«Заморожування» ремонту дитячих садків та шкіл перевірить Генеральна Прокуратура

опубліковано 15 серп. 2014 р., 01:26 Сектор комп'ютерного забезпечення Енергодарської міської ради   [ оновлено 15 серп. 2014 р., 01:27 ]
        Діяльність народного депутата не обмежується законотворчою роботою у Верховній Раді. Робота в окрузі, захист інтересів виборців на всіх рівнях є його прямим обов'язком. Саме згідно цих принципів Володимир Бандуров виходив з ініціативою залучення у Запорізьку область «зелених інвестицій», що надійшли у рамках Кіотського протоколу, цими принципами він керувався і в ході розподілу коштів. Йдеться про модернізацію і утеплення соціальних об'єктів за рахунок коштів, отриманих Україною від продажу Японії квот на викиди парникових газів. Наша країна уклала договори з японською стороною на загальну суму 440 мільйонів євро. Було затверджено 817 проектів для реалізації в 24 регіонах України. У Запорізькій області цей проект стартував завдяки народному депутату Володимиру Бандурову у 2012 році.

        У результаті злагодженої роботи місцевої влади та народного депутата в 79-му окрузі було реалізовано стільки ж проектів «зелених інвестицій», скільки у всіх інших районах області разом узятих. Так, протягом останніх двох років вдалося залучити понад 46 мільйонів гривень на утеплення і модернізацію 28 соціальних об'єктів.

        За кошти «зелених інвестицій» вже відремонтовані та утеплені 5 дитячих садків та 3 школи в Енергодарі, 2 лікарні, 5 дитячих садків і 6 шкіл у Василівському районі, дитсадок і лікарня в Великобілозерському та Кам'янсько-Дніпровському районах, 2 школи та лікарня в Оріхівському районі.

        Цього року робота була продовжена. Як відомо, на 2014 рік в рамках «зелених інвестицій» були заплановані роботи на 35 соціальних об'єктах в населених пунктах нашого округу. Більша частина коштів мала піти на заміну старих вікон і дверей в школах та дитячих садках Оріхівського району: із запланованих 35 об'єктів 32 знаходяться саме у цьому районі. Йдеться про утеплення шкіл і дитячих садків у селах Мирне, Новоіванівка, Новоданилівка, Новояківка, Кірове, Нестерянка, Новотаврійське, Преображенка, Димитрово, Вільнянка, Копані, Юрківка, Новопавлівка, Комишуваха, а також у місті Оріхові.

        Крім того, з цих же коштів планується провести капітальний ремонт будівлі дитячої музичної школи в Енергодарі, амбулаторії сімейного типу та школи в селі Приморське Василівського району.

        Проекти пройшли всі інстанції й перевірки, були затверджені в Міністерстві екології та природних ресурсів, у Мінфіні, узгоджені з прем'єр-міністром України і включені до Плану заходів для реалізації проектів цільових екологічних (зелених) інвестицій. На ремонт цих 35 об'єктів було передбачено виділення коштів у розмірі близько 21 мільйона гривень.

        Також завдяки наполегливості народного депутата Володимира Бандурова вдалося домогтися включення в план фінансування роботи по освітленню вулиць та модернізації ліфтів в містах і селах 79-го округу. Передбачається заміна, ремонт і модернізація вуличного освітлення в містах і селах Оріхівського, Кам'янсько-Дніпровського та Василівського районів. Крім того, ремонт і заміна ліфтів були заплановані в Оріхові, Степногірську та Енергодарі. Але й ці проекти були «заморожені» урядом.

        - Була проведена велика робота. Необхідність та соціальну значимість цих проектів доводилося відстоювати у багатьох «високих» кабінетах. Всі документи були узгоджені й підписані японською стороною ще на початку року. Ми досягли своєї мети, і наші об'єкти були включені до переліку фінансування, - заявив народний депутат України Володимир Бандуров. - Роботи на всіх об'єктах мали розпочатися ще навесні, і вже до першого вересня школи та дитячі садки були б утеплені й готові до зими. Але фінансування робіт так і не почалося. Всі проекти були виключені з Плану заходів та «заморожені» урядом. Ця ситуація викликає тривогу. Адже період використання коштів за договорами з японською стороною закінчується 31 грудня 2014 року. Крім того, можливі міжнародні наслідки невиконання зобов'язань по Кіотському протоколу. Щоб домогтися початку фінансування, я звертався до прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, до Президента України Петра Порошенка. Зрозумілих пояснень, чому «заморожене» фінансування і коли можуть розпочатися роботи, отримано не було. У зв'язку з цим мною було підготовлене депутатське звернення на ім'я Генерального прокурора України з вимогою провести перевірку законності прийняття рішень Державним агентством екологічних інвестицій про виключення соціальних проектів з Плану заходів на 2014-2015 роки та вжити відповідних заходів. Капітальний ремонт нашого округу має бути продовженим. Над цим я й буду працювати, відстоюючи необхідність ремонту наших дитячих садків, шкіл та лікарень. Усі соціальні проекти в окрузі повинні бути продовжені і доведені до кінця.