Володимир Бандуров: «Уряд не має конкретних результатів роботи за 2015 рік»

опубліковано 15 лют. 2016 р., 22:30 Сектор комп'ютерного забезпечення Енергодарської міської ради   [ оновлено 15 лют. 2016 р., 22:32 ]

Володимир Бандуров: «Уряд не має конкретних результатів роботи за 2015 рік»На минулому тижні уряд України надав депутатам Верховної Ради звіт про свою роботу за 2015 рік. На думку народного депутата Володимира Бандурова, у поданому документі відсутня будь-яка конкретика, немає свідчень про дійсні результати роботи Кабміну. У той же час, звіт наповнений набором цифр, які не мають нічого спільного з реальним станом справ в економіці. В урядовому звіті можна побачити лише декларації про наміри, порожні гасла та обіцянки.

Володимир Бандуров вважає, що уряд у черговий раз показав свою професійну неспроможність і невміння працювати.

- Сьогодні наша країна перебуває у вкрай важкому економічному становищі. Люди доведені до краю, уряд позбавляє їх останнього. Курс долара міняється щодня. Ні прем'єр, ні уряд, ні профільний міністр, ні голова Нацбанку не контролюють ситуацію. Всі вони говорять про реформи і вміло маскують за цим популярним словом свої жахливі провали та помилки. Нам, депутатам, для ознайомлення подали так званий звіт про роботу за рік. Але документ, складений з гарних картинок, перерахування прийнятих законів і напрямків діяльності, не є звітом. Ми всі чекаємо результатів роботи уряду, а їх немає! Є грубі помилки, спотворення фактів і маніпуляція цифрами. Створюється враження, що уряд живе в одному вимірі - де все добре й відмінно, а народ в іншому - з нужденними зарплатами та пенсіями, з непомірними податками й тарифами, - говорить Володимир Бандуров.

У своєму звіті уряд вказує на досягнуту макроекономічну стабілізацію. Але про яку стабілізацію може йти мова, якщо другий рік поспіль країна входить в топ-трійку аутсайдерів з 188 країн світу за темпами зростання економіки! У 2014 році падіння економіки склало 6,8% - другий найгірший результат у світі (після Лівії), а в 2015 р. з «мінус» 10,5% - третій найгірший результат (після Сьєрра-Леоне і Ємену). Катастрофічно скоротилися і доходи на душу населення. За підсумками 2015 року ВВП склав 90 мільярдів доларів, що становить 2100 доларів на душу населення. А два роки тому цей показник становив 4186 доларів. Це катастрофічне становище підтверджується цінниками у магазинах і цифрами у квитанціях за комунальні послуги. Вони збільшилися більш ніж удвічі!

Україна двічі за попередній рік (у вересні та грудні) пройшла через суверенний дефолт. А 2015 рік ми завершили рекордною за останні 20 років інфляцією - 43,3%. Ось такі реальні підсумки роботи уряду. Про яку «стабілізацію» може йти мова?

«Завдяки» непрофесійної діяльності уряду Україна остаточно потрапила під тотальну залежність від МВФ. Навіть головний документ країни - Державний бюджет - приймається не в інтересах народу, а лише на догоду іноземним кредиторам. Після так званої роботи і реформ уряду держборг країни перевищив трильйон гривень. Він майже зрівнявся з ВВП України і в 2016 році може скласти 96%. У всіх країнах існує таке правило, що безпечним є рівень боргів, який знаходиться приблизно у межах 60% ВВП. Україна вже перейшла цю зону ризику. І цей борг доведеться повертати нашим дітям і навіть онукам.

 - Іншими словами, уряд переклав тягар податків і всіх економічних проблем на плечі населення, середнього та дрібного бізнесу. При цьому, ні пенсії, ні зарплати не були навіть проіндексовані. За шаленої інфляції влада залізла в кишеню до громадян і забирає у них останнє. За межею бідності перебуває вже кожен третій українець! Але цих «досягнень» у звіті немає. Самовихваляння - це єдине, що дійсно вдалося уряду, - зазначив Володимир Бандуров.

На думку народного депутата, за таких умов Верховна Рада повинна зробити все можливе, щоб захистити населення, домогтися від уряду підвищення мінімальних заробітних плат і пенсій, їхньої індексації, а також перегляду тарифів на ЖКГ. При цьому, уряд повинен зайнятися реальними реформами, а не самомилуванням. Якщо ж воно не готове до змін і ефективної роботи у 2016 році, необхідно вжити жорстких заходів і найняти на роботу справжніх професіоналів, які знають свою справу і будуть працювати в інтересах людей. В іншому випадку звіт уряду за 2016 рік може стати ще більш нікчемним, ніж за рік минулий. До того ж, країна може й не пережити ще одного року такої «стабілізації».