Володимир Бандуров відстоює підвищення зарплат для медиків та вчителів

опубліковано 12 трав. 2016 р., 05:28 Сектор комп'ютерного забезпечення Енергодарської міської ради   [ оновлено 12 трав. 2016 р., 05:28 ]
Володимир Бандуров відстоює підвищення зарплат для медиків та вчителів 

        Комітет Верховної Ради з питань соціальної політики розглянув законопроект, який передбачає підвищення рівня заробітної плати працівників освіти і медицини й відправив його на доопрацювання.
        Протягом багатьох років держава не приділяє належної уваги ні медицині, ні освіті. Рівень оплати праці цієї категорії працівників бюджетної сфери залишається вкрай низьким, навіть нижчим, ніж середня заробітна плата не лише по країні в цілому, але й по кожній області. Незважаючи на впровадження єдиної тарифної сітки і незначне підвищення мінімальної заробітної плати у 2015 році, рівень оплати праці педагогічних та медичних працівників залишається одним з найнижчих.
        За даними Державної служби статистики за січень 2016 року, при середній заробітній платі в Україні розміром у 4362 грн. заробітна плата в сфері освіти становить 3178 грн., а в сфері охорони здоров'я - 2909 грн. У регіональному розрізі різниця цих показників є ще більшою. Іншими словами, праця вчителів та медиків стала однією з найбільш низькооплачуваних в Україні. А це, у свою чергу, веде до падіння якості надання послуг в сфері освіти та охорони здоров'я.
        Розроблений народними депутатами законопроект визначає загальний місячний дохід педагогічних (науково-педагогічних) і медичних (фармацевтичних) працівників у розмірі не меншому, ніж середня заробітна плата у тому регіоні, де вони здійснюють свою професійну діяльність. Ухвалення цього законопроекту парламентом дозволить підняти зарплату медикам і вчителям у цілому по країні мінімум на тисячу гривень. Але, не дивлячись на його важливість і актуальність, законопроект було відправлено на доопрацювання. Проти внесення його до порядку денного сесії виступили депутати, які представляють у парламенті коаліцію.
        На думку Володимира Бандурова, одного з авторів цього такого важливого і очікуваного медиками та педагогами законопроекту, уряд зобов'язаний забезпечити гідний рівень оплати праці педагогічних і медичних працівників. Адже від їхньої роботи безпосередньо залежить і здоров'я нації, і майбутній добробут України. Але депутати від коаліції в черговий раз продемонстрували, що не мають наміру підвищувати зарплати й поліпшувати умови проживання людей.
        - Проводячи зустрічі з колективами шкіл і лікарень, дивуєшся самовідданій праці цих людей. Щодня медики рятують життя своїх пацієнтів, педагоги виховують наших дітей. У будь-якій країні світу ці професії шановані і оцінені державою по заслугах. Медичні працівники та вчителі є елітою будь-якого суспільства, але тільки не в нашій країні. Уряд поставив їх на рівень виживання, виплачуючи мізерні зарплати, яких не вистачає навіть на найнеобхідніше. Ми внесемо корективи до законопроекту і повторно винесемо його на розгляд комітету. Інтереси медиків і вчителів будуть захищені, - зазначив Володимир Бандуров.