Новини‎ > ‎

Через проблеми із транспортуванням крові у Енергодарській ДЗ "СМСЧ №1" обмежили кількість прийомів донорів до 10 осіб на день

опубліковано 3 лип. 2017 р., 05:03 Відділ інформації   [ оновлено 3 лип. 2017 р., 05:22 ]
      
 
30 червня 2017 року відбулося засідання міської Координаційної ради з питань протидії соціальним хворобам. Члени ради заслухали інформацію про хід виконання Цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу у Запорізькій області, а також про заходи щодо протидії захворюванню на туберкульоз. Учасники засідання озвучили  проблемні питання у роботі за даними напрямками. Зокрема, через відсутність туберкуліну протягом півроку не проводиться вакцинація дітей та підлітків від туберкульозу. На останньому засіданні сесії міської ради, серед інших коригувань до бюджету, до порядку денного було внесено питання щодо виділення коштів на придбання туберкуліну. Депутати перенесли його розгляд на наступне засідання.
         Про хід виконання  заходів щодо протидії поширенню наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у м.Енергодарі доповів начальник сектору превенції Енергодарського міського відділення поліції Андрій Кібальніков. З початку року в Енергодарі зафіксовано 22 кримінальних правопорушення, пов’язаних з обігом наркотиків, двом особам повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення за ст.309 Кримінального кодексу України «Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту».
        Завідувач відділенням трансфузіології ДЗ “СМСЧ №1” Леонід Загорченко доповів присутнім про хід  виконання Програми розвитку донорства крові та її компонентів у Запорізькій області та про проведення Дня донора крові в Україні. Доповідач зазначив, що у місті немає дефіциту донорів, енергодарці завжди готові здавати у потрібній кількості кров та плазму. Станом на червень поточного року здійснено понад 500 кровоздач при річному плановому показнику для міста - 700. Втім, сьогодні у відділенні встановлені обмеження на прийом донорів - не більше 10 осіб на день. Леонід Загорченко наголосив, що актуальною залишається потреба у своєчасному транспортуванні проб крові до обласних медичних закладів. Службовий транспорт ДЗ «СМСЧ №1» їздить до Запоріжжя двічі на місяць, що є недостатнім для належної організації збереження та забезпечення пацієнтів кров’ю. Від цього, зазначив завідувач відділення, потерпають пацієнти, які потребують термінового лікування, у тому числі, переливання крові.
        У ході засідання було розглянуто питання щодо забезпечення подальшого впровадження у навчальних закладах превентивних програм: «Школа проти СНІДу», «Сприяння просвітницькій роботі «рівний-рівному» серед молоді України щодо здорового способу життя», «Я - моє здоров’я - моє життя». Всі заходи у даному напрямку виконуються згідно з планами, систематично та у повному обсязі.