Новини‎ > ‎

До кінця поточного року в Енергодарі відкриється відділення гемодіалізу

опубліковано 6 груд. 2017 р., 06:49 Відділ інформації   [ оновлено 6 груд. 2017 р., 06:51 ]
        6 грудня 2017 року міський голова Павло Музика здійснив виїзний огляд приміщень відділення гемодіалізу на базі ДЗ «СМСЧ №1», де сьогодні завершуються ремонтні роботи.
        Для Енергодара проблема захворюваності нирковою недостатністю є вкрай актуальною. Кількість енергодарців, які страждають від хвороби, поступово збільшується: на сьогоднішній день 15 жителів міста потребують лікування. Відтепер, після років тривалого очікування, енергодарці з важкою хворобою отримають змогу проходити процедуру гемодіалізу на базі ДЗ «СМСЧ №1».
        Цього року міським головою Павлом Музикою було підписано Меморандум з компанією ТОВ «Фрезеніус Медикал Кер Україна» про відкриття в Енергодарі відділення гемодіалізу. Зобов'язання щодо виконання ремонтних робіт та підготовки приміщень, безоплатної поставки медичного обладнання взяла на себе компанія. Протягом кількох місяців партнерською компанією ТОВ «РЕНАРТ» у приміщеннях головного корпусу медико-санітарної частини проводився ремонт. На сьогодні вже підписано акти прийому-передачі медичного обладнання у безкоштовне користування ДЗ «СМСЧ №1».
  
        Директор ТОВ «РЕНАРТ»  Ярослав Шатковський подякував міському голові за сприяння у роботі з відкриття гемодіалізного відділення, зазначивши, що енергодарське відділення гемодіалізу за всіма критеріями може стати кращим у Запорізькій області та одним з кращих в Україні.
        Спеціалістами компанії проведено роботу із заміни комунікаційних систем, водопроводу та каналізаційних стоків, адже гемодіаліз потребує використання великих об’ємів води. У приміщеннях замінено вікна і двері, облаштовано алюмінієву стелю, передбачено окремі роздягальні, завершуються роботи з монтажу обладнання. У кабінетах відділення буде встановлено 9 апаратів гемодіалізу FRESENIUS 5008, систему водоочищення, а також обладнання для автоматичного змішування розчинів. Загальна вартість обладнання становить 10 млн. 300 тис. грн., на проведення ремонтних робіт витрачено близько 3 млн. грн. Відкриття відділення заплановано до кінця поточного року.
        Після обладнання відділення та придбання необхідних витратних матеріалів жителі міста та району зможуть отримати життєво необхідні медичні послуги, не виїжджаючи до Запорізької обласної лікарні. На базі енергодарського відділення будуть створені умови для проходження процедури не лише гемодіалізу, але й гемодіафільтрації.
        З міського бюджету заплановано фінансування для придбання медикаментів, лабораторного обладнання, забезпечення технічного обслуговування апаратів діалізу та фільтрів, утримання штату працівників, супроводу пацієнтів після лікування. Кошти для придбання медичних препаратів для лікування енергодарців будуть забезпечені з державного бюджету.