Головна‎ > ‎Екологія‎ > ‎

Оголошення

22 вересня в багатьох країнах світу відзначається Міжнародний день без автомобілів. Традиція проводити День без автомобілів народилася в 1998 році у Франції. Тоді цей день відзначили всього біля двох десятків міст. Зате вже до 2001 року до руху офіційно приєдналося більше тисячі міст в 35 країнах світу.

День без автомобілів в Україні офіційно не відзначається, однак акції “День без авто” проходять за ініціативою громадськості чи місцевих органів влади в окремих містах України. 

Мета акції - переконати водіїв скористатися в цей день громадським транспортом, щоб знизити в місті рівень забруднення повітря. Адже дуже велика кількість машин — проблема не лише великих міст, це проблема вже досить давно є глобальною. 

Розуміючи, що в сучасних умовах повністю відмовитися від автомобілів просто неможливо, хочеться нагадати громадськості про проблеми, які несе з собою автотранспорт. 

Щоразу заводячи двигун автомобіля, ви прискорюєте зміни клімату - адже СО2 переважає серед інших парникових газів, що посилюють здатність атмосфери утримувати тепло. Наслідки глобальної зміни клімату добре помітні вже зараз: тануть льодовики, піднімається рівень Світового океану, гинуть коралові рифи, океанські течії змінюють свій напрямок.

Але за браком інформації далеко не всі усвідомлюють взаємозв'язок і не готові поступитися власним комфортом заради покращення ситуації на планеті.

На жаль, за спостереженнями минулих років, власниками автотранспортних засобів в нашій державі цьому дню приділяється невелика увага і 22 вересня не спостерігається зменшення автотранспортного потоку на вулицях нашого міста.

Енергодарська міська рада закликає всіх автомобілістів та небайдужих громадян області відмовитись 22 вересня від використання автомобіля, долучитись таким чином до акції “День без авто”.
Сподіваємося, що саме для того, щоб звернути увагу на проблему та не дати здійснитися песимістичним прогнозам вчених, в ім’я турботи про навколишнє середовище і здоров’я, багато людей пересядуть на громадський транспорт, велосипеди чи стануть пішоходами. Хоч би раз на рік. 

Операція «Первоцвіт – 2018» триває


Щовесни на території нашої країни великих розмахів набуває торгівля ранньоквітучими весняними рослинами – так званими первоцвітами, в тому числірідкісними, які занесені до Червоної книги України і перебувають під загрозою зникнення. З метою дрібної наживи безжально знищуються підсніжники, білоцвіти, проліски, конвалії, цикламени та крокуси. Збут цих рослин виходить далеко за межі ареалу їх зростання.

За для збереження ранньоквітучих об’єктів рослинного світу в Україні щороку проводиться операція «Первоцвіт», метою якої є запобігання протиправному збиранню, продажу, та вивезенню за межі України рідкісних видів рослин.

Цьогорічні профілактичні заходи під умовною назвою «Первоцвіт-2018» розпочалися 27 лютого і триватимуть по 30 квітня  поточного року. У ході їх проведення відпрацьовуються ринки та інші місця торгівлі, а також місця, де може проходити несанкціонована торгівля рідкісними видами ранньоквітучих, ендемічних, реліктових та інших рослин, занесених до Червоної книги України. Торгівлю рослинами, занесеними до Червоної книги України, незалежно від того, були вони зібрані торгуючими власноруч чи ні, заборонено на підставі ст.12 ЗУ «Про охорону навколишнього середовища» і ст.9 ЗУ «Про тваринний світ».

Закликаємо усіх громадян не знищувати природу рідного краю, а берегти її для нащадків; не зривати перші весняні квіти, не торгувати ними та не купувати.Шановні мешканців міста Енергодара!

        Відпочивати на природі, особливо в лісі – завжди прекрасно. Можна отримати безліч позитивних емоцій: подихати свіжим, чистим повітрям, помилуватися гарними краєвидами, насолодитися тишею.
        Коли настають теплі погожі дні та наближаються вихідні або свята, вже традиційно, відкривається сезон весняних пікніків. Але відпочиваючі у лісі будьте уважними та бережливими до лісових насаджень Після відпочинку не залишайте після себе сміття та непогашене багаття. Враховуючи початок пожежонебезпечного періоду, коли достатньо лише необачно кинутого недопалка у суху траву, як миттєво пожежа набуває загрозливих масштабів. Вітряна погода сприяє дуже швидкому поширенню вогню. Тому у період підвищеної пожежної небезпеки рятувальники застерігають не використовувати відкритий вогонь поблизу житлових будинків, не кидати недопалки цигарок у траву чи на узбіччя доріг. Крім того, суворо забороняється самовільне випалювання рослинності або її залишків. Так за 2017 рік трапилось 89 пожеж на загальній площі 53,434 га. верхових- 3 пожежі.
        Виконавчий комітет Енергодарської міської ради звертається до Вас з проханням постійно дотримуватись чистоти та бережливого ставлення до Природи – це питання стосується кожного мешканця нашого міста. Залишатися байдужим та чекати, що хтось прибере замість нас, є просто недопустимо.

До уваги! 

З 18.12.2017 вводиться в дію Закон України «Про оцінку впливу на довкілля» (далі-Закон), який своїми перехідними положеннями скасовує Закон України «Про екологічну експертизу» та визначає порядок проведення оцінки впливу на довкілля (додається витяг із Закону).

