Головна‎ > ‎

Ринок праці


Перший Бізнес Хаб у Запоріжжі. Фінал другого сезону

опубліковано 4 жовт. 2018 р., 06:22 Сектор комп'ютерного забезпечення Енергодарської міської ради   [ оновлено 4 жовт. 2018 р., 06:23 ]

Перший Бізнес Хаб у Запоріжжі. Фінал другого сезону

 

03 жовтня 2018 року, об 11.00 годині,  в залі конференцій ЗОСППР «ПОТЕНЦІАЛ»,  (пр. Соборний, 135, м. Запоріжжя) відбулося підсумкове засідання Першого бізнес Хабу на Запоріжжі, спільного пілотного проекту Запорізького обласного центру зайнятості та Запорізького обласного союзу промисловців і підприємців (роботодавців) "Потенціал.

Цей проект був спрямований на вирішення питань підвищення рівня обізнаності  громадян (у тому числі молоді, жінок), суб’єктів малого і середнього підприємництва для започаткування та ведення бізнесу через надання кейсу послуг; підвищення рівня комунікацій  між владою, бізнесом та громадськістю у вирішенні проблем, які гальмують розвиток підприємництва.

Протягом другого сезону, що тривав з 19 липня по 3 жовтня, 
учасники проекту відвідували практичні семінари, тематика яких була надзвичайно широкою та корисною, знайомилися з досвідом, бізнес-шляхом успішних підприємців, спілкувалися та набували власного досвіду молодого підприємця.

Десятеро учасників 2-го етапу Проекту отримали Сертифікати та поспілкувалися з успішними бізнесменами, банкірами та провідними фахівцями територіальних органів центральних органів виконавчої влади. 

Під час фіналу учасники говорили про плани своєї діяльності на майбутнє. Так Антон Картавицький, учасник АТО, розповів про перші успіхи у сфері сільськогосподарського виробництва та роздрібної торгівлі.

Як розповіли у Запорізькому Бізнес Хабі, цей проект об’єднав амбітних та креативних підприємців-початківців, а також тих, хто прагне відкрити власний бізнес та досягти успіху. Залучені у Бізнес Хаб фахівці, як зі сторони роботодавців, Служби зайнятості, а також місцевої влади та бізнес середовища, вчили та допомагали сформувати власні бізнес-ідеї та успішно їх реалізувати.

Голова ЗОСППР «ПОТЕНЦІАЛ» Олександр Головко подякував за допомогу в реалізації сумісного проекту та співпрацю Запорізький обласний центр зайнятості та обласну державну адміністрацію, побажав молодим підприємцям здійснення всіх планів та мрій на професійному шляху.

Місячник зайнятості молоді триває

опубліковано 11 вер. 2018 р., 05:29 Сектор комп'ютерного забезпечення Енергодарської міської ради   [ оновлено 11 вер. 2018 р., 05:30 ]

Місячник зайнятості молоді триває


         Протягом вересня поточного року служба зайнятості проводить «Місячник зайнятості молоді». Осторонь не стоїть й Енергодарська міська філія ЗОЦЗ. З метою поліпшення трудової адаптації молоді при виході на ринок праці фахівці служби зайнятості проводять зустрічі з майбутніми випускниками шкіл.

         Так, 11 вересня завідувач сектору активної підтримки Енергодарської міської філії ЗОЦЗ Ковалюк Світлана зустрілась з учнями 8-Б класу ЕНВК №5 та шкільним профорієнтатором Дюдюк Ольгою. Світ професій великий і зробити вірний вибір дуже непросто. Тому ми, дорослі, повинні допомогти дітям в професійному самовизначенні.

         Ковалюк Світлана провела групову профконсультацію із застосуванням психологічного тестування для молоді, профдіагностичне обстеження для визначення свого типу професії за допомогою тестових методик: класифікація професій (за Клімовим Е.А.) та класифікація типів професійної спрямованості (за Голландом).

         Зустріч завершилась отриманням інформаційних матеріалів та запрошенням відвідати службу зайнятості та PROFI центр.

        Довідково: згідно ст.1 Закону України «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в України» молодь – громадяни України віком від 14 до 35 років. За 8 місяців поточного року 592 особи у віці до 35 років мали статус безробітного, 230 – працевлаштовано.

