НовиниЗа підсумками першого півріччя 2018 року Енергодар став лідером розвитку серед міст обласного значення

опубліковано 9 жовт. 2018 р., 01:43 Відділ інформації   [ оновлено 9 жовт. 2018 р., 01:46 ]

        За підсумками рейтингу результатів соціально-економічного розвитку міст і районів Запорізької області у січні-червні 2018 року Енергодар став лідером за сукупністю показників серед міст обласного значення.

        Традиційно Енергодар став першим за напрямом “промисловість та розрахунки за енергоносії”. Серед жителів області тільки енергодарці на 100% розрахувалися за спожиту електроенергію. Обсяг реалізації продукції промисловості у розрахунку на одну особу в Енергодарі склав 270,6 тис. грн, випередивши запорізькі показники.
        За напрямком «споживчий ринок» Енергодар також посів першу позицію. Приріст роздрібного товарообороту у розрахунку на одиницю населення зафіксовано майже по всіх територіях області, найбільше – у  Запоріжжі (1061,2 грн.) та в Енергодарі (994,0 грн.).
        Лідирує Енергодар і за таким напрямком, як «державні фінанси». Обсяг податкових надходжень до місцевих бюджетів у розрахунку на одиницю населення у місті склав 5493,6 грн. Темп зростання доходів становить 109,4%. Рівень виконання доходів загального фонду місцевих бюджетів до затверджених органами місцевого самоврядування річних показників, склав 55,7 %.
        Енергодар увійшов до трійки лідерів за напрямком «населення і ринок праці». Середньомісячна заробітна плата по області за перше півріччя склала 8231 грн. В Енергодарі її розмір перевищує середньообласне значення на 64,6% (середня зарплата - 13500 грн.). Для порівняння у Запоріжжі - 8774 грн. Крім того, в
Енергодарі відсутня заборгованість з виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах.
      У напрямку «захист прав дитини» та «державні фінанси» Енергодар також зайняв лідируючі позиції.

В Енергодарі пройдуть масштабні тренування з проведення евакуаційних заходів

опубліковано 9 жовт. 2018 р., 01:21 Відділ інформації   [ оновлено 9 жовт. 2018 р., 01:22 ]

     
  8 жовтня
2018 року під головуванням першого заступника міського голови  Ігоря Курді відбулася нарада з питань підготовки та проведення 26 жовтня тренування органів управління та сил цивільного захисту щодо дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій на ВП «Запорізька АЕС».
        Під час проведення тренувань будуть відпрацьовані питання готовності органів управління з питань цивільного захисту до організації проведення евакуаційних заходів. Участь у тренуваннях візьмуть представники Департаменту з питань цивільного захисту населення ОДА, органів виконавчої влади, міських служб, СМСЧ №1, підприємств. Буде залучено спеціальну техніку, задіяно міську систему оповіщення: включення електричних сирен, оголошення по гучномовцям, трансляція інформації на телебаченні.
        У рамках тренувань у виконавчому комітеті відбудеться засідання міської комісії з питань евакуації за участю представників ОДА. На базі ЕЗОШ №7 буде розгорнуто збірний пункт евакуації №7, мобільний пункт навчання населення при надзвичайних ситуаціях та пункт видачі засобів індивідуального захисту. Буде проведено евакуацію населення, в тому числі, пацієнтів стаціонарного відділення СМСЧ-1 автобусами до збірного пункту, після чого відбудеться посадка на залізничний транспорт на станції «Енергодар»
        Попереднє навчальне тренування та відпрацювання всіх заходів з евакуації населення відбудеться 19 жовтня. 
        Енергодарців просять з порозумінням віднестись до незручностей, які можуть виникнути під час проведення тренувань.
 

Для енергодарців розширено можливості отримання матеріальної допомоги з депутатського Фонду

