Володимир Бандуров: «Бюджет на 2016 рік повинен захищати інтереси людей, а не забирати у них останнє»

опубліковано 9 груд. 2015 р., 00:13 Сектор комп'ютерного забезпечення Енергодарської міської ради   [ оновлено 9 груд. 2015 р., 00:13 ]

Володимир Бандуров: «Бюджет на 2016 рік повинен захищати інтереси людей, а не забирати у них останнє»


Проект державного бюджету на 2016 рік показав, що уряд не має плану розвитку держави і прагнення поліпшити добробут населення. В цьому переконаний народний депутат України Володимир Бандуров.

- Як тільки уряд опублікував проект бюджету, депутати з групи «Воля народу» детально його вивчили. Чиновники знову порушили порядок, передбачений Конституцією України. Адже згідно Конституції проект бюджету мали передати до Верховної Ради до 15 вересня. Часу на внесення правок просто не залишається. Сам же проект держбюджету неадекватний сьогоднішнім реаліям. Він не передбачає розвитку регіонів, у тому числі й нашої Запорізької області. Відсутнє в ньому і підвищення соціальних стандартів для людей. Звичайно, уряду вигідно спробувати протягнути цей бюджет по-тихому. Більш того, замість реформи податкової системи пропонується план щодо остаточного руйнування економіки України протягом наступного року, - підкреслив Володимир Бандуров.

На думку народного депутата, уряд замість проведення економічних реформ весь вантаж з наповнення бюджету покладає на плечі населення та середнього бізнесу. Люди будуть платити до бюджету 21,5% так і не проіндексованої заробітної плати. Ставка 20% буде застосовуватися також і до пенсій, які перевищують 3 мінімальні заробітні плати (4134 грн. у 2016 році), хоча чинним законодавством визначено, що пенсії не повинні оподатковуватися. Крім того, всі пенсіонери платять також військовий збір у розмірі 1,5%. Збільшується з 7% до 20% розмір ПДВ на медикаменти. Це неминуче призведе до захмарного зростання цін на ліки. Збільшується тиск і на середній бізнес. Проект Податкового кодексу підвищує ставку податку на прибуток до 20% для компаній з оборотом менше 3 млн. грн. Це призведе до того, що вже в початку 2016 року малий та середній бізнес перестане існувати. Зміни податкового законодавства сильно б'ють і по нашим аграріям. Всі аграрні підприємства переводяться на загальний режим оподаткування і позбавляються пільг з ПДВ.

- Урядовий проект Податкового кодексу в рази погіршує нинішню податкову систему і повністю вибиває базу доходів місцевого самоврядування. Замість стимулювання економіки і підтримки з боку держави весь тягар податків лягає на плечі людей та середнього бізнесу. Україна потребує лібералізації податкової системи, яку слід провести негайно. Інакше до початку року в країні будуть мільйони безробітних, порожні місцеві бюджети і економічна розруха, - вважає Володимир Бандуров.

Що стосується самого проекту бюджету - він знову орієнтований на виживання людей та відбирання у нього останнього.

У проекті прописаний величезний дефіцит бюджету і величезний розмір державного боргу - він майже зрівнявся з ВВП України і у 2016 році може скласти 96%. У всіх країнах існує таке правило, що безпечним є рівень боргів приблизно в межах 60% ВВП. Україна вже перейшла цю зону ризику. Але найбільш прикро, що в бюджеті не передбачений жоден захід з ліквідації та зменшення боргів. У той же час, уряд і в 2016 році планує нарощувати нові борги.

Зростання ВВП декларується в розмірі 2% і базується на скороченні соціальних витрат. Доходи бюджету збільшуються виключно за рахунок інфляції та девальвації. Тобто, державний бюджет знову пропонується наповнювати за рахунок добробуту людей, забравши у них останнє. Кабмін планує підвищувати прожитковий мінімум двічі - в травні (на 5,2%, до 1450 грн.) і в грудні (ще на 6,9%, до 1550 грн.). На трохи більше 4% буде збільшена і пенсія. Цього явно недостатньо. Не важливо, скільки разів на рік будуть підвищувати пенсії і зарплати, головне - щоб вони були підвищені мінімум в два рази. Планується також продовжити практику ручного управління бюджетними коштами. Відповідно, вже другий рік поспіль Кабмін відмовляється від підвищення розмірів державної соціальної допомоги найбільш незахищеним громадянам.

- Цифри проекту бюджету на 2016 рік не піддаються логіці. Як і рік тому, уряд намагається вирішити свої проблеми за рахунок простих людей, а в подібній ситуації, навпаки, потрібна підтримка, потрібні чіткі соціальні гарантії та можливість розвитку економіки. Депутатська група «Воля народу» зробить все можливе, щоб не дозволити Кабінету Міністрів проштовхнути бюджет і податкові зміни в нинішньому вигляді. За подібний проект бюджету я голосувати не буду. Нашій країні потрібен принципово інший бюджет і інакший Податковий кодекс, спрямований на розвиток держави, - заявив народний депутат Володимир Бандуров.