Володимир Бандуров: «Соціальні закони групи «Воля народу» зможуть захистити інтереси наших виборців»

опубліковано 12 лют. 2015 р., 05:44 Сектор комп'ютерного забезпечення Енергодарської міської ради   [ оновлено 12 лют. 2015 р., 05:46 ]

Володимир Бандуров: «Соціальні закони групи «Воля народу» зможуть захистити інтереси наших виборців»


Парламентська депутатська група «Воля народу» підготувала ряд соціальних законопроектів, здатних поліпшити становище найбільш незахищених громадян та спростити бюрократичні процедури в державі. Про це повідомив народний депутат Володимир Бандуров.

- Депутати нашої групи принципово не голосували за антинародний бюджет, прийнятий з порушенням всіх норм і процедур, - заявив Володимир Бандуров. – До того ж, уряд обіцяв відкоригувати норми, що стосуються соціального забезпечення громадян та внести відповідні бюджетні зміни вже в лютому. Тому наша група в черговий раз звернула увагу парламенту та уряду на необхідність прийняття соціальних законопроектів, які ми відстоюємо. Вони здатні змінити ситуацію і хоча б частково поліпшити становище найбільш незахищених громадян та спростити бюрократичні процедури. Мова йде про ті категорії людей, які вже знаходяться на межі виживання - це пенсіонери, малозабезпечені, багатодітні сім'ї, матері-героїні. Ми наполягаємо на розгляді наших законопроектів при коригуванні державного бюджету.
        Володимир Бандуров та інші депутати з «Волі народу» були ініціаторами відновлення права жінок на призначення пенсії за віком у 55 років (проект закону номер 1031-2) за умови наявності у них трудового стажу не менше 15 років. Однак подібна ініціатива не була підтримана, і Верховна Рада прийняла закон про вихід жінок на пенсію за умови трудового стажу не менше 30 років. Але цей закон був ветований президентом. У зв'язку з цим «Воля народу» наполягає на поверненні до розгляду їхнього законопроекту про вихід жінок на пенсію за умови наявності 15-річного стажу.
        - Крім того, щоб допомогти вижити в складних сьогоднішніх умовах найбільш незахищеним, ми пропонуємо спростити процедуру надання допомоги малозабезпеченим сім'ям та надати їм додаткові гарантії захисту. Для цього нами зареєстровано відповідний проект закону під номером 1302. Він передбачає істотне скорочення необхідних довідок, документів та інших паперів для оформлення допомоги. Так, наприклад, зараз для отримання допомоги потрібна довідка про земельні ділянки, земельні паї, і, якщо вони є, то допомога не призначається. Це повна нісенітниця, оскільки не враховується, чи приносить така земля дохід. Ми пропонуємо негайно скасувати цю дискримінаційну норму, - повідомив Володимир Бандуров.
        Також групою розроблено законопроект щодо забезпечення виплат одноразової допомоги матерям-героїням, щодо впровадження чітких термінів розгляду документів та вручення державних нагород (законопроект номер 2043). Мова йде про жінок, які народили і виховали п'ятьох і більше дітей.
        Питання матерів-героїнь з Василівського, Оріхівського, Кам'янсько-Дніпровського, Великобілозерського районів та міста Енергодара знаходяться на постійному контролі народного депутата Володимира Бандурова. На його думку, прийняття законопроекту допоможе матерям-героїням. На сьогодні в Україні нараховується понад 90 000 таких матерів.
        - Крім того, група зареєструвала проект закону про повну індексацію мінімальної пенсії. Він вирішить проблему індексації мінімальної пенсії, яка зараз здійснюється не в повному обсязі та доведена до абсурду. Якщо пенсіонеру встановлена пенсія у розмірі 950 гривень, він отримає повну індексацію на весь розмір пенсії. Однак якщо встановлена пенсія в розмірі 650 гривень, то решту суми, якої бракує до мінімальної пенсії, пенсіонер отримує від держави як адресну допомогу. Виходить, що за чинним законом людина отримує індексацію не в повному обсязі, а лише на встановлену пенсію. Прожити на такі гроші неможливо. Подібні помилки треба виправляти, що й передбачено нашим законопроектом. У той же час, ми будемо домагатися підвищення і самої мінімальної пенсії. Враховуючи сьогоднішню ситуацію вона повинна бути підвищена мінімум у півтора рази, щоб перекрити існуючу інфляцію. Ми сподіваємося, що перераховані законодавчі ініціативи будуть розглянуті в найкоротші терміни і знайдуть підтримку у Верховній Раді. Державний бюджет вимагає термінових змін і доповнень. Пояснення уряду, що треба потерпіти без змін і кардинальних реформ, тому що в Україні війна, вже не працюють. Допомога людям потрібна вже сьогодні, і наші законопроекти розроблені саме з цією метою, - заявив Володимир Бандуров.