МОБІЛІЗАЦІЯ: ЗАПИТАННЯ ТА ВІДПОВІДІ 1. Навіщо потрібна мобілізація?
2. Хто підлягає мобілізації? Військовозобов’язані чоловіки та жінки віком від 25 до 60 років 3. Кого будуть призивати у першу чергу? Тих, хто має військові спеціальності танкіста, артилериста, оператора систем ППО, механіка, зв’язківця, водія, володіє ПЗРК та протитанковими комплексами, поварів та будівельників 4. Яку підготовку будуть проходити мобілізовані?
5. Хто не підлягає мобілізації?
6. Що держава гарантує мобілізованим?
7. Покарання за ухилення від мобілізації – позбавлення волі від 2 до 5 років (ст. 366 Кримінального кодексу України) 8. Що означає отримання повістки?
9. Дізнатися про мобілізацію більше «Гаряча» лінія Міністерства оборони України – (044) 454-43-37 Громадська приймальня Міністерства оборони України – (044) 253-04-71 В Україні розпочалася третя хвиля часткової мобілізації У зв'язку з поширенням проявів тероризму, що призводять до загибелі мирного населення та військовослужбовців у східних регіонах, концентрацією угруповань військ на території Російської Федерації поблизу державного кордону України, загрозою нападу та небезпекою незалежності України, Президент України Петро Порошенко підписав Закон № 1595-VII «Про затвердження Указу Президента України «Про часткову мобілізацію». Указ має на меті задоволення потреби у доукомплектуванні Збройних Сил, Нацгвардії, СБУ, Державної прикордонної служби, Державної спеціальної служби транспорту, інших військових формувань військовозобов'язаними та резервістами відповідно до мобілізаційних планів. Мобілізація триватиме протягом 45 днів на території всіх 24 областей та міста Києва, та буде проводитися виключно за тими військово-обліковими спеціальностями, у фахівцях яких у сил АТО є потреба. Категорії громадян, які мають право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, визначені ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Зокрема це:
Мобілізації не підлягають юнаки призовного віку. Військкомати будуть викликати тільки тих, хто вже проходив службу у Збройних Силах та/або має військовий квиток. Важливо, що кожен мобілізований перед відправкою у зону АТО буде проходити не менш як 15-денне навчання на полігонах. Третя хвиля мобілізації дасть можливість перепочинку та морально-психологічного відновлення для тих бійців, які вже тривалий час перебувають на «передовій». За рахунок прибуття нових змобілізованих сил відбудеться ротація: підрозділи із зони АТО будуть тимчасово переведені у спокійніші регіони. Окрім того, таким бійцям відповідно до графіка та конкретної життєвої ситуації планується надавати короткострокові відпустки. Усі учасники АТО отримають статус учасника бойових дій (01.07.2014 до Закону “Про статус ветеранів війни, гарантії їх спеціального захисту ” внесені зміни, які передбачають, що учасниками бойових дій визнаються також військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані) та працівники ЗСУ, Нацгвардії України, СБУ, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, інших військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України і брали безпосередньо участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах АТО.
|