Служба зайнятості з потужними підприємствами регіону

опубліковано 10 вер. 2018 р., 00:11 Сектор комп'ютерного забезпечення Енергодарської міської ради   [ оновлено 10 вер. 2018 р., 00:12 ]

Служба зайнятості з потужними підприємствами регіону

Сьогодні вирішення питання зайнятості населення неможливе без налагодження тісної співпраці служби зайнятості з роботодавцями. Енергодарська міська філія Запорізького обласного центру зайнятості має успішний досвід взаємовигідної багаторічної співпраці як з великими, так і з малими підприємствами міста. 

Так, кількість роботодавців, які надали інформацію про вакансії до Енергодарської міської філії Запорізького обласного центру зайнятості з початку 2018 року становить 128. А кількість вакансій, поданих роботодавцями збільшилась на 84 та становить 1063.

«З початку року за сприяння служби зайнятості було працевлаштовано 969 громадян. Це говорить про те, що майже всі вакансії було заповнено і забезпечено потребу роботодавців в кадрах – коментує ситуацію на ринку праці директор Енергодарської міської філії Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Солдатенко. – Для наших партнерів ми готові запропонувати послуги, які вже багато років користуються популярністю у наших клієнтів: допомога щодо укомплектування підприємств персоналом, задоволення потреб роботодавців у тимчасових працівниках для виконання громадських та інших робіт тимчасового характеру. Стимулювання діяльності роботодавців, спрямованої на створення нових робочих місць шляхом щомісячної компенсації єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. 18 безробітних було працевлаштовано з компенсацією витрат роботодавцю у розмірі ЄСВ. Надання роботодавцям компенсації витрат на оплату праці працевлаштованих осіб з числа внутрішньо переміщених осіб. 86 безробітних проходили професійне навчання за професіями, які сьогодні необхідні роботодавцям. Протягом 8 місяців 2018 року на базі Енергодарської міської філії Запорізького обласного центру зайнятості організовано та проведено 4 ярмарки вакансій для роботодавців, у яких взяло участь біля 36 безробітних та 11 міні-ярмарок вакансій, у яких взяло участь 156 безробітних.

Ми запроваджуюмо і нові сучасні сервіси, які значно спрощують доступ до послуг служби, в тому числі через електронні сервіси. Це і електронна черга, послуга відео-резюме та онлайн-співбесіди безробітних з роботодавцями і т.д. 

Одним із успішних прикладів тісної і плідної співпраці Енергодарської міської філії є співпраця з ВП «ЗАПОРІЗЬКА АТОМНА ЕЛЕКТРИЧНА СТАНЦІЯ» ДП «НАЕК «ЕНЕРГОАТОМ» - ключовим виробником електроенергії  та найбільшим підприємством міста. З початку цього року за сприяння служби зайнятості на підприємстві отримали постійне місце роботи 342 особи».

Робота є! Ознайомитись з вакансіями, як в Запорізькій області, так по всій Україні можна на сайті Державної служби зайнятості https://zap.dcz.gov.ua/.

Скільки потрібно часу, щоб знайти роботу?

опубліковано 5 вер. 2018 р., 06:47 Сектор комп'ютерного забезпечення Енергодарської міської ради   [ оновлено 5 вер. 2018 р., 06:47 ]

Скільки потрібно часу, щоб знайти роботу?

 

За 8 місяців 2018 року комплекс різноманітних послуг та матеріального забезпечення отримали 9362 безробітних, які перебували на обліку в Енергодарській міській філії Запорізького обласного центру зайнятості. Кількість працевлаштованих за сприяння філії становила 969 осіб.  При цьому, 547 з них були працевлаштовані оперативно до надання статусу безробітного.

Але не кожному вдається працевлаштуватись швидко. Адже на цей процес впливає багато чинників. Іноді людині достатньо однієї співбесіди, щоб знайти нове місце роботи, де її задовольнять і умови праці, і рівень заробітної плати. Також і у роботодавця є до претендентів ряд вимог. Часто людині потрібні нові знання або підвищення кваліфікації. У цьому році вже 85 безробітних пройшли професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації за направленням Енергодарської міської філії.

Тож, статистичні данні Енергодарської міської філії свідчать, що в середньому в місті Енергодар тривалість пошуку роботи  становить 62 дні.

Директор Енергодарської міської філії Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Солдатенко запевняє, що задля прискорення вирішення питання працевлаштування фахівці філії надають профорієнтаційні, інформаційні послуги, психологічну допомогу та консультації, пропонують організацію професійного навчання на замовлення роботодавців або для започаткування підприємницької діяльності. Особисті консультанти надають широкий спектр послуг кожному клієнту служби зайнятості, здійснюють індивідуальний супровід. Зараз у центрах зайнятості  Запорізької області запроваджено підбір персоналу по типу рекрутинга. Служба зайнятості постійно впроваджує сучасні інноваційні підходи до роботи. Головна мета яких допомогти роботодавцю якнайшвидше знайти працівника, а шукачеві  - роботу своє мрії.