опубліковано 8 жовт. 2018 р., 06:35 Відділ інформації

    
Минулого тижня відбулося засідання постійної комісії Енергодарської міської ради з питань соціального захисту та охорони здоров'я. Члени комісії розглянули 151 заяву від мешканців міста до депутатів міської ради щодо виділення допомоги на медичне лікування за рахунок коштів депутатського Фонду невідкладної матеріальної допомоги. Заяви, що були розглянуті, стосувалися лікування енергодарців, які мають онкологічні, серцево-судинні захворювання, потребують реабілітаційного або післяопераційного лікування.
    Комісією прийнято рішення надати матеріальну допомогу громадянам на загальну суму більше 530 тисяч гривень.
    На останній сесії міської ради, яка відбулася 2 жовтня 2018 року, затверджено нову редакцію Положення про депутатський Фонд матеріальної допомоги. Відтепер допомога може надаватися як виняток за рішенням міської ради на підставі клопотання міського голови або депутата міської ради у разі, якщо потрібна передплата оперативного лікування вартістю понад 50 тис. грн. Також матеріальна допомога може надаватися у розмірі, більшому за максимальний розмір і більше ніж 50 відсотків від витрат, підтверджених фінансовими документами. Крім того, встановлено порядок, за яким допомогу можуть отримувати родичі або опікун у разі, якщо особа за станом здоров’я не має змоги звернутися самостійно або не встигла отримати призначену адресну матеріальну допомогу у зв’язку зі смертю.

Енергодарського довгожителя привітали з 90-річним ювілеєм

опубліковано 8 жовт. 2018 р., 06:02 Відділ інформації   [ оновлено 8 жовт. 2018 р., 06:03 ]

    8 жовтня 2018 року керуючий справами виконавчого комітету Володимир Біряк привітав із 90-річним ювілеєм жителя міста Сиряного Івана Африкановича.
    Іван Африканович народився 7 жовтня 1928 року в селі Таравенькі  Воронезької обл. У 1944 році у 14-річному віці почав працювати  трактористом у колгоспі. У 1948 році був призваний в армію на строкову службу, працював над відновленням Донбасу. У 1979 році приїхав розбудовувати Енергодар. Працював в гідромеханізації на земснаряді, звідки пішов на пенсію. Має звання «Ветеран праці», а також ювілейні нагороди.
    Володимир Біряк привітав довгожителя з ювілеєм, подякував за життєвий досвід та трудові здобутки, вручив подарунок та квіти від виконавчого комітету.

Ветерани освіти приймали вітання з нагоди професійного свята

опубліковано 7 жовт. 2018 р., 22:14 Відділ інформації   [ оновлено 7 жовт. 2018 р., 22:17 ]

     
  5 жовтня
2018 року у Культурно-діловому центрі ВП ЗАЕС відбувся святковий захід для ветеранів освіти, присвячений Дню працівника освіти та Дню людини похилого віку.
        Зі святом педагогів привітав міський голова Павло Музика, який подякував їм за відданість професії, цінний внесок у розвиток освіти міста та виховання підростаючого покоління.
        Голові громадської організації ветеранів праці, пенсіонерів освіти та науки “Наставник» Раїсі Корендо міський голова вручив пам’ятний подарунок від виконавчого комітету.
        З вітальним словом до освітян звернулися начальник управління освіти міської ради Світлана Букреєва та голова профспілкового комітету управління освіти Микола Чорний.
        Для гостей свята творчими колективами міста було підготовлено концертно-розважальну програму.
 
 


В Енергодарі обговорили питання організації пунктів обігріву на зимовий період

опубліковано 5 жовт. 2018 р., 08:41 Відділ інформації   [ оновлено 5 жовт. 2018 р., 08:41 ]

5 жовтня 2018 року під головуванням заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Андрія Терентьєва відбулося засідання оперативного штабу з питань соціального захисту бездомних громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, в осінньо-зимовий період 2018-2019 років.

У ході засідання було обговорено план заходів щодо захисту бездомних громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, які втратили соціальні зв’язки, затверджений розпорядженням  міського голови.

Станом на 4 жовтня 2018 року на обліку управління праці та соціального захисту населення перебувають 17 бездомних осіб та 5 осіб, звільнених з місць позбавлення волі. 10 осіб мають документи, що засвідчують особу, 3 особи - тимчасову або постійну реєстрацію, 4 особи мають рідних у місті. На кожну особу спеціалістами управління заповнено анкету, в якій зафіксовано потреби та побажання громадян.

Директор територіального центру УПСЗН Оксана Мозжиліна повідомила, що у зв’язку із змінами у законодавстві України відтепер бездомні та інші особи, які не мають постійного місця проживання, реєструються за адресою спеціалізованої соціальної установи, закладу соціального обслуговування та соціального захисту, створених органами місцевого самоврядування. Отже, служба обліку бездомних громадян, яка створена у структурі територіального центру, на сьогодні не має права реєструвати бездомних громадян за юридичною адресою управління праці та соціального захисту населення, як було раніше. 

