Володимир Бандуров: Бюджет країни повинен бути спрямованим на розвиток, а не на «виживання»

опубліковано 16 січ. 2015 р., 05:21 Сектор комп'ютерного забезпечення Енергодарської міської ради   [ оновлено 16 січ. 2015 р., 05:21 ]
Володимир Бандуров: Бюджет країни повинен бути спрямованим на розвиток, а не на «виживання» 

Народний депутат України Володимир Бандуров не підтримав голосування за прийняття держбюджету на 2015 рік і виступив з його критикою. На думку депутата, бюджет був прийнятий з істотними порушеннями, є незбалансованим і потребує внесення серйозних змін. Про це Володимир Бандуров повідомив нашому виданню.


- Нашій країні необхідний принципово інший бюджет, спрямований на розвиток держави. Підхід уряду, що народ повинен «виживати», вважаю помилковим. Нашою депутатською групою «Воля народу» був підготовлений цілий ряд змін до проекту державного бюджету на 2015 рік, і жодної з них не було прийнято. Ми наполягали на підвищенні мінімальних заробітних плат і пенсій, але в прийнятому бюджеті цього немає. Мінімальна зарплата залишиться без змін. Мінімальна пенсія у 2015 році зросте лише на 10 гривень - до 959 гривень. Прожитковий мінімум буде заморожений на колишньому рівні до наступного грудня. При цьому, уряд у 2015 році прогнозує інфляцію понад 13 відсотків. Але через відсутність індексації в минулому році пенсія і заробітні плати і так вже подешевшали вдвічі, а ціни на їжу та ліки зросли в рази. Також прийнятий бюджет ставить нашу медицину та освіту в надзвичайно скрутне становище. Наша група порахувала і порівняла кошти, що виділяються на ці галузі в 2014-му і в нинішньому році. Вийшло, що фінансування знижено на 15%. Бюджет 2015 року - перший за всю історію нашої держави, в якому не передбачене безкоштовне харчування в лікарнях. Тому, вважаю, за такий бюджет голосувати не можна.

Не були прийняті й мої поправки до бюджету, які стосуються збільшення розмірів атомної субвенції. Ми пропонували збільшити атомну субвенцію для населення, що проживає в 30-кілометровій зоні спостереження, до 200 мільйонів гривень, плюс включити в бюджет-2015 ті кошти, які не були передані територіям за минулий рік. Загалом, мова йшла про 383 мільйонів гривень атомних субвенцій, які повинні були піти на ремонт шкіл і лікарень, дитячих садків і будинків культури, на ремонт доріг. Нашу пропозицію уряд залишив без уваги, і атомна субвенція на 2015 рік склала всього 112 мільйонів гривень, що навіть менше, ніж було торік. У той же час, розмір субвенції залежить від обсягів виробленої на АЕС електроенергії. За планами на 2015 рік, електроенергії буде вироблено більше, значить, і атомна субвенція повинна бути більшою.

- Довгий час нинішній уряд, перебуваючи в опозиції, заявляв, що знає, як знайти мільярди гривень для поліпшення життя наших громадян. Але прийшовши до влади, вони забули про свої обіцянки і не знайшли нічого кращого, як наповнити бюджет-2014 за рахунок зростання курсу долара та інфляції. При цьому, не даючи нічого взамін простим людям. Уряд заявляє про виконання бюджету за 2014 рік. Але не говорить, що виконаний він був за рахунок падіння рівня життя українців. Адже тільки падіння ВВП держави склало 8,2 відсотка, і це відбулося при дворазовому знеціненні гривні. Тому ми вирішили не підтримувати бюджет, який фактично зменшив зарплати і пенсії вдвічі. У держбюджеті немає й натяку на передачу реальної влади на місця і на проведення децентралізації, він поставив нашу освіту і медицину на межу виживання. Уряд намагається вирішити свої проблеми за рахунок простих людей, а в подібній ситуації, навпаки, потрібна підтримка, потрібні чіткі соціальні гарантії та можливість розвитку економіки. Все це відсутнє у прийнятому бюджеті. Тепер ми будемо домагатися якнайшвидшого внесення змін і перегляду головного документа держави на цілий рік. Соціальні права громадян України на гідну заробітну плату і зароблену пенсію мають бути захищені, - вважає Володимир Бандуров.

Також депутат не підтримав і прийнятий у першому читанні Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України».

- У законі пропонується брати податок з пенсій, які складають більше трьох розмірів мінімальних заробітних плат, що становить близько 3,6 тис. гривень, і при цьому оподатковувати суму перевищення за ставкою 15%. Вважаю це неправильним. Розмір пенсій в Україні і так є одним з найбільш мізерних в Європі. Під цей податок потраплять багато колишніх працівників атомних станцій, прості інженери управління ядерними реакторами і багато інших. Своє трудове життя люди працювали на державу, виплачували всілякі податки зі своїх заробітних плат, і заслужили гідну пенсію. По суті, нинішні пенсії - це виплачені у минулому податки. Введення ще одного додаткового податку з пенсії є не лише необґрунтованим, але й антигуманним. Тим більше, що цей податок ніяк не вплинув на підвищення мінімальних пенсій. Замість того, щоб підвищити пенсії, уряд знайшов новий податок для пенсіонерів. Подібного немає в жодній країні Євросоюзу. Тому ми будемо домагатися виключення цього податку при розгляді закону у другому читанні, - повідомив Володимир Бандуров.