Прес-тур на ВП «Атоменергомаш» ДП НАЕК «Енергоатом»

опубліковано 3 вер. 2018 р., 22:40 Сектор комп'ютерного забезпечення Енергодарської міської ради   [ оновлено 3 вер. 2018 р., 22:40 ]

Прес-тур на ВП «Атоменергомаш» ДП НАЕК «Енергоатом» 

        Фахівці Енергодарської міської філії Запорізького обласного центру зайнятості взяли участь в прес-турі на підприємство ВП «Атоменергомаш» ДП НАЕК «Енергоатом».
        Співпраця підприємства зі службою зайнятості є багаторічною та результативною. Так, протягом 2017 року до служби зайнятості було подано 66 вакансій, 39 одиниць укомплектовано. Таким чином мешканці міста отримали роботу токаря, інженера з якості, слюсаря із складання металевих конструкцій, інженера – технолога, машиніста компресорних установок тощо.
        Станом на 03 вересня підприємству потрібні токар, слюсар з механоскладальних робіт. Оскільки на обліку в службі зайнятості міста Енергодара 54% - це особи, що мають вищу освіту і тільки 25% - особи, що мають професійно – технічну освіту, є необхідність сприяти подальшій підготовці кваліфікованих кадрів. Професійну підготовку необхідних спеціалістів можливо проводити в сучасних Центрах професійно – технічної освіти державної служби зайнятості, створених по всій території України. Довідково: ВП «Атоменергомаш» є підрозділом державного підприємства НАЕК «Енергоатом», яке виготовляє сертифіковану продукцію та здійснює агрегатно – відбудовний ремонт обладнання для атомних та теплових електростанцій, а також інших промислових підприємств. Підприємство організовано в 2003 році на базі трьох діючих підприємств: заводу нестандартного обладнання та трубопроводів, заводу спеціальних конструкцій, ремонтно-механічного заводу.

Кадри вирішують все

опубліковано 3 вер. 2018 р., 22:39 Сектор комп'ютерного забезпечення Енергодарської міської ради   [ оновлено 3 вер. 2018 р., 22:39 ]

Кадри вирішують все

        Відтік кваліфікованиїх кадрів з України відчули на собі ринкоутворюючі підприємства нашого міста. Станом на 01 вересня 2018 року нараховувалось 417 безробітних в Енергодарській міській філії ЗОЦЗ. Усього з початку року статус безробітного отримали 1149 осіб. В структурі вакансій найбільше претендентів на одне вакантне місце серед кваліфікованих робітників з інструментом, працівників сфери торгівлі та послуг, законодавців, вищих державних службовців. Ситуація на ринку праці міста за останні роки змінилась. Спостерігається темп зростання кількості актуальних вакансій. Так, протягом січня – серпня вільних робочих місць в базі філії нараховувалось 1105 одиниць, що на 10% більше за аналогічний період 2017 року.
        З метою вирішення кадрових питань підприємства ВП «Атоменергомаш» ДП НАЕК «Енергоатом», у тому числі за рахунок проходження професійного навчання, 30 серпня директор Енергодарської міської філії ЗОЦЗ Солдатенко Ірина прийняла участь в робочій нараді. Зустріч організувало керівництво ВП «Атоменергомаш» ДП НАЕК «Енергоатом», були запрошені представники місцевої служби зайнятості, керівництво Енергодарського учбово-виробничого комбінату, ДНЗ «Дніпрорудненський професійний ліцей», Дніпрорудненського індустріального технікуму.
        Як зазначив Віце – президент ДП НАЕК «Енергоатом» Пишний Володимир, на підприємстві є дефіцит робітників робочих професій: токарів, слюсарів. Підприємство має намір укласти договори спільної діяльності з організаціями, які займаються навчання молоді міста та дорослого населення та за власні кошти або кошти Фонду ЗДССВБ здійснити підготовку чи перепідготовку майбутнього персоналу.
        Директор Енергодарської міської філії ЗОЦЗ Солдатенко Ірина наголосила, що наразі можливість отримати затребувану професію є запорукою успішного працевлаштування та зменшення ризику безробіття. Професійне навчання за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття здійснюється виключно на замовлення роботодавця з подальшим обов’язковим працевлаштуванням.

