Новини‎ > ‎

Дефіцит субвенції на освіту і медицину Енергодар покриває з міського бюджету

опубліковано 27 лип. 2018 р., 01:05 Відділ інформації   [ оновлено 1 серп. 2018 р., 04:29 ]
        26 липня 2018 року міський голова Павло Музика взяв участь у робочій нараді  Запорізького регіонального відділення Асоціації міст України.
        У ході наради було обговорено питання розподілу державних субвенцій на ремонти доріг, медицину та освіту між місцевими бюджетами.
        В бюджеті Енергодара на 2018 рік передбачено обсяг освітньої субвенції на суму майже 60 млн.грн. Але у затвердженому обсязі не враховано фінансування 144 педагогічних ставок, а також підвищення посадових окладів з 1 січня 2018 року. Загалом, дефіцит освітньої субвенції для Енергодара складає 30,1 млн.грн.
        У зв’язку з тим, що у розрахунку освітньої субвенції не врахований реальний контингент учнів та видатки на окремі виплати педагогічним працівникам, в Енергодарі такі виплати повністю здійснюються за рахунок міського бюджету.
 
        Не вистачає для потреб міста і медичної субвенції. Її обсяг на 2018 рік становить 46,7 млн.грн. Ця сума покриває потребу на виплату медикам заробітної плати з нарахуваннями лише на 62,1%. З міського бюджету додатково було виділено 28,4 млн.грн., на виплату зарплати з нарахуваннями працівникам ДЗ «СМСЧ №1», 7,6 млн.грн. - на медикаменти, 4,4 млн.грн. - на оплату комунальних послуг та енергоносіїв, 3,4 млн.грн. - на харчування пацієнтів.
        Учасники наради обговорили питання розподілу додаткової дотації та здійснення передачі з державного бюджету видатків на утримання освіти, охорони здоров’я. Станом на 26 липня 2018 року Енергодар – єдине місто серед міст обласного значення, яке не отримало коштів додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я. Для прикладу Запоріжжя отримало дотацію у розмірі 92,5 млн.грн., Бердянськ – 8,1 млн.грн., Мелітополь – 10,8 млн.грн., Токмак – 4,6 млн.грн.