Новини‎ > ‎

Безоплатна юридична допомога тепер надається в Енергодарі

опубліковано 2 вер. 2016 р., 01:15 Відділ інформації   [ оновлено 5 вер. 2016 р., 22:16 ]
     З метою забезпечення та розширення доступу до якісної та безоплатної  правової допомоги 1 вересня 2016 року у районах та містах обласного значення по всій Україні відкрилися понад 400 центрів правової допомоги. 
Бюро правової допомоги – всеукраїнська мережа точок доступу до безоплатної правової допомоги, активного поширення правової інформації та доступу до правових консультацій на рівні територіальних громад. Відкриття таких установ передбачено Планом пріоритетних дій Уряду на 2016 рік щодо реформування територіальних органів Міністерства юстиції України. 
1 вересня відбулося урочисте відкриття Енергодарського правового центру, участь у якому взяв заступник міського голови Василь Разводов. Він привітав колектив та керівника центру Людмилу Сірко.
- Відкриття такого центру — важлива для жителів нашого міста подія, адже кожен громадянин відтепер зможе отримати професійну безкоштовну допомогу на місцевому рівні, - підкреслив Василь Васильович. - Міська влада у свою чергу готова надати будь-яку необхідну підтримку та сприяти ефективній роботі центру на потреби жителів міста.
Директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Запорізькій області Павло Наливайко та директор Мелітопольського  центру Іван Почелов розповіли про основні функції та завдання бюро правової допомоги, зокрема, надання безоплатної первинної та забезпечення доступу до безоплатної вторинної правової допомоги. Первинна правова допомога включає надання правової інформації, консультацій та роз'яснень з юридичних питань, складання заяв, скарг та інших документів правового характеру (окрім процесуальних). Такий вид послуг можуть отримати пенсіонери, безробітні, інваліди, учасники АТО та інші пільгові категорії громадян. Безоплатна вторинна правова допомога полягає у забезпеченні адвокатських послуг для представництва інтересів осіб у судах, органах місцевого самоврядування, інших державних органах. На послуги безкоштовного захисника можуть розраховувати особи, чий дохід нижче суми прожиткового мінімуму, ветерани війни, учасники бойових дій, переселенці та інші соціально незахищені категорії громадян. Окрім того, у центрі надаватимуть послуги щодо забезпечення доступу до електронних сервісів Міністерства юстиції України. Як зазначив Павло Іванович, скористатися послугами міського центру з надання первинної юридичної допомоги можуть не тільки жителі Енергодара, а будь-яка особа, яка перебуває під юрисдикцією держави Україна. 
  
Почесні гості урочисто перерізали стрічку та оглянули офіс, де працюватимуть фахівці центру. Напередодні відкриття за сприяння міської влади було проведено ремонт фасаду приміщення. 
Енергодарський центр правової допомоги працює за адресою: вул.Молодіжна, 57.