Новини‎ > ‎

Без рішення сесії енергодарці, які мають хронічні захворювання, та діти-інваліди не зможуть отримати безкоштовні ліки

опубліковано 15 трав. 2017 р., 06:11 Відділ інформації   [ оновлено 15 трав. 2017 р., 06:13 ]
        
15 травня 2017 року міський голова Павло Музика провів прийом громадян з особистих питань, на який надійшло 7 звернень. Більшість з них стосувалися ремонту покрівель, інші – лікування у відділенні медико-соціальної реабілітації «Конвалія», покращення житлових умов, прописки за місцем проживання.
        До міського голови звернулася ініціативна група осіб, які мають хронічні захворювання, та матерів дітей-інвалідів з питання щодо  виділення безкоштовних ліків для пільгових категорій громадян. У квітні поточного року енергодарці не змогли отримати життєво необхідні ліки (протисудомні препарати для епілептиків) за пільговими рецептами через відсутність фінансування.
        Павло Музика повідомив, що у міській Програмі соціальної допомоги в Енергодарі на 2015-2017 роки передбачено кошти на безкоштовний відпуск ліків особам пільгових категорій. На медикаменти енергодарцям, які мають онкологічні та психічні захворювання, хворих на діабет, астму, інвалідам І та ІІ груп у програмі передбачено 2,7 млн.грн. З них виділено 600 тисяч, профінансовано 199,4 тис.грн. (близько 50 тисяч на місяць). Але цих коштів не вистачає для забезпечення медикаментами пільговиків. Сьогодні вже підготовлено проект рішення міської ради щодо виділення додаткових коштів, передбачених програмою, у розмірі близько 2,1 млн.грн.. Для виділення коштів необхідно рішення депутатів міської ради.
        Міський голова запросив енергодарців взяти участь у черговому засіданні міської ради та закликати депутатів проголосувати за виділення коштів для забезпечення пільговиків безкоштовними медикаментами.