Якісну професійну освіту можливо отримати у Центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості

опубліковано 21 серп. 2018 р., 23:14 Сектор комп'ютерного забезпечення Енергодарської міської ради   [ оновлено 21 серп. 2018 р., 23:14 ]

Якісну професійну освіту можливо отримати у Центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості

Розгляд пропозиції оволодіти першою професією або навчатися новій інколи змінює докорінно життя людини. Здобувати нові знання, оволодівати новими навичками, розкривати природні задатки, а значить – удосконалювати все те, що маєш і на що здатний, потрібно протягом всього життя. І досвід переконує, що ті, хто готовий до змін, до рішучих дій, неодмінно досягають успіху.

В умовах сьогодення можливість отримати якісну професійну освіту є запорукою  успішного працевлаштування та зменшення ризику безробіття. Для вирішення проблем підготовки якісних кадрів державною службою зайнятості створена власна навчальна база. 

 Центри професійно-технічної освіти державної служби зайнятості є державними навчальними закладами. На цей час їх функціонує одинадцять: Рівненський, Одеський, Дніпропетровський, Донецький, Луганський,  Львівський, Полтавський, Сумський, Івано-Франківський, Харківський, Херсонський.  У навчальних закладах здійснюється професійна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації як безробітних за направленням державної служби зайнятості, так і слухачів за кошти юридичних та фізичних осіб.

Перевагами цих навчальних закладів є стислі терміни навчання, максимальне врахування вимог роботодавців, висока ймовірність працевлаштування, впровадження новітніх технологій навчання, можливість навчатися за індивідуальною формою, комфортна атмосфера навчання для людей різного віку.

Для навчання безробітних використовується найсучасніше обладнання та техніка, матеріально-технічна база центрів постійно вдосконалюється та поповнюється, що дає змогу вивчати та впроваджувати новітні технології виробництва та навчання.

Родзинкою навчання в центрах професійно-технічної освіти служби зайнятості є – можливість опанувати як професії, що постійно затребувані, так і рідкісні: бляхар, бондар, вишивальник, виробник художніх виробів з лози, рибовод,  майстер ресторанного обслуговування, виноградар!

Центри забезпечують проживання слухачів під час професійного навчання у комфортному гуртожитку.

Витрати, пов’язані з організацією професійного навчання безробітних, проживання та проїзду до міста, де знаходиться навчальний заклад, фінансується службою зайнятості.

            Звертаємо увагу - професійне навчання зареєстрованих безробітних організовується тільки на замовлення роботодавців або для самозайнятості, провадження підприємницької діяльності.

Отримання нових знань - виклик часу

опубліковано 17 серп. 2018 р., 04:02 Сектор комп'ютерного забезпечення Енергодарської міської ради   [ оновлено 17 серп. 2018 р., 04:13 ]

Щоб стати конкурентоспроможним на ринку праці, сьогодні одного фаху не достатньо. Служба зайнятості надає своїм клієнтам можливість опанувати нові, сучасні та необхідні на ринку праці професії, підвищити свою кваліфікацію, знову повірити в себе, самоствердитися та активізувати свою життєву позицію.

Директор Енергодарської міської філії Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Солдатенко розповідає: «За допомогою служби зайнятості дорослі люди здобували першу професію, оволодівали новою, підвищували кваліфікацію за сотнями напрямків, професій (спеціальностей), на які був попит на ринку праці в різних галузях економіки: металургії, машинобудуванні, будівництві, сільському господарстві, в сфері транспорту, торгівлі та послуг тощо. За сім місяців 2018 року до професійного навчання залучено 74 зареєстрованих безробітних. Рівень працевлаштування після закінчення навчання склав 80,5%».

Підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації безробітних ведеться більш ніж за 100 професіями, спеціальностями та напрямками (такими як адміністратор, кухар, кравець, продавець продовольчих товарів, слюсар-ремонтник, швачка, водій автотранспортних засобів, дорожній робітник, монтажник, охоронник, слюсар-сантехнік, тракторист-машиніст та ін.). Отримання нових знань сьогодні - це виклик часу.

Соціальними партнерами в організації підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних є не тільки професійно-технічні та вищі навчальні заклади, а також підприємства, організації, установи, які мають ліцензії на проведення освітньої діяльності, а також безпосередньо роботодавці – замовники кадрів, які готові здійснювати неформальне навчання (та/або стажування) безробітних перед працевлаштуванням. Роботодавцю не треба чекати, коли укомплектується група із числа безробітних. Можна, за наявності учбової бази, організувати навчання безпосередньо на виробництві.