Відповідно до Закону встановлюються правові та організаційні засади оцінки впливу на довкілля, спрямовані на запобігання шкоді довкіллю, забезпечення екологічної безпеки, охорони довкілля, раціонального використання і відтворення природних ресурсів у процесі прийняття рішень про провадження господарської діяльності, яка може мати значний вплив на довкілля з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.

Здійснення оцінки впливу на довкілля є обов’язковим у процесі прийняття рішень про провадження планової діяльності, визначеної частинами другою та третьою статті 3 Закону. Така планова діяльність підлягає оцінці впливу на довкілля до прийняття рішення про провадження планової діяльності.

Відповідно до Закону, Департамент екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації є уповноваженим територіальним органом, що видає висновок з оцінки впливу на довкілля, яким виходячи з оцінки впливу на довкілля планової діяльності, визначає допустимість чи обґрунтовує недопустимість  провадження планової діяльності та визначає екологічні умови її провадження. 


Відзначення Міжнародного дня біорізноманіття

        Щороку, 22 травня, світ відзначає Міжнародний день біорізноманіття. Генеральна Асамблея ООН на 55 сесії у 2000 році проголосила 22 травня Міжнародним днем біорізноманіття. День було проголошено з метою підвищення поінформованості людей планети стосовно питань збереження біорізноманіття на честь прийняття 22 травня 1992 року тексту Конвенції про біорізноманіття.

        Конвенція про біорізноманіття була відкрита для підписання на Саміті Землі у Ріо-де-Жанейро у 1992 році та набула чинності у грудні 1993 року. Україна підписала Конвенцію у 1992 році, ратифікувала у 1994. 192 країни та Європейський Союз є сторонами Конвенції.

        Конвенція про біорізноманіття – міжнародна угода щодо збереження біологічного різноманіття, сталого використання його компонентів та рівного розподілу вигод від використання генетичних ресурсів. Конвенція розроблена та прийнята для відповіді на всі загрози біорізноманіттю та екосистемним послугам, включаючи загрози від зміни клімату, шляхом наукових досліджень, розробленням інструментів стимулів та процесів, передачі технологій та практик та повного та активного залучення відповідних зацікавлених сторін, включаючи місцеві спільноти, молодь, НУО, жінок та бізнес.

     Картахенський протокол про біобезпеку – додаткова угода до Конвенції про біорізноманіття. Він направлений на захист біологічного різноманіття від потенційних ризиків, спричинених генетично зміненими організмами, які є результатом сучасних біотехнологій. 159 країн та Європейський Союз є стороноами Картахенського протоколу про біобезпеку.

        Секретаріат Конвенції про біорізноманіття та Картахенського протоколу про біобезпеку знаходиться в м. Монреаль (Канада).

        Слід також зазначити, що період з 2011 по 2020 роки Генеральною асамблеєю ООН проголошено Декадою ООН з біорізноманіття. Головною ціллю декади є сприяння реалізації Стратегічного плану зі збереження і сталого використання біорізноманіття на 2011-2020 роки та Цільових задач Айті, прийнятих під час Десятої наради Конференції Сторін Конвенції про біорізноманіття (м. Нагоя, Японія, 2010).

   Тема цьогорічного Міжнародного дня біорізноманіття – «Актуалізація принципів збереження біорізноманіття; підтримання людей та їхнього благополуччя». Головне його завдання – привернути увагу до питань збереження біорізноманіття, як основи підтримки життя і засобів для існування людей.

        Виконавчий комітет Енергодарської міської ради приєднується до організаторів свята та звертається до кожної людини, чиїм домом стала наша планета не тільки 22 травня, а щодня своїми діями та вчинками дбати про відновлення біорізноманіття та усвідомити відповідальність за збереження цієї дорогоцінної спадщини для нинішніх та прийдешніх поколінь, не допустити зміни екологічного балансу на планеті, що загрожує серйозними і незворотними наслідками.
Більше інформації щодо Конвенції про біорізноманіття та Міжнародного дня біорізноманіття на сайті - http://www.cbd.int


За матеріалами Міністерства екології та природних ресурсів України


Виконувач обов’язків

начальника управління економіки                                                                                                           О.А.Кабанова

 


До уваги зацікавлених керівників підприємств міста! 

        Міністерством екології та природних ресурсів України розпочато роботу з формування проекту Плану природоохоронних заходів за бюджетної програмою КПКВК 2401270 “Здійснення природоохоронних заходів” на 2016 рік.
        У разі зацікавленості, пропонуємо Вам підготувати та направити до Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації запити для фінансування природоохоронних заходів за рахунок Державного бюджету у 2016 році.
        Під час формування пропозицій необхідно дотримуватись таких вимог: природоохоронні заходи повинні бути включені до регіональних (місцевих) програм на 2016 рік, джерелом фінансування цих заходів повинен бути визначений державний бюджет (в тому числі Державний фонд охорони навколишнього природного середовища).
        Запити повинні відповідати вимогам Порядку планування та фінансування природоохоронних заходів з Державного фонду охорони навколишнього природного середовища, затвердженого наказом Мінекоресурсів від 21.05.2002 №189 та Методичних вказівок щодо вибору та попередньої оцінки природоохоронних заходів для фінансування з Державного фонду охорони навколишнього природного середовища.

Відділ інвестицій та екології 
управління економіки міської ради 4 10 42