної власності» та його поділ на декілька комунальних підприємств, кожне з яких буде відповідати за окремий напрямок роботи: благоустрій, тепло- і водопостачання, комунальні мережі. Проекти рішень щодо утворення нових комунальних підприємств також внесено до порядку денного позачергової сесії.
        Окрім того, на сесію буде винесено питання про погашення заборгованості КП «ПКВ» перед ВП «ЗАЕС» на суму 7 мільйонів 385 тисяч гривень; перед ДТЕК Запорізька ТЕС - 2 мільйони 355 тисяч гривень, перед «Обленерго» - 5 мільйонів гривень.
        До бюджету закладено кошти на реконструкцію та оснащення приміщення на проспекті Будівельників, 22, де планується розмістити Центр надання адміністративних послуг «Єдиний офіс», відділ державної реєстрації та сектор реєстрації. У зв'язку з реформою децентралізації кількість адміністративних послуг, які надає Центр, буде зростати, тому завдання органів влади - створити належні умови для його роботи, зробити його сучасним та зручним для енергодарців всіх категорій.
        Cеред питань порядку денного сесії – створення комунального некомерційного підприємства «Міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Енергодарської міської ради. Відповідно до законодавства України, створити центр первинної медичної допомоги необхідно у термін до 1 липня 2018 року. Що стосується передачі ДЗ «СМСЧ №1» до комунальної власності міста, міський голова зазначив, що відповідний пакет документів вже передано до Міністерства охорони здоров’я України. Після розгляду та узгодження даного питання Кабінетом Міністрів України стане можливо розпочати процедуру передачі медико-санітарної частини до комунальної власності.
        По завершенню брифінгу Павло Музика озвучив ряд соціально значущих для міста проектів, реалізація яких запланована на поточний та наступні роки. Фінансування зазначених проектів також передбачено у бюджеті міста. Серед них - благоустрій вулиці Молодіжної та облаштування  скверу біля міського ринку; реконструкція гуртожитку на проспекті Будівельників, 7; реконструкція міського стадіону; обладнання системи відеоспостереження; реконструкція міського парку; розширення вулиці Української; ремонт зливової каналізації на вулиці Курчатова і проспекті Будівельників; розширення кладовища.
        Для вирішення цих та багатьох інших важливих питань життєдіяльності міста необхідна тільки злагоджена робота міської ради та готовність депутатів працювати на благо енергодарців, підсумував міський голова.