Володимир Бандуров звернувся до Конституційного суду щодо захисту пенсіонерів

опубліковано 13 квіт. 2015 р., 23:37 Сектор комп'ютерного забезпечення Енергодарської міської ради   [ оновлено 14 квіт. 2015 р., 01:29 ]
    
 
 
Народний депутат України Володимир Бандуров звернувся до Конституційного суду з проханням розглянути питання порушення соціальних прав громадян. Разом з іншими народними депутатами та громадськими організаціями Володимир Бандуров виступив за те, щоб було скасовано рішення парламенту щодо внесення змін до законодавства про пенсійне забезпечення.
        Депутат переконаний у тому, що таке рішення є порушенням конституційних прав українців на пенсійне забезпечення. Цим законом пенсії українців не тільки обклали додатковим податком, але й зменшили також пенсії для працюючих пенсіонерів, збільшили вік і стаж для призначення пільгових пенсій, а в цю категорію входять і шахтарі, і доярки, і інженери. В Україні і так одна з найбільш мізерних пенсій в Європі. Все своє трудове життя люди працювали на державу, виплачували всілякі податки зі своїх заробітних плат і заслужили гідну пенсію. По суті, нинішні пенсії - це сплачені у минулому податки. Введення ще одного додаткового податку з пенсії є не лише необґрунтованим, але й спрямованим проти людей.
        Замість того, щоб піклуватися про населення і підвищувати соціальні стандарти і пенсії, ввели новий податок, зменшили до 85% розмір пенсій для працюючих пенсіонерів, а також встановили поетапне підвищення на 5 років пільгового пенсійного віку для жінок і збільшили страховий стаж для осіб, які мають право на пільгову пенсію.
        - Я виступаю категорично проти, коли уряд підвищує витрати українців, - заявив Володимир Бандуров. -         Зросли тарифи на послуги ЖКГ, підвищується плата за проїзд у транспорті, зростають ціни на продукти - і одночасно, замість того щоб підвищити пенсії, уряд знижує їх. Тому я буду домагатися не тільки скасування цього антинародного закону, а й підвищення розміру мінімальної пенсії. Враховуючи сьогоднішню ситуацію, мінімальна пенсія повинна підвищитися мінімум удвічі і становити хоча б 2500 гривень, щоб забезпечити прожитковий мінімум населенню.
        Раніше депутат Володимир Бандуров зареєстрував у Верховній Раді ряд соціальних законопроектів, спрямованих на допомогу і поліпшення становища найбільш незахищених категорій громадян. Мова йде про тих, хто вже знаходиться на межі виживання - це пенсіонери, малозабезпечені, багатодітні сім'ї. Законопроекти депутата передбачають зниження пенсійного віку жінкам, спрощення надання допомоги малозабезпеченим сім'ям, захист прав матерів-героїнь, повну індексацію мінімальної пенсії та мінімальної зарплати, звільнення від податку на нерухомість соціально незахищених верств населення.