Вартість навчання, проїзду до учбового закладу та в зворотному напрямку, проживання у гуртожитку (у разі необхідності), оплачується з коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Орієнтовний графік відкриття груп всі бажаючі завжди мають можливість переглянути веб-порталі Запорізького обласного центру зайнятості.

Чисельність безробітних в Запорізькій області знизилась на 7,8 %

опубліковано 14 серп. 2018 р., 06:32 Сектор комп'ютерного забезпечення Енергодарської міської ради   [ оновлено 14 серп. 2018 р., 06:32 ]

На даний час в м. Енергодар , як і в цілому по країні та області, спостерігається зниження рівня безробіття. За 7 місяців 2018 року комплекс різноманітних послуг та матеріального забезпечення отримали 1026 безробітних, які перебували на обліку служби зайнятості, що на 3,2% менше минулорічного показника. Кількість працевлаштованих за сприяння Енергодарської міської філії Запорізького обласного центру зайнятості становила 766 осіб. При цьому, 453 з них були працевлаштовані оперативно до надання статусу безробітного. З початку року 14 осіб працевлаштовано на нові робочі місця, за які здійснюється компенсація єдиного внеску роботодавцям,  2 особи започаткували власну справу за рахунок отримання допомоги по безробіттю одноразово, 75 безробітних проходили професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації.

Не дивлячись на позитивну тенденцію, ситуація на ринку праці досить складна. Серед основних проблем є професійно-кваліфікаційний дисбаланс між попитом та пропозицією робочої сили. Саме тому, службою зайнятості 2018 рік оголошено роком профорієнтації. Також, з метою підготовки прогнозу потреби у працівниках у професійному розрізі на 2019 рік та визначення перспективи створення робочих місць, проводиться поглиблене вивчення перспектив розвитку регіональних ринків праці. На порталі Державної служби зайнятості запроваджено анкетування роботодавців про потребу в працівниках на 2019 рік.

Директор Енергодарської міської філії Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Солдатенко  зазначає: «Для врівноваження ситуації на ринку праці служба зайнятості змінюється та постійно запроваджує у своїй діяльності нові форми роботи. Вже завершено процес реорганізації та перетворення центрів зайнятості в сервісні майданчики з надання широкого спектру послуг. Працює соціальний супровід за підходом кейс-менеджмент, впроваджуються інноваційні підходи на засадах рекрутингу, нові онлайн сервіси, налагоджена комунікація з роботодавцями щодо підбору персоналу шляхом електронного спілкування. Вкрай важливою залишається робота з надання працівниками центрів зайнятості та філій  усіх соціальних послуг на більш якісному рівні».

Прес-тур на підприємство організувала служба зайнятості

опубліковано 10 серп. 2018 р., 00:02 Сектор комп'ютерного забезпечення Енергодарської міської ради   [ оновлено 10 серп. 2018 р., 00:02 ]

Вже багато років служба зайнятості є помічником працедавців щодо підбору якісного персоналу. Всі послуги є безкоштовними та спрямовані на вирішення цієї задачі. Так, на ринку праці міста Енергодар вже 13 років активно веде діяльність ТОВ Бухгалтерсько-консалтингова фірма «Олбест», яка під керівництвом Рознатовської Галини Петрівни здійснює діяльність у сфері бухгалтерського обліку і аудиту.

            Співпраця Галини Петрівни з фахівцями Енергодарської міської філії Запорізького обласного центру зайнятості в частині укомплектування вільних місць є постійною та приносить задовільний результат.

            Так на протязі 2017 року ТОВ Бухгалтерсько-консалтингова фірма «Олбест» звітувала про наявність 4 вакансій, 2 з них були укомплектовані особами з числа безробітних, 6 осіб проходили стажування за направленням служби зайнятості. Галина Петрівна скористалась законним правом та отримувала компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб на умовах строкових трудових договорів.

            Послуги служби зайнятості досить різноманітні. Так у 2018 році безробітна Руденко О., за освітою слюсар з ремонту парогазотурбінного устаткування, пройшла професійне навчання за направленням Енергодарської міської філії за індивідуальною програмою під конкретне замовлення роботодавця. Це дало змогу жінці отримати нову  професію – офісний службовець (бухгалтерія), та після закінчення навчання отримати посаду «бухгалтер» в ТОВ Бухгалтерсько-консалтингова фірма «Олбест».

1-10 of 32