Новини‎ > ‎

Депутатів закликають взяти участь у засіданні сесії міської ради для вирішення важливих для життєдіяльності міста питань

опубліковано 10 жовт. 2016 р., 21:37 Відділ інформації   [ оновлено 10 жовт. 2016 р., 21:37 ]
            10 жовтня у конференц-залі ВП “Запорізька АЕС” відбувся “круглий стіл” за участю міського голови Павла Музики та тимчасово виконуючого обов'язки генерального директора ВП “Запорізька АЕС” ДП “НАЕК “Енергоатом” Володимира Пишного, присвячений обговоренню питання стану підготовки міста до опалювального сезону.  
    Як зауважив у вступному слові Володимир Пишний, такий захід проходить у місті вперше та ставить на меті звітування перед городянами всіх підприємств та міських служб, задіяних у роботі з підготовки міста до зими, а також обговорення актуальних для енергодарців питань. Участь у “круглому столі” взяли депутати Запорізької обласної ради Олексій Сагайдачний та Володимир Редька, почесні жителі міста Володимир Бронніков, Віктор Поливаний, Леонід Прохоров, депутати міської ради, підприємці, представники громадськості та ЗМІ, небайдужі жителі міста. 
  
    Про готовність атомної станції до подачі місту теплоенергії повідомив заступник головного інженера ВП “Запорізька АЕС” Дмитро Курило, який зазначив, що станом на сьогодні всі теплові установки готові до роботи. Вже з 10 жовтня у випадку необхідності буде забезпечено подачу тепла до дитячих садків, шкіл, пологового будинку та ДЗ “СМСЧ №1”. 
    Павло Музика зазначив, що місто повністю готове прийняти тепло та подати його споживачам. З сьогоднішнього дня вже розпочато пробний пуск системи теплопостачання міста. З 15 жовтня 2016 року житлові будинки та об’єкти соціальної сфери  будуть забезпечені теплом.
    Радник генерального директора ВП “Запорізька АЕС” Олексій Чупров розповів присутнім про роботу, проведену у напрямку вирішення питання погашення заборгованості боргу комунального підприємства “Підприємство комунальної власності” перед атомною станцією за спожиту теплову енергію. Як відомо, станом на сьогодні загальна сума боргу разом із процентами та штрафними санкціями становить близько 64 млн. грн. Через заборгованість, на підставі судових рішень виконавчою службою з січня поточного року заарештовані та заблоковані рахунки комунального підприємства. За результатами домовленостей між керівництвом міста та атомної станції компромісним варіантом вирішення питання стала розробка міської програми з погашення кредиторської та поточної заборгованості за надані комунальні послуги КП “Підприємство комунальної власності” перед ВП “Запорізька АЕС”. Проект програми планується винести на розгляд чергової сесії міської ради. 
    Володимир Максимович закликав всіх депутатів взяти участь у роботі сесії та проголосувати за важливі для міста питання, зокрема, затвердити  механізм погашення заборгованості перед АЕС для забезпечення ефективної роботи комунального підприємства. 
    - Депутати повинні прийняти рішення внести корективи до бюджету для виділення коштів на оплату за поточні борги комунального підприємства, - наголосив Володимир Пишний. - Це не бажання та не каприз, адже Запорізька атомна електростанція — державне підприємство Національної компанії, яке має свої зобов'язання у рамках діючого законодавства. 
  
      Окрім того, за інформацією виконувача обов'язків генерального директора КП “Підприємство комунальної власності” Олександра Колеснікова на сьогодні залишається невирішеним питання щодо виділення коштів на придбання матеріалів, необхідних для експлуатації та ремонту тепломереж та трубопроводів на випадок аварійної ситуації під час осінньо-зимового  періоду. Відповідні бюджетні корективи також включені до порядку денного чергової дев'ятої сесії.  
    - Погашати заборгованість із заблокованими рахунками комунального підприємства — вкрай важко, - зазначив Павло Олексійович. - Саме тому одним з основних завдань міської влади на сьогодні є вжиття заходів для розблокування рахунків ПКВ та приведення тарифів на комунальні послуги до економічно обґрунтованих показників. Сьогодні ми не можемо жити за тарифами 2008 року. Втім, міська влада не стане перекладати цей тягар на плечі жителів та вживатиме заходів щодо компенсації частини витрат на різницю у тарифах.
    Про підвищення тарифів розповів також перший заступник міського голови Ігор Курдя. Він нагадав, що напередодні, вперше, на сторінках місцевої преси та на офіційному веб-сайті Енергодарської міської ради було оприлюднено детальну інформацію про розміри тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій для кожного житлового будинку.    
    - Одне із завдань міської влади сьогодні — зробити роботу головного комунального підприємства міста прозорим. - зазначив Ігор Іванович. - Серед заходів, які допоможуть це зробити, - створення спостережної ради, а також перегляд розміру тарифів та вилучення практики так званого “перехресного субсидіювання”.
    Депутат обласної ради Олексій Сагайдачний також призвав депутатів Енергодарської міської ради об'єднатися заради налагодження ефективної роботи на благо жителів міста.
    Засідання “круглого столу” продовжилося у формі дискусії. Як підсумував Володимир Максимович, такі заходи повинні стати традиційними та залучати всіх жителів до обговорення актуальних проблем міста та спільного винайдення шляхів їх вирішення.