Новини‎ > ‎

Через блокування рішень Енергодарської міської ради роботу з відкриття в Енергодарі відділення гемодіалізу призупинено

опубліковано 13 вер. 2017 р., 00:21 Відділ інформації
       
У
ході робочої наради заступник начальника ДЗ "Спеціалізована медико-санітарна частина №1" МОЗ України Ірина Жиркова повідомила, що через блокування рішення сесії Енергодарської міської ради від 30 серпня 2017 року роботу з відкриття відділення гемодіалізу на базі Енергодарської медико-санітарної частини сьогодні призупинено.
        Для Енергодара проблема захворюваності нирковою недостатністю є вкрай актуальною. 12 енергодарців по декілька разів на тиждень змушені їздити до гемодіалізного центру у Запоріжжі та проходити лікування. Цього року міською владою був підписаний Меморандум з компанією ТОВ «Фрезеніус Медикал Кер Україна» про відкриття в Енергодарі відділення гемодіалізу. Зобов'язання щодо виконання ремонтних робіт та підготовки приміщень, безоплатної поставки медичного обладнання взяла на себе компанія. З міського бюджету заплановано фінансування для придбання медикаментів, лабораторного обладнання, утримання штату працівників, супроводу пацієнтів після лікування. Однак рішення міської ради про виділення на ці заходи 5 мільйонів гривень було заблоковано ухвалою міського суду. 
        Не менш термінового вирішення потребує питання придбання туберкуліну та проведення своєчасної вакцинації дітей від туберкульозу. На ці заходи в бюджеті передбачено 225 тисяч гривень. Начальник відділу охорони здоров'я міської ради Мирослава Климчук-Новачкевич зазначила, що у разі, якщо кошти будуть виділені занадто пізно, необхідної вакцини може просто не виявитися в наявності у виробника, а діти не зможуть пройти своєчасне обстеження.