Завдяки конкурсу грантів «Поспішайте творити добро» вирішується багато проблем наших міст і сіл

опубліковано 26 лист. 2015 р., 00:22 Сектор комп'ютерного забезпечення Енергодарської міської ради   [ оновлено 26 лист. 2015 р., 00:23 ]

Завдяки конкурсу грантів «Поспішайте творити добро» вирішується багато проблем наших міст і сіл


В умовах складної економічної ситуації в країні та скорочення бюджетного фінансування багатьох соціальних програм все більшого значення набуває ініціатива місцевих громад, які власними силами вирішують проблеми своїх міст і сіл. Найбільш значимим у цьому плані проектом став конкурс грантів «Поспішайте творити добро», проведення якого у 2012 році ініціював у Василівському, Кам'янсько-Дніпровському, Великобілозерському, Оріхівському районах та у місті Енергодарі народний депутат України Володимир Бандуров.


 
 

Завдяки участі в цьому конкурсі, який проводить благодійний фонд «Під покровом Богородиці», в десятках населених пунктів були прокладені та реконструйовані водопроводи, відреставровані православні храми, пам'ятні меморіали, сільські бібліотеки та амбулаторії, встановлені дитячі та спортивні майданчики. Благодійний фонд, почесним президентом якого є Володимир Бандуров, виділив на умовах співфінансування значні кошти, які були вкладені у благоустрій наших сіл і міст.

Про популярність конкурсу грантів серед людей красномовно говорить той факт, що з кожним роком збільшується кількість громад, які бажають отримати грант від благодійного фонду. У нинішньому році до реалізації було прийнято 23 соціальних проекти, і практично всі вони вже завершені.

Як зазначають керівники ініціативних груп, які розробляли проекти і проводили ремонтні та будівельні роботи, успішне їх завершення стало можливим завдяки своєчасному перерахуванню коштів фондом «Під покровом Богородиці», а також вмілій координації робіт з боку команди народного депутата. Та й сам Володимир Бандуров, працюючи в окрузі, завжди відвідує об'єкти, уважно стежить за дотриманням термінів і якістю робіт.

В результаті злагодженої взаємодії народного депутата та місцевих громад у двох селах Василівського району - Підгірному і Грозовому - була вирішена проблема подачі води. У Підгірному на кошти фонду було прокладено понад 2500 метрів пластикових труб, що дозволило підвести воду до багатьох дворів. Зараз йде безпосереднє підключення житлових будинків до системи. А громада Грозового встановила нову водонапірну башту, і тепер надійне і безперебійне забезпечення водою 50 сільських будинків гарантовано. Як розповів керівник проекту Анатолій Сірий, зараз завершується тестування водонапірної башти, підключення електрики, і до кінця тижня башта запрацює.

Жителі округу дбайливо ставляться до пам'яті героїв, які загинули в роки Другої світової війни. Багато сільських громад відреставрували меморіали і пам'ятники на братських могилах в рамках попередніх етапів конкурсу грантів «Поспішайте творити добро». У нинішньому році повністю реконструйовані два пам'ятники воїнам. На території Червоної сільської ради Великобілозерського району відновили і пофарбували скульптурні композиції, обклали їх плиткою, виготовили і встановили стели з іменами загиблих, облагородили прилеглу територію. А в Оріхові була проведена реконструкція пам'ятника воїнам-афганцям.

У селі Юрківка Оріхівського району проводиться ремонт сільського клубу. Завдяки участі місцевої громади у конкурсі грантів у цьому році були завершені роботи з ремонту даху клубу. У селі Димитрове Оріхівського району було відремонтовано дах над під'їздом житлового будинку, а в Кіровому - проведено ремонт амбулаторії.

Особливу турботу проявляють жителі міст і сіл округу про своїх дітей. У рамках третього етапу конкурсу грантів в нинішньому році були встановлені дитячі майданчики в селах Тополине, Відножине, П'ятихатки Василівського району, в селах Гюнівка Великобілозерського, Заповітне Кам'янсько-Дніпровського і Жовта Круча Оріхівського районів. А жителі села Червона Криниця Оріхівського району, як пояснила керівник проекту Наталія Макарська, вирішили відкрити дитячий майданчик навесні. Всі конструкції вже готові, залишилося їх встановити і підключити освітлення майданчика. Таке ж рішення ухвалили й жителі села Балки Василівського району, в якому навесні відкриється дитячий спортивний майданчик. А у Василівці в рамках конкурсу грантів дитячий майданчик було дообладнано новими спортивними снарядами.

В рамках конкурсу грантів були замінені на металопластикові усі вікна в Нестерянській загальноосвітній школі Оріхівського району. У школі села Орлянське Василівського району було замінено старі вхідні двері на нові, металопластикові, а також придбана сучасна шкільна дошка та відремонтована класна кімната для першокласників. А в Степногірській школі поповнився шкільними меблями один з класів. У школі №5 міста Енергодара з'явився новий парадний вхід - металопластикову конструкцію вже встановлено, закінчуються роботи з обладнання шкільного парадного ганку.

Завдяки конкурсу грантів втілилася у життя й ще одна давня мрія енергодарців. У дитячому садочку № 10 з'явилося автомістечко. Практично справжнє: з автомагістраллю, знаками дорожнього руху, зі своїм автопарком - дитячими велосипедами та автомобілями, і навіть з паровозом. Автомістечко дозволить діткам не тільки цікаво проводити час на свіжому повітрі, а й в ігровій формі вивчати правила дорожнього руху. А під час проведення ініційованого Володимиром Бандуровим Покровського суботника навколо автомістечка було висаджено дерева.

З'явилися нові об'єкти і в дитячому садочку села Водяне Кам'янсько-Дніпровського району. Рік тому завдяки ініціативі Володимира Бандурова тут були встановлені три ігрових павільйони. Вони настільки припали до душі і дітям, і батькам, що в нинішньому році сільська громада вирішила додати до них ще два павільйони, щоб вистачило всім дитсадковим групам. Їхня мрія збулася завдяки участі у конкурсі грантів «Поспішайте творити добро».

- Цей проект ми й задумували, і ініціювали для того, щоб люди могли самостійно, не розраховуючи на допомогу з бюджету, вирішувати свої соціальні проблеми. І я дуже тішуся з того, що багато жителів взяли активну участь у нашій спільній справі, - зазначає народний депутат України Володимир Бандуров. - Три роки тому ми не могли знати, якою буде економічна ситуація в країні, яким - бюджетне фінансування, що відбуватиметься зі зміною системи місцевого самоврядування. Але ми були переконані в одному: ініціатива повинна йти знизу, від жителів наших міст і сіл. Ніхто не знає так добре проблеми населеного пункту, як вони самі. Саме жителі кожного міста чи села повинні і мають право визначати, яке першочергове завдання слід вирішити. Зараз ми підбиваємо підсумки третього року роботи нашого проекту «Поспішайте творити добро». І я впевнений у тому, що попереду нас чекають нові звершення. Наша спільна робота над покращенням життя в наших містах і селах дозволить людям почуватися впевненіше і бути більш захищеними.