Новини‎ > ‎

Депутати міської ради від групи «15+» утрималися від прийняття рішення про зарплати бюджетникам

опубліковано 8 черв. 2017 р., 22:23 Відділ інформації   [ оновлено 8 черв. 2017 р., 22:41 ]
        8 червня 2017 року, згідно з розпорядженням міського голови від 25.05.2017 №164-р, під головуванням міського голови Павла Музики, за участю 28 депутатів відбулася чергова тринадцята сесія Енергодарської міської ради сьомого скликання.
        Участь у засіданні взяли працівники ДЗ «Спеціалізована медико-санітарна частина №1», комунальних підприємств, жителі міста. До міського голови та депутатів звернувся завідувач пологового будинку Валерій Курченко, який від імені трудового колективу висловив незгоду із прийнятим 24.05.2017 рішенням міської ради щодо надання згоди на передачу ДЗ «СМСЧ №1» з державної до комунальної власності міста. Начальник відділу охорони здоров’я міської ради Мирослава Климчук-Новачкевич нагадала, що Постановою Кабінету міністрів України у 2016 році ДЗ «СМСЧ №1» м.Енергодара виключено з переліку закладів охорони здоров’я, видатки на які здійснюють з державного бюджету. Тому на сьогодні фінансування медико-санітарної частини з державного бюджету фактично зупинено. У зв’язку з тим, що сьогодні СМСЧ фактично не є ані державною, ані комунальною установою, фінансування її з міського бюджету вже наступного року здійснити буде неможливо. За результатами обговорення було прийнято рішення включити до порядку денного сесії додаткове питання щодо внесення змін до рішення міської ради №65 від 24.05.2017.
        Більшістю голосів депутати підтримали рішення про придбання будматеріалів для проведення ремонту у військовій частині №3033 Національної гвардії України.
 
        При розгляді питання про внесення змін до бюджету міста депутатами було прийнято рішення у першу чергу розглянути коригування, що стосуються витрат на заробітну плату до кінця поточного року працівникам комунальних підприємств, закладів освіти та культури, МПК «Сучасник», Енергодарської ДЮСШ з боксу ім.В.Р.Манзулі, апарату виконавчого комітету міської ради. Сюди ж увійшло питання про виділення з міського бюджету коштів у сумі 1 млн. 43 тис. грн. на придбання будматеріалів для військової частини №3033. На фінансування зазначених статей планується направити невикористані у 2016 році залишки бюджетних коштів на загальну суму близько 177 млн. грн. Для того, щоб це стало можливим, депутати затвердили звіт про виконання бюджету міста за 2016 рік.
        Міський голова Павло Музика наголосив на необхідності термінового прийняття рішення стосовно нарахування коштів для виплати заробітної плати працівникам бюджетних організацій та комунальних підприємств. Однак депутати так званої групи «15+» запропонували проголосувати питання постатейно, по кожному розпоряднику коштів окремо, а також запропонували прибрати з проекту рішення фінансування зарплат працівникам двох комунальних підприємств - «Підприємство комунальної власності» та «Міська молочна кухня».
        - Можна скільки завгодно сперечатися про коригування до бюджету, але ні в якому разі не можна маніпулювати зарплатами бюджетників та комунальників, - підкреслив Павло Музика. - Це - захищені статті, які повністю врегульовані казначейством. Ми не можемо розділяти працівників підприємств, платити зарплату одним та позбавляти її інших.
        Після тривалих обговорень, незважаючи на протести та обурення працівників комунальних підприємств, які зібралися у залі, депутатів так і не вдалося переконати у необхідності прийняття рішення про зарплати бюджетникам.
        У роботі сесії оголошено перерву. Про дату її продовження буде повідомлено додатково.