З листопада по березень на базі їдальні СМСЧ №1 буде організовано роботу пункту гарячого харчування для бездомних осіб та громадян, які опинилися у складних життєвих обставинах. Фінансування даного напрямку роботи передбачено обласною Програмою «Назустріч людям» та міською програмою соціальної допомоги. На листопад-грудень 2018 року з міського бюджету передбачено кошти у сумі 4199 грн. Управлінням подано заявку на фінансування програми до кінця поточного року за рахунок обласного бюджету на суму 5600 грн. На ці кошти безхатченків годуватимуть двічі на тиждень повноцінним обідом, який включає перші та другі гарячі страви, чай. 

Під час харчування з бездомними громадянами проводить роботу фахівець із соціальної роботи управління праці та соціального захисту населення, який при необхідності надає роз’яснення з питань соціального захисту, а також, у разі потреби, супроводжує бездомних громадян для проходження флюорографічного обстеження. 

На сьогоднішній день для організації харчування безпритульних громадян існує потреба в облаштуванні намету біля їдальні СМСЧ №1. Додаткові кошти для його придбання планується передбачити при внесенні коригувань до програми соціальної допомоги. 

З метою запобігання загибелі людей від переохолодження, у період значного зниження температури повітря спеціалістами служби надзвичайних ситуацій, міського відділення поліції та соціальних служб буде організовано рейди соціального патрулювання з метою виявлення осіб, які не мають постійного місця проживання та потребують допомоги. У разі обмороження та необхідності надання безхатченкам невідкладної медичної допомоги зарезервовано ліжко-місця у відділеннях стаціонару медико-санітарної частини. Для  повідомлень про осіб, які опинились у складній ситуації та потребують допомоги, буде організовано роботу телефонної “гарячої лінії”. 

У ході засідання також було обговорено можливість облаштувати пункт обігріву на базі приміщення Енергодарської міської організації Товариства Червоного Хреста України. 


Освітян міста привітали з професійним святом

опубліковано 4 жовт. 2018 р., 22:44 Відділ інформації   [ оновлено 4 жовт. 2018 р., 22:49 ]

        4 жовтня 2018 року у МПК “Сучасник” відбулися урочисті збори та святковий концерт, присвячений Дню працівника освіти. 
        Освітян міста з професійним святом привітали міський голова Павло Музика та заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Андрій Терентьєв, які подякували вчителям та ветеранам педагогічної праці за цінний внесок у розвиток та виховання молодого покоління. 

 
         Нагрудним знаком Енергодарської міської ради “Кращий працівник” за високі досягнення у праці нагороджено вихователя ДНЗ №10 Наталію Адаменко, заступника директора з навчально-виховної роботи Енергодарського багатопрофільного ліцею Ольгу Бабаніну, вчителя німецької мови ЕЗОШ №7 Світлану Кареву, методиста Науково-методичного центру управління освіти Наталію Ласкову, вчителя української мови та літератури ЕЗОШ №2 Світлану Пелипенко. 
 
        За багаторічну сумлінну працю, високий професійний рівень, особистий внесок у справу навчання і виховання підростаючого покоління кращі представники освітянської ниви відзначені Почесними грамотами  виконавчого комітету Енергодарської міської ради та Листами подяки міського голови.
        Почесну грамоту та пам’ятний подарунок – телевізор  - міський голова вручив  колективу управління освіти в особі начальника Світлани Букреєвої.
        Нагородами від управління освіти відзначені освітяни – переможці міських, обласних та всеукраїнських  конкурсів педагогічної майстерності.
        Урочистий захід продовжився святковою концертною програмою за участю артистів та творчих колективів МПК “Сучасник”. 
     


Енергодар відвідала делегація художників і музикантів з Польщі

опубліковано 4 жовт. 2018 р., 04:07 Відділ інформації   [ оновлено 4 жовт. 2018 р., 04:09 ]

        У рамках партнерства Енергодара і польського міста Кросно з 2 по 10 жовтня 2018 року у місто з гостьовим візитом приїхали представники польської делегації - учні та педагоги дитячої музичної школи міста Кросно і ліцею образотворчого мистецтва імені Тадеуша Бржозовского.
        Гості зустрілися і поспілкувалися з вихованцями та викладачами дитячих художньої і музичної шкіл міста, відвідали майстер-класи з витинанки, української пісні, кераміки, сценічної мови, активної пластики і композиції, морської справи.
 
