Володимир Бандуров виконав наказ виборців

опубліковано 8 вер. 2014 р., 01:09 Сектор комп'ютерного забезпечення Енергодарської міської ради   [ оновлено 8 вер. 2014 р., 01:10 ]

Закон, яким дозволяється реєстрація громадян на дачах, нарешті прийнято Верховною Радою

Олег КОРОТИЧ

2 вересня Верховна Рада України прийняла Закон, що дозволяє реєстрацію місця проживання громадян у заміських будинках. Одним з розробників Закону є народний депутат Володимир БАНДУРОВ.

- На сьогодні багато наших виборці проживають у так званих дачних та садових селищах. У першу чергу, це пояснюється важкою економічною ситуацією в країні. Люди не в змозі оплачувати високі тарифи ЖКГ в місті, тож перебираються в заміські зони, - пояснює необхідність прийняття цього документа Володимир Бандуров. - Для багатьох дачні будинки стали справжнім порятунком. Люди власними силами ремонтують свої дачні споруди, підводять до них необхідні інженерні мережі. І якщо раніше більшість виїжджало в такі будинки тільки на літній період, то тепер фактично проживають у них постійно. За своїми зовнішніми конструкціями та рівнем інженерного устаткування дачні будинки вже давно відповідають вимогам, встановленим для житлових будинків. Однак законодавство досі не дозволяло реєстрацію в садовому чи дачному будинку, оскільки вони не призначені для постійного проживання. Стали виникати труднощі з отриманням пенсій та інших соцвиплат, кредитів, з оформленням дітей до шкіл, отриманням медичної допомоги, участю у виборах. Ще під час передвиборчої кампанії, в 2012 році, до мене зверталися жителі Василівського, Оріхівського, Кам'янсько-Дніпровського, Великобілозерського районів з наказом вирішити це питання. Особливо багато звернень надійшло від жителів Василівського району. Так, наприклад, поряд з селом Приморське в дачних будинках проживає ціле селище. Тоді спільно з Василівською районною радою і було вирішено розробити цей законопроект задля допомоги нашим людям. Даний Закон спрямований на усунення всіх недоліків у цій сфері, - резюмував депутат.

Закон вносить зміни до Цивільного, Житлового, Земельного кодексів України і встановлює, що заміські будинки можуть бути житлом громадян. При цьому законом визначається, що заміським є будинок, розташований за межами населеного пункту на земельній ділянці, призначеній для індивідуального садівництва, побудований з дотриманням вимог, встановлених законом, іншими нормативно-правовими актами, і використовується для проживання чи перебування особи.

- Впевнений, що прийняття цього Закону допоможе багатьом нашим виборцям. Не тільки захистить їхні права та свободи, але й полегшить повсякденне життя. Літнім людям не доведеться більше їздити за пенсією або в лікарню за місцем старої реєстрації. Діти зможуть ходити до школи чи дитячого садочку, розташованих ближче до їхнього будинку. Цими змінами ми виключимо фіктивну реєстрацію місця проживання та дозволимо громадянам заощадити кошти сімейного бюджету, оскільки послуги ЖКГ оплачуються згідно кількості зареєстрованих мешканців, - вважає Володимир Бандуров.

Оформити довіреність, не виїжджаючи із села


Нагадаємо, що народний депутат є автором 13 законопроектів. Одним з найнеобхідніших для жителів сільської місцевості є законопроект, спрямований на відновлення роботи нотаріату в селах. З 2008 року з прийняттям змін до Закону «Про нотаріат» посадові особи органу місцевого самоврядування (сільської ради) втратили право посвідчувати довіреності, які були одними з найпоширеніших у населених пунктах, де немає нотаріусів.

Це довіреності на отримання заробітної плати та пенсії, отримання грошей з Ощадбанку, поштової та грошової кореспонденції, посвідчення різного роду документів (паспорт, пенсійне посвідчення, трудова книжка та інші).

На сьогодні голови або секретарі сільрад мають право здійснювати лише нотаріальні дії щодо охорони спадкового майна, посвідчення заповітів і видавати дублікати посвідчених ними документів. Законопроект Володимира Бандурова пропонує виправити ситуацію і суттєво спростити сільському населенню доступ до отримання нотаріальних послуг в населених пунктах, де немає нотаріуса. Згідно з проектом Закону право нотаріально завіряти довіреність отримають посадові особи сільрад - голови або секретарі. Іншими словами, перелік нотаріальних послуг, які можуть надавати представники влади, буде розширено.

Прийняття даного закону, крім зручності для населення, створить можливість додаткового надходження коштів у сільські бюджети завдяки оплаті цих правових послуг.