 
        3 жовтня у виконавчому комітеті міської ради представники польської делегації зустрілися з міським головою Павлом Музикою та заступником міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Андрієм Терентьєвим, поспілкувалися та обмінялися пам'ятними подарунками.
        За підтримки міської влади протягом тижня для гостей проводиться низка культурно-мистецьких заходів, розважальна програма, відвідування виставок. 4 жовтня поляки разом з енергодарцями відвідали естетичну школу-інтернат «Дивосвіт» у Малій Білозерці, де взяли участь у майстер-класі з гончарного мистецтва, а в суботу 6 жовтня гостей запрошують на екскурсію по острову Хортиця.
        У рамках співдружності України і Польщі вихованці естетичних шкіл з Енергодара цього року відвідували місто Кросно, де мали можливість поспілкуватися та обмінятися досвідом з юними художниками і музикантами з Польщі. Між культурними установами двох міст укладені Акти партнерства, які передбачають налагодження культурних зв'язків, підтримку і розвиток досягнень в галузі культури Польщі та України, встановлення творчих контактів, створення можливостей для діалогу культур обох народів.
 


В Енергодарі продовжується робота щодо створення умов для виховання та розвитку дітей

опубліковано 3 жовт. 2018 р., 23:48 Відділ інформації   [ оновлено 3 жовт. 2018 р., 23:59 ]

        
3 жовтня 2018 року під головуванням заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Андрія Терентьєва відбулося засідання комісії з питань захисту прав дитини.
        Серед питань порядку денного - надання дозволів на оформлення договору дарування, згоди на психіатричний огляд дитини, затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
    У ході засідання комісії заслухано інформацію щодо результатів проведення Всеукраїнської акції “Урок” у місті. Її мета - виявлення дітей шкільного віку, які без поважних причин не приступили до навчання. Також серед завдань: робота із сім’ями, які опинились у складних життєвих обставинах, запобігання безпритульності та бездоглядності, надання адресної матеріальної допомоги у підготовці до нового навчального року та осінньо-зимового сезону дітям із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах. За результатами проведеної роботи на початок навчального року не виявлено жодної дитини, яка не навчається. Службою у справах дітей міської ради за кошти міського бюджету 25 дітям надано матеріальну допомогу на загальну суму більше 14 тис.грн. Це шкільні рюкзаки, канцелярські товари та спортивні сумки. Рейд „Урок” продовжиться до кінця жовтня поточного року, але заходи по охопленню всіх дітей навчанням, які вимагає чинне законодавство, триватимуть протягом усього навчального року.
        Також членами комісії заслухано інформацію про стан оздоровлення дітей пільгових категорій у 2018 році. Відділом у справах сім’ї та молоді міської ради забезпечено своєчасну підготовку та здійснення заходів щодо літнього оздоровлення та відпочинку дітей. У поточному році за рахунок коштів державного, обласного та місцевого бюджетів фактично оздоровлено 1414 дітей, які потребують соціальної уваги та підтримки. Діти відпочивали у ДЗОВ «Меотіда» та ДЗОВ «Весна». Першочергова перевага надавалася дітям-сиротам та дітям, позбавлених батьківського піклування, дітям учасників бойових дій, внутрішньо-переміщених осіб, дітям-інвалідам, дітям з багатодітних сімей, талановитим та обдарованим з числа пільгових категорій.
        На засідання комісії були запрошені батьки, які неналежно виконували батьківські обов’язки. Слід зазначити позитивні зрушення у діях батьків. Так, за останній місяць діти пройшли стаціонарне обстеження у дитячому відділенні ДЗ “СМСЧ №1”. За результатами медичного огляду старша донька може відвідувати ДНЗ санаторного типу. Мати відвідала управління освіти, де отримала направлення до ДНЗ №5, звернулася до завідуючої ДНЗ №5 та надала необхідні документи до КЗ “Інклюзивно-ресурсний центр”. Після отримання висновку центру про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини буде остаточно вирішено питання щодо зарахування дівчинки до дитсадка. Окрім цього, мати дітей поновила паспорт, а батько влаштувався на тимчасову роботу. У приміщенні, де мешкає сім’я, розпочато ремонтні роботи. З родиною і надалі будуть проводитися соціальні заходи та надаватися необхідна допомога.

Шановні енергодарці!

опубліковано 3 жовт. 2018 р., 23:30 Відділ інформації   [ оновлено 3 жовт. 2018 р., 23:54 ]

         
У зв’язку із проведенням профілактичних робіт на підстанції «Луч» 4 жовтня 2018 року з 11.00 до 14.00 від електропостачання будуть відключені навчальні заклади міста ЕНВК №1, ЕЗОШ №2 та ЕЗОШ №6, ДНЗ №3, ДНЗ №4, ДНЗ №5, КП «Міська молочна кухня» та житлові будинки І-ІІ мікрорайонів міста Енергодара.
        Міська влада приносить вибачення за тимчасові незручності.

1-